• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Az biztos, hogy a gyöngy dániók folyamatosan próbàlkoznak, mert az egyetlen szerencsétlen hím néha elég meggyötörten kerül elő a bozótból. A kérdés az, hogy a 3 fajta közül melyik ikrázik háló/fonák szerűségre. Boraras biztos, de a másik kettőt nem tudom biztosra. Dánió szerintem csak úgy potyogtat, nem?
 
Tegnap este feleségemmel erősen megnyírtuk az akváriumot. Az elülső mohából alig hagytunk valamit, és a hátsó nagy bokrot is ritkítottuk. Majd 4dl moha jött le. Cryptocoryne wendiből is vágtunk és a stauból is húzkodtam ki. Most nem ültettünk vissza semmit. Majd lövök valamelyik nap egy képet, milyen lett.
 
Hát az eddigi tökéletes futást kicsit megakasztotta az agancsalga. A microsorum közül egész kis telepeket vettem ki. Imitt-amott a fűben is előfordul. Valószínű a túletetés miatt jött elő. Mivel egy stabil napi rutinunk a kislányommal, hogy megetetjük a rákokat és a halakat, gondolom a növények közt maradó felesleg okozhatja. Egyenlőre még nincs túl nagy gond, kezelhető a dolog. Akinek volt már agancs algája mit tud mondani, miért jön?
 
Bekerült ma az üvegbe 3 cory pigi, egy hím algázó géb és 6 szebbnél szebb garnéla @evavigh -tól. A garnélák egy órát molyoltak a gyepen, aztán bevetették magukat a bozótosba. A 3 cory teljesen feldobta a társas akváriumot. Most minden hal együtt egy csoportban bandázik középen.
Sajnos elég komoly az algahelyzet. Bár tisztes távolból még nem vehető észre, de rengeteg helyen felütötte a fejét az agancs és egy kis zöldalga is van az üvegen. Sajnos abban sem vagyok biztos, hogy bba nincs-e imitt-amott, mert gyanúsan az ami a microsorumon van. Holnap nagytakarítás este! Nem tudom mi csúszott el, de majd kiderül.
 
Tegnap neki estünk az akváriumnak. Kipucoltam a szűrőt. Amennyire lehetett a cserevízzel átmostam a szűrőanyagot is, elég sok dzsuva lejött. Lenyírtuk a monte carlot és hirtelen felindulásból kidobtuk az összes karácsony mohát is (jobb első rész) a partfalról. Eddig sem szerettem, csak a koszt fogta. Legszívesebben Crepidomanes cf. malabaricum-ot ültetnék helyette, de sajna nincs. Lehet telepítek rá mini levelű bucét. Meglátjuk. Mindenesetre a partfal előtti Majd az összes levelet levágtuk a microsorumról és a CW-ről amin algát láttunk. Szóval nagy ritkítás volt. Munka után lövök egy képet milyen lett.
 
Tegnap nem találtam a hálót ezért minden úszó növénytörmeléket nem tudtam leszedni. A fotó az utótakarítási munkálatok előtt készült.

EEA560AC-D7AD-4150-97ED-6DA390A0A4C8.jpeg

A dekorhomokot, ami amúgy sem látszik ki le fogom cserélni kavicsra. Kérdésem a napló kedves olvasóihoz, hogy szerintetek milyet vegyek? Mármint GA kínálatàból.
 
Múlt héten cseréltem a jobb első részén a dekorhomokot ada gravel s-re. Kicsit elüt, még koszosodnia kell, de azóta nem horják ki a talajt a gébek. Algákkal még küzdök. Agancs imitt amott még van, a front üvegről a talajból úgy néz ki a bga-t sikerül kiírtani carbóval. Viszont néhány helyen egy-egy szál hosszú fonalalga megjelent. A szűrőben cseréltem o gyűrűt, holnap az adapteren is cserélem a tömítéseket. Remélem megszűnik a levegősödés. garnélák a nagy algátlanító nyírás óta bújkálnak. Néha egyet-egyet azért látni.
 
