• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Off
Hát azt az érzést, amit szerettem volna visszaadni gyermekkorom Zala-partjáról, csak hellyel közzel sikerült. Főleg ez az új kavics nem hozza az érzést. Erről viszont eszembe jutott egy érdekes téma, amin sokat gondolkodtam az elmúlt pár napban az utazásaim alatt. T.Amano folyamatosan arra buzdította a növényes akvaristákat, hogy a természetből merítsenek inspirációt. Ő olyan akváriumokat csinált, amik tényleg vissza adták azt, amit barangolásai alatt látott. Pl. a tengerparti sziklák az iwagumiban, a klasszikus fás üvegei a NA-ban. És itt jön gondolatmenetem fordulópontja. Én ilyeneket itthon a természetben nem látok. Nem látok dzsungelt sem(lásd a mostanság népszerű versenyakvárium téma). Miért mégis ezeket másolja mindenki? Miért nem hazai tájak adják az inspirációt? Én hazai folyópartokon, erdőkben elvétve látok olyan köveket, amik divatosak az akvaristák körében. Olyan fákat és elrendezéseket sem látok, amik visszaadnák a körülöttünk lévő természeti környezetet. Kérdésem, amit gondolatébresztőnek is szánok: Miért majmoljuk a távolkeleti akvaristák sajátját, amikor nekünk is lenne miből építkezni?
Az jutott eszembe, amikor Chris Lukhaup "megköpködte" az idei HAC-ra nevezett aksikat. Feltűnt, hogy egy-egy képre nézve rögvest rávágta, hogy a norvég erdőre, az ilyen-olyan erdőre, vagy a világ - általam addig nem hallott - egy szegletére emlékezteti.
Szóval HAC-os hobbitársak alkottak olyat, ami létezik, legfeljebb nem jártak ott.
Ne add fel, @Bálint Nagy . egyszer csak összerakod gyermekkorod Zala-partját.
 
Az jutott eszembe, amikor Chris Lukhaup "megköpködte" az idei HAC-ra nevezett aksikat. Feltűnt, hogy egy-egy képre nézve rögvest rávágta, hogy a norvég erdőre, az ilyen-olyan erdőre, vagy a világ - általam addig nem hallott - egy szegletére emlékezteti.
Szóval HAC-os hobbitársak alkottak olyat, ami létezik, legfeljebb nem jártak ott.
Ne add fel, @Bálint Nagy . egyszer csak összerakod gyermekkorod Zala-partját.
:) Egy Avar 2-ben gondolkodom, egy őszi, vagy tavaszi bakonyi erdei hegyoldalban.
 
Utoljára módosított:
Az egész scape minden részlete varázslatos és ugyan nem jártam a Zala-parton, de nekem mindig az az érzésem, ha ránézek, mintha leszakadt volna a partfal. Alámosta az eső vagy a folyó és egyszer csak zsupsz, egy részen leszakadt.
Valahogy megtöri az egész zen hangulatot, amit egyébként áraszt az elrendezés többi része. Van esetleg fotód, hogy mi az eredeti inspirációd?
 
Az egész scape minden részlete varázslatos és ugyan nem jártam a Zala-parton, de nekem mindig az az érzésem, ha ránézek, mintha leszakadt volna a partfal. Alámosta az eső vagy a folyó és egyszer csak zsupsz, egy részen leszakadt.
Valahogy megtöri az egész zen hangulatot, amit egyébként áraszt az elrendezés többi része. Van esetleg fotód, hogy mi az eredeti inspirációd?
Sajnos nincs. Bár ez most nagyon giccses lesz, de a szívemben van a kép. Zalacsányban a nagymamámnak a Zala folyó felőli részen a falu széli utcában állt a háza. Olyan igazi hosszú kialakítású parasztház volt. Elöl egy kis virágoskert szőlővel és a szőlő között konyhakerttel. Mondták mamámról, hogy olyan a kertje, mint a kertész kertje, mert mindig katonás rendben volt minden. E mögött az előkert mögött volt a baromfiudvar amiben különféle gazdasági épületek és építmények voltak. Füstölő, csirkeólak, kukorica góré, disznóól stb. A baromfiudvaron almafák kínálták gyümölcseiket. Maga a ház bal oldalt végigért egybeépítve a hátsó konyhával, “pincével”, istálóval egészen a hátsó kertig futott. Ez a hatsó kert egészen hosszú volt, amikben zöldségek és általában kukorica volt ültetve. Félúton egy nagyon öreg körtefa állt. Miután végigmentél a kerten egy kis füves részen ért véget a telek, ahol a hatalmas diófák árnyéka mögött egy nagyon sűrű sövény és ennek közepén egy pici fából eszkábált ajtó jelezte, hogy valami egész más vár mögötte. Nevezetesen egy tágas rét, ahol tehenek legeltek (amiktől én gyerekként nagyon tartottam, hiszen ordenáré nagyok voltak). Miután a réten átvágtál először a túlparti bozótost pillantottad meg, aztán szétvált ettől az itteni partoldalon burjánzó bokorrengeteg. Általában egész magas és hirtelen mélyülő volt a part, de volt egy kedvenc részem az egyik kanyarban, ahol teljesen leszakadt a part és egész közel lehetett menni a vízhez. Itt szerettem horgászni. Mindig volt egy kis bizsergés a gyomromban, mert nagyon vadregényes volt az egész és sokszor elméláztam, hogy vajon milyen izgalmas dolgok lehetnek ott a túlparton a dzsungelben... :)
 
