• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Átkonfiguráltam a CO2 rendszert. Az akva mellől betettem a szűrő mögé a palackot. Azért így sokkal barátibb a nappali látképe. Az akváriumba bemenő ágba beillesztettem egy külső difit. Nagyon szépen porlaszt. Sokkal hatékonyabb lesz így a rendszer, kevesebb széndioxid fog fogyni.

Szerk: és így már vehetek nagyobb palackot is. :D
A9E72CB5-5B99-4DC2-BD1A-CE57AE291F29.jpeg
 
Utoljára módosított:
Feleségem megnyírta az akvát. Hát Ő nem szívbajoskodik. A szívócső körül komoly nyírbálást végzett. Az ARM-et is visszavágtuk, nyomtam alá összetörve egy tápgolyót és topolva ültettem vissza. Sajnos apró milliméteres csigák inváziójával küzdök. Először csak az akvárium oldalán jelentek meg, ezeket gyorsan szétmyomkodtam, de a nyírás után a levágott növényekről vagy 30-40 maradt a tálcán. Volt olyan este is etetéskor, hogy a vízfelszínen úszó maradékra cuppantak rá. Gyakorlatilag a vízfelszínen sodródtam a kaján, amíg le nem halásztam őket. Minden második reggel halásznom kell őket a felszínről. Valakinek ötlete hogy lehetne megszabadulni tőlük?
049230F3-C9B1-4779-8749-5CF6B4412CBD.jpeg
F3C9D6C9-C656-439C-9E43-608E2CAD8DFF.jpeg
 
Feleségem megnyírta az akvát. Hát Ő nem szívbajoskodik. A szívócső körül komoly nyírbálást végzett. Az ARM-et is visszavágtuk, nyomtam alá összetörve egy tápgolyót és topolva ültettem vissza. Sajnos apró milliméteres csigák inváziójával küzdök. Először csak az akvárium oldalán jelentek meg, ezeket gyorsan szétmyomkodtam, de a nyírás után a levágott növényekről vagy 30-40 maradt a tálcán. Volt olyan este is etetéskor, hogy a vízfelszínen úszó maradékra cuppantak rá. Gyakorlatilag a vízfelszínen sodródtam a kaján, amíg le nem halásztam őket. Minden második reggel halásznom kell őket a felszínről. Valakinek ötlete hogy lehetne megszabadulni tőlük?
View attachment 79313
View attachment 79314
Fenbendanin. De az minden csigat kiirt.
 
Az én telefonom sajnos (vagy nam sajnos, elvből) nem a legújabb, ezért amikor testvérem itt volt megragadtam a lehetőséget és lőttem pár fotót. Az akvában egy kis forrázott sali van.
B3ED0F0C-DA73-4E2A-A987-907B5566F954.jpeg
Az egyik @szentgyo -tól kapott rák.
9FDFB032-574F-4AB4-BFC7-6049235FF887.jpeg
Kis növényes
D8AC8DCC-ED49-4D73-A1E1-08B13D2DFAE3.jpeg
99205934-F98B-4893-9599-49AF11FA3420.jpeg
94FBCD29-986C-4203-BCD1-68F4922EE4F4.jpeg
És ismét egy Istvántól kapott szépség egy amanoval, ami a fénytörés miatt szétcsúszott
26E153E4-50D4-4E57-89B2-D254A6C08307.jpeg
 
Tegnap GA-ban vettem “7” db zöld törperazbórát. Sajnos a múlt héten a takarításkor a bohóccsukák kiugrottak és nem vettük észre. Kicsit túl van telepítve az akva a 14 zöldsávossal, 4 gyöngydánióval, 8 kubotaival és a két gébbel. Kicsit aggódtam a 4. (hím) dánió miatt, de végülis előkerült a bozótosból. Úgy érzem a növények igénylik a kicsit nagyobb hal populációt, ezért mertem beletenni a 8 kubotait. A tápozást és a co2-t visszavettem kicsit.
B7AEFF0D-1879-4DEC-9B22-E034D827CCB5.jpeg
 
Pénteken megnyírtam az akváriumot, ma pedig lenyírtam a fűvet és a mohákat. Előtte, utána kép:
A72142BD-D6CD-48C2-AD8D-FB5DE3B0F2CC.jpeg
272A07F6-73FC-4F07-B0F8-166FAA9A097C.jpeg

Sajnos a chihiros tápja elkezdett ciceregni és melegedni ezért leállítottam. Ledcsík és tápcsere lesz belőle. Levettem az akva tápozását a felére, mert ez az rgb nem egy fényágyú. A chihirost nem is fogom visszarakni rá. Megy majd az ősszel induló irodai aki fölé. A halak kicsit fogyatkoztak. A kubotaikból 6 maradt, de a létszám most már stabilnak tűnik és egy géb sajna elpusztult. Kicsit gerincferdüléses volt a drágám, hát eddig húzta. Brigitaek nem tudom mennyien vannak, mert amióta a kubók az akváriumban terrorkodnak, szinte elő sem mernek jönni a bozótból.
 