Off
Hát azt az érzést, amit szerettem volna visszaadni gyermekkorom Zala-partjáról, csak hellyel közzel sikerült. Főleg ez az új kavics nem hozza az érzést. Erről viszont eszembe jutott egy érdekes téma, amin sokat gondolkodtam az elmúlt pár napban az utazásaim alatt. T.Amano folyamatosan arra buzdította a növényes akvaristákat, hogy a természetből merítsenek inspirációt. Ő olyan akváriumokat csinált, amik tényleg vissza adták azt, amit barangolásai alatt látott. Pl. a tengerparti sziklák az iwagumiban, a klasszikus fás üvegei a NA-ban. És itt jön gondolatmenetem fordulópontja. Én ilyeneket itthon a természetben nem látok. Nem látok dzsungelt sem(lásd a mostanság népszerű versenyakvárium téma). Miért mégis ezeket másolja mindenki? Miért nem hazai tájak adják az inspirációt? Én hazai folyópartokon, erdőkben elvétve látok olyan köveket, amik divatosak az akvaristák körében. Olyan fákat és elrendezéseket sem látok, amik visszaadnák a körülöttünk lévő természeti környezetet. Kérdésem, amit gondolatébresztőnek is szánok: Miért majmoljuk a távolkeleti akvaristák sajátját, amikor nekünk is lenne miből építkezni?
 
Off
Hát azt az érzést, amit szerettem volna visszaadni gyermekkorom Zala-partjáról, csak hellyel közzel sikerült. Főleg ez az új kavics nem hozza az érzést. Erről viszont eszembe jutott egy érdekes téma, amin sokat gondolkodtam az elmúlt pár napban az utazásaim alatt. T.Amano folyamatosan arra buzdította a növényes akvaristákat, hogy a természetből merítsenek inspirációt. Ő olyan akváriumokat csinált, amik tényleg vissza adták azt, amit barangolásai alatt látott. Pl. a tengerparti sziklák az iwagumiban, a klasszikus fás üvegei a NA-ban. És itt jön gondolatmenetem fordulópontja. Én ilyeneket itthon a természetben nem látok. Nem látok dzsungelt sem(lásd a mostanság népszerű versenyakvárium téma). Miért mégis ezeket másolja mindenki? Miért nem hazai tájak adják az inspirációt? Én hazai folyópartokon, erdőkben elvétve látok olyan köveket, amik divatosak az akvaristák körében. Olyan fákat és elrendezéseket sem látok, amik visszaadnák a körülöttünk lévő természeti környezetet. Kérdésem, amit gondolatébresztőnek is szánok: Miért majmoljuk a távolkeleti akvaristák sajátját, amikor nekünk is lenne miből építkezni?
Off
Ehhez a természetbe kellene menni, hogy ötletet gyűjtsön az ember. Viszont mocsarainkat lecsapoltuk, folyóinkat kiegyenesítettük, erdőinket kivágtuk. Helyette végeláthatatlan szántóföldeket hoztunk létre, monokultúrákat ültettünk vagy vízerőműveket húztunk fel. Dunában, Tiszában 100 éve még több méter nagy halak, vizák úszkáltak. Pár évtizede még Budapest és 2 millió ember tisztítatlan szennyvize közvetlenül bement a Dunába. A természet legnagyobb kártevője, az ember szinte mindenhol rajta hagyta a nyomát a környezetünkön. Most a Brazil esőerdőket égetik fel, de milyen alapon ítéljük ezt el, amikor mi már gyakorlatilag ugyanezt megcsináltuk 100 éve?
Ahhoz, hogy ez megváltozzon, nagyon nagy szemléletváltásra lenne szükség, amihez talán egy új generációnak kell felnőnie.
 
Utoljára módosított:
Off
Ehhez a természetbe kellene menni, hogy ötletet gyűjtsön az ember. Viszont mocsarainkat lecsapoltuk, folyóinkat kiegyenesítettük, erdőinket kivágtuk. Helyette végeláthatatlan szántóföldeket hoztunk létre, monokultúrákat ültettünk vagy vízerőműveket húztunk fel. Dunában, Tiszában például 100 éve még több méter nagy halak, vizák úszkáltak (Legalább "hallétrákat" tehetnének a gátakhoz...). Pár évtizede még Budapest és 2 millió ember tisztítatlan szennyvize közvetlenül bement a Dunába. A természet legnagyobb kártevője, az ember szinte mindenhol rajta hagyta a nyomát a környezetünkön. Most a Brazil esőerdőket égetik fel, de milyen alapon ítéljük ezt el, amikor mi már gyakorlatilag ugyanezt megcsináltuk 100 éve?
Ahhoz, hogy ez megváltozzon, nagyon nagy szemléletváltásra lenne szükség, amihez talán egy új generációnak kell felnőnie.
Azért van még hova menni. A napokban a Bakonyon keresztül vezetett többször is az utam. Lenyűgöző
 
Back
Oldal tetejére