Ez sokkal szemléletesebb volt, mint egy fotó. Nagyon szép lehetett, és így már teljesen érthető a partszakadás is. Egyébként döbbenet, mekkorát fejlődött május óta. Ezek után azonban el sem tudom képzelni, milyen lesz majd az Avar fél év után.:unsure:
 
Ez sokkal szemléletesebb volt, mint egy fotó. Nagyon szép lehetett, és így már teljesen érthető a partszakadás is. Egyébként döbbenet, mekkorát fejlődött május óta. Ezek után azonban el sem tudom képzelni, milyen lesz majd az Avar fél év után.:unsure:
Hát remélem szép, mert most nagyon nem az. Hála Marynek látok reményt.
 
Tegnap kitisztítottam a szűrőt, csöveket, üvegeket. Megnyírtam a bal hátsó részt és a moha bokrot is. A bokor alól előkerült a piros, fehér csíkos garnéla is többek között, amit még @szentgyo -tól hoztam. Nagy bújkáló bajnok, rég nem láttam. A füvet majd jövő héten nyírom, mert nem akartam nagyobb stresszt a halaknak és ganiknak. A cryptóból is ritkítottam, vágtam. Az üveg skimmert hátra tettem. Kicsit át kellett a föld magasságát alakítanom, hogy beférjen.
 
Nagyon csinoskák! És látom, előúszott egy őrült bátor galaxy is.:LOL:
Amióta a 7 kubotaiból kiugrálás miatt csak 3 maradt, azóta általában 1-2 mindig elöl van a 4-ből. Mind a négyet általában reggel 7-9 között látni egyszerre. Jelenleg a boararasok bújócskáznak. Van vagy 15 bent, de alig látni párat. Általában etetésre jönnek csak elő.
A hátsó részt így tudtam megoldani:
16D1C080-DFA9-4D3A-8193-0A1EDCE9EEB6.jpeg
 
Monte carlo megint úgy terjed, mint a gaz, ezért megnyírtam a pici szűrő segítségével. Nagyon hasznos dolog. Kicsit lassabb így de kevesebb a kosz a végén. Nem tudom említettem-e, de múltkor a veszprémi tárgyalásom után leugrottam Zamárdiba és Vass Mátétól hoztam pár garnélát. Már a fűnyírás közben is előjöttek, de a nagy dzsembori csak a nyírás befejezése után kezdődött.

5ACF4C79-62A1-41B7-9505-0D7D73A34F40.jpeg

04D62759-D10A-43D3-908A-19AAEF6CC98B.jpeg

3AFE70A3-9F7A-46D0-A97A-4EB3A833D204.jpeg

3FCAE1D2-4216-4E25-88D1-425A6B5973A6.jpeg

64D93B75-4361-4EEB-ADEC-5D1ACC6EE1A6.jpeg

F4FCFDFE-78A4-4CF6-AC75-CD6DA5B4E09D.jpeg

E63F1275-61DE-4145-9209-8D5089BC6BB3.jpeg

9C0ED512-4B27-422C-A492-37FAE093205A.jpeg

AA280D37-4EA4-4730-9FA8-83BF5A2D0C12.jpeg

Természetesen vannak közöttük @evavigh -tól, @star67 -től és @Etele -től származók is. Ja és @szentgyo -t se hagyjuk ki! Mindenkinek köszönöm. Végre elég bátrak már és így van mit nézegetni.
 
Én azt tudom, hogy amíg voltak elevenszülőim, addig a garnélákat éjszaka tudtam megfigyelni, akkor is csak a jávai moha mélyére belámpázva a sötétben. Kicsik egyáltalán nem voltak. Mióta elúsztak a fogaspontyok (molli, platti vegyesen), azóta bébibumm van, és mindenki boldog. Más kérdés, hogy sztem a felnőtteket nem abajgatják, de a kicsik, háááát...
 
@mmccannon szerinted egy darab black molly tenne bármilyen kár az üvegközösség élőlényeiben? Itt elsősorban a garnikra gondolok. Van egy kis fonál algám és szeretném eltűntetni.
Hátööö, erről lemaradtam, annyira, hogy magyar hangom @star67 Csilla meg @Coller lettek. :ROFLMAO:
Higgy nekik, igazat írtak. 👍
Egy sziámi algázó talán nem tenne kárt a garnéla állományodban, de erről inkább @evavigh tudna tapasztalati tanácsot adni.
 
Back
Oldal tetejére