• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Hétvégén belekerült 15 BB és két bohóccsuka az akváriumba. Így összesen 5 (vagy 6) gyöngy dánió, 15 BB, 2 géb és 2 bohóccsuka lakja az akit a 10 amanoval együtt. Azt hiszem halakban itt megállok, ennél több már nem kell. Talán már ez is sok. Ma este csinálok egy részleges vízcserét enyhén visszasózott RO-val. NO2 és NO3 reggeli vízmérés szerint tökéletes, TDS 180, GH kb 9-10. PH 6,5. Mivel CO2 regulátor hét végén, vagy jövő hét elején érkezik, ezért csapvizet még nem fogok használni a KH növelésére.
 
Holnap veszek egy co2 palackot. A regulátor megjött hét elején és azonnal üzembe is állítottam, de úgy néz ki a sodastream adapter ereszt. Elegem van belőle veszek egy palackot. Sajna elrejteni a palackot helyhiány miatt nem tudom rendesen, úgyhogy 2 kilós helyett a fél kilós marad (csak nem sodastream). Az akváriumról itt egy kép. Elnézést az áldatlan állapotok miatt, de ideiglenes megoldással így sikerült az úszónövényeket elvinni a többi növény fölül. Takarítás majd csak hétvégén. Amanok gyanúsan jóllakottak, gébek kretének, dánióknak megjött a bátorságuk, bb-k szanaszéjjel nyugodtak, a bohóccsukák meg cukik.
78118
 
Nálam két gengszter banda van. Az egyik banda az amanók, a másik a két géb. Amit látsz a dekorhomokon, az két napos termés. Nem is feltétlenül fentről hordják le, hanem az amazonia darabokat alulról a parfal alól hozzák ki. Mind a két banda, teljes egyetértésben ássa az alagutat éjszaka. Persze értem, hogy mindenki télakolni akar, de azért a bizonyítékokat jobban eltűntethetnék. Szóval a két banda folyamatosan azon harcol, hogy kié a bungizási jog a barlangokban. Én meg csak takarítok. :D
 
Elindult a co2. Remélem ez már elketyeg 2-3 hónapot. Bekerült az akváriumba 15 tenyésztésből leszelektált vegyes taitibee és 5 crs. A taitibeek nagyon mindenfélék, de nem bánom, mert legalább izgalmas keresgélni őket. Köszönet Istvánnak értük.
 
Két napja megcsináltam a fazonra nyírást.
A víz viszonylag stabil az ismételten beindított co2 mellett is. GH 7 körül, KH 2, PH 6. KH-t szívesen megemelném 4-es értékre, hogy a PH 6,6 körülre kerüljön az ideális növényi tápanyagfelvétel érdekében, de ezt egyenlőre hagyom, mert csak 3 nap múlva esedékes a vízcsere. A nyári meleg miatti vízpótlást RO-val oldottam meg.
A növényeken enyhe foszfáthiányt diagnosztizáltam (pontalga, levelek színe és idősebb levelek enyhe olvadása). Gyorsan adtam is 2 milli foszfáttápot a rendszerbe. Foszfátteszt alapján valahol 0,4-es érték körül volt a víz, míg gyorsteszt alapján a nitrát szint 20 körüli. Ez azért alakult így, mert bár kezdetben adagoltam foszfátot az akváriumba, de ezzel az alga megjelenésével felhagytam. Persze lehet, hogy a hajalga a poppy miatt jelent meg az elégtelen áramlás miatt (sima lily van most benn), de most már nem félek annyira, mert a ~10 amano és 2 géb már meg kell bírkózzon vele, ha visszatérne. Naponta egyébként 1-1 milli ga m&m-t adtam eddig, de ezt most akként módosítom a megfelelő co2 szint okán, hogy minden második nap 2 milli makrót fogok adni.
 

Attachments

  • 2056CFC4-74C4-415C-83E3-E498FF6C19ED.jpeg
    2056CFC4-74C4-415C-83E3-E498FF6C19ED.jpeg
    337.1 KB · Megtekintések: 46
Mivel ez a napló a tanulási folyamatom rögzítése is, ezért bizonyos időközönként rögzítem a tapasztalataimat és véleményemet egyes kérdésekről.

Tesztek:

Alapjában véve utálom őket. Nagyon nehéz a különböző színárnyalatokat megkülönböztetni. Akár gyorstesztről, akár csepptesztekről beszélünk. Jelenleg a következő gyakorlatot alakítottam ki: Heti kétszer használok gyorstesztet, amivel a nitrit, nitrát szintet nézem a tápozás miatt. Kh tesztet csak néhány hetente nézek, mert a gyorsteszt és a PH alapján be lehet lőni nagyságrendileg. Foszfátot pedig 1-2 hetente. Viszont vettem egy olcsó ph és egy tds mérőt kínából. A kettő együtt durván 2e ft volt. Tds-t vízcserénél nézem csak a nagyságrend miatt. PH-t viszont rendszeresen. Az a véleményem alakult ki, hogy PH tesztet max csak a PH mérő ellenőrzésére érdemes használni. Macerás sok idő a használata, míg a kalibrálás után a mérő pár másodperc alatt eredményt ad.
 
A régi az chihiros a601 az új pedig valami fzone full spectrum elnevezésű. Itt a gyártó linkje. Az új elvileg 1800-2000 lument ad le, de szerintem ez enyhe túlzás. Fényerőben lényegesen gyengébb, mint a chihiros. Jelenleg mind a kettő az aki felett van úgy, hogy a chihirost visszavettem 60%ra. Hihetetlen bubizást csinál a két lámpa együtt.
 
A régi az chihiros a601 az új pedig valami fzone full spectrum elnevezésű. Itt a gyártó linkje. Az új elvileg 1800-2000 lument ad le, de szerintem ez enyhe túlzás. Fényerőben lényegesen gyengébb, mint a chihiros. Jelenleg mind a kettő az aki felett van úgy, hogy a chihirost visszavettem 60%ra. Hihetetlen bubizást csinál a két lámpa együtt.

Chihiros jot vilagit nekem is az van 601 de siman elviselne a kis 60 as akvárium a plus-os verziot :)
 
Back
Oldal tetejére