Pénteken megnyírtam az akváriumot, ma pedig lenyírtam a fűvet és a mohákat. Előtte, utána kép:
View attachment 79805
View attachment 79806

Sajnos a chihiros tápja elkezdett ciceregni és melegedni ezért leállítottam. Ledcsík és tápcsere lesz belőle. Levettem az akva tápozását a felére, mert ez az rgb nem egy fényágyú. A chihirost nem is fogom visszarakni rá. Megy majd az ősszel induló irodai aki fölé. A halak kicsit fogyatkoztak. A kubotaikból 6 maradt, de a létszám most már stabilnak tűnik és egy géb sajna elpusztult. Kicsit gerincferdüléses volt a drágám, hát eddig húzta. Brigitaek nem tudom mennyien vannak, mert amióta a kubók az akváriumban terrorkodnak, szinte elő sem mernek jönni a bozótból.

Uu az a rotala butterfly mini nagyon szep volt nekem nem akar ilyen szep szinu lenni en most tervezem a chihiros lampamban kicserelni a ledeket 6500k es CRI95 os led szalagra annyira nem jo a chihiros szine nekem annyira nem nyero eloben. :)
 
Uu az a rotala butterfly mini nagyon szep volt nekem nem akar ilyen szep szinu lenni en most tervezem a chihiros lampamban kicserelni a ledeket 6500k es CRI95 os led szalagra annyira nem jo a chihiros szine nekem annyira nem nyero eloben. :)
Nekem a két lámpa együtt adott jó fényt. Én szerettem a chihiros színét. Ezt viszont nagyon nem, túl kék. Azon gondolkodtam, hogy ezt az rgb-t is kibelezem és telerakom w rgb csíkokkal. Jelenleg valami led diódák vannak benne, biztos jó meg minden csak nem szép.
 
Nekem a két lámpa együtt adott jó fényt. Én szerettem a chihiros színét. Ezt viszont nagyon nem, túl kék. Azon gondolkodtam, hogy ezt az rgb-t is kibelezem és telerakom w rgb csíkokkal. Jelenleg valami led diódák vannak benne, biztos jó meg minden csak nem szép.
Probald ki a cri+95 szalagot. 4000k, 6500k felesbe. Nagyon szep fenye van, nem fogsz csalodni benne.
 
Probald ki a cri+95 szalagot. 4000k, 6500k felesbe. Nagyon szep fenye van, nem fogsz csalodni benne.

Hetvegen cserelem a chihirosban 6500k cri95 szalagra remelem nem csalodok benne, nekem nagyon halottak a szinek a mostani ledekkel ami gyari benne.
 
Hetvegen cserelem a chihirosban 6500k cri95 szalagra remelem nem csalodok benne, nekem nagyon halottak a szinek a mostani ledekkel ami gyari benne.
Csak a 6500k eleg hideg lesz.. en tennek melle 4000k-t is.
Egyik karbantartasra visszaraktam a gagyi ledes vilagitasom, nekem is fajt a latvany a cri95 ledek utan..
 
HM megsértődött erősen a nyíráson, kell egy kis idő, amíg magához tér. C a jobb hátsó sarokban kezd túl nagyra nőni. Kérdés. Hogyan kell kordában tartani?
24A0A49F-0D94-4ACD-A39F-6B64457885CE.jpeg

Nagyon szeretem ezeket a kis piros halacskàkat. Igen jópofák. Mint valami kis piros tengeralattjárók. Mohákat lassan megint nyírni kell.
6EBB7F87-1C00-4409-BF00-8F61122526D9.jpeg

Kedvenc növényem: Didiplis Diandra
104D0261-3989-4F44-A839-77BD5A6A094F.jpeg
8B5D35A9-EEF4-430C-83BE-C8760D0C5D08.jpeg

És egy kis szépség @szentgyo -tól:
2A42B4C0-398C-47B8-92C0-D9D563E4E557.jpeg
 
Elkövettem egy hibát. Nem fotóztam. A mohán felfedeztem egy kb. fél cm hosszú fehér valamit, amit nem tudtam azonosítani elsőre. Ki akartam emelni csipesszel és akkor vettem észre, hogy ezek bizony halikrák. Mintha egy mini hálóba ikrázták le volna a több tucatnyi ikrát. Néhányat biztos össze is nyomtam, de gyorsan visszahelyeztem az egészet a mohára. Másnapra az egész eltűnt. Vajon melyik halé lehetett? Én a boraras brigitaere gyanakszom az ikrák rendkívül kicsi volta miatt. Van még az akiban microdevario kubotai és gyöngy dánió is. Szerintetek?
 
Elkövettem egy hibát. Nem fotóztam. A mohán felfedeztem egy kb. fél cm hosszú fehér valamit, amit nem tudtam azonosítani elsőre. Ki akartam emelni csipesszel és akkor vettem észre, hogy ezek bizony halikrák. Mintha egy mini hálóba ikrázták le volna a több tucatnyi ikrát. Néhányat biztos össze is nyomtam, de gyorsan visszahelyeztem az egészet a mohára. Másnapra az egész eltűnt. Vajon melyik halé lehetett? Én a boraras brigitaere gyanakszom az ikrák rendkívül kicsi volta miatt. Van még az akiban microdevario kubotai és gyöngy dánió is. Szerintetek?
Hát, talán a gyöngy dánió szaporodik legkönnyebben, nem? Én is csak guglizni próbáltam, a borarasokra azt olvastam, hogy megeszik az ikrákat, bár mondjuk, ez elég sok halra igaz... Ez tök izgalmas, imádnám, ha a brigik nálam is ilyesmire vetemednének (ha ők voltak) :)
 
Back
Oldal tetejére