• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Bálint Nagy

Főkertész
Én nem szeretem a lily alá tenni a diffúzort, mert tiszta kavargó bubi lesz tőle az egész akvárium. Én pont a lilly-vel átellenben szoktam, mert ott van egy lefelé irányuló áramlás (ahol a víz az oldalüvegnek torlódik, kénytelen lefelé fordulni ezért a bubikat is lefelé tolja). Optikailag az látszik, hogy a bubik egy helyben forognak és szinte eltűnnek. Így elkerülhető a gomolygó bubifelhő.
@Nigro a termékfejlesztés miatt idéztelek. :LOL:

SMAdrián

VIP kertész
Bár ez nem dupla hajlításos, mert az első hajlítást elrontottam (nem tettem bele a gumit). Így már hatékony lesz a beoldás.

View attachment 85961

Láttam még két garnéla mamát.
Ilyet még én sem láttam, és remélem hogy jobb lesz a beoldásod, de az én meglátásom, az, hogy így sem lesz jobb. Én is tartom Attila álláspontját.

Ha a lilyvel szembe , egy NEO-ból nem oldódik rendesen a Co2, akkor a áromlásban keresném a problémát, vagy gyenge a szűrő. Az hogy a lilybe van rakva a porlasztó, az nem lesz jobb. Mivel a kiinduló áromlás a lilyből, mondhatjuk hogy elég gyors, és ezzel a gyorsassággal a víz felszínin fog kikötni a Co2, még mielőtt elérné a szembe lévő falat, hogy lefele forduljon. A Neo porlasztó, azok közzé tartozik, amely legkisebb buborékokat tud produkálni. De ha a feszin közeliben van, nem sokat ér. Nem olyan mint egy inline reaktor, ahol olyan apróra törnek meg a buborékok, hogy szinte nem is látszanak.

Bálint Nagy

Főkertész
Ilyet még én sem láttam, és remélem hogy jobb lesz a beoldásod, de az én meglátásom, az, hogy így sem lesz jobb. Én is tartom Attila álláspontját.

Ha a lilyvel szembe , egy NEO-ból nem oldódik rendesen a Co2, akkor a áromlásban keresném a problémát, vagy gyenge a szűrő. Az hogy a lilybe van rakva a porlasztó, az nem lesz jobb. Mivel a kiinduló áromlás a lilyből, mondhatjuk hogy elég gyors, és ezzel a gyorsassággal a víz felszínin fog kikötni a Co2, még mielőtt elérné a szembe lévő falat, hogy lefele forduljon. A Neo porlasztó, azok közzé tartozik, amely legkisebb buborékokat tud produkálni. De ha a feszin közeliben van, nem sokat ér. Nem olyan mint egy inline reaktor, ahol olyan apróra törnek meg a buborékok, hogy szinte nem is látszanak.
Nos a lakás adottságai és az akvárium elhelyezkedése miatt sehol máshol nem tudom a co2 palackot elhelyezni, mint az akváriumtól balra a szűrő mellé a kanapé takarásába. Figyeltem én is tegnap a buborékok útját és valóban van egy felülről lefelé visszahurok a szembe oldalon. Amit Attila mondott megalapozott. Az Avar tele van ezzel a köddel beoldás közben. Én tulajdonképpen nem bánom, ha tele van pici buborékokkal az üveg nap közben, mert általában mire hazaérek pont akkor kapcsol le a co2. Viszont ami probléma, hogy új bubiszámlálóm van és az újracsövezésnél elállítottam a tűszelepet. És ez ma este nem volt tele bubikkal... Szóval fogalmam sincs mennyi is annyi. Szinte biztos, hogy sokkal kevesebbet engedek be, mint korábban.

Oldal tetejére