• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Az itthoni akváriumok teljesen rendben vannak. Néha 15-20 garnéla is bandázik elöl. Sajna 1 dánió elpusztult, nem igazán tudom mitől. A farkát érte valamiféle sérülés. Lámpa nagyon szépen muzsikál. Hétvégén kicsit vagdosok, meg vízcsere.

9584AA9C-D854-4C4D-A0AE-BAB2C978C5F2.jpeg

Anyósoméknak és szüleimnek is készítettem wabi kusát. Még az elején tart, de azért alakul. Wabi kusa golyót csináltam amazoniàból úgy, hogy a golyó magja egy jbl tápgolyó.

FCD95625-6DBF-418B-BAE6-5E01828B35BB.jpeg

Aztán magamat is legleptem egy artémia keltetővel. Utáltam, hogy a korábbi keltetőhöz légpumpát kellett berregtetni és égetni kellett a lámpát. Ehhez semmi ilyesmi nem kell. Igazi hobbi szett. Kb. 24 órája indítottam és középen már fickándoznak. Az ember naponta csak kiemeli a közepét és etethet. Artémia pete maradék nem kerül a vízbe. Jó konstrukció.

853522BF-D9A3-4C50-AF94-5457AC1751D8.jpeg
 
Már régóta nem tetszik a HM bokor a bal hátsó részen. Este kiszedtem az egészet. Néhány szálat visszaültettem, de lehet valami új növèny kellene. Valamilyen rotalàra gondoltam.
Ötletek?
 
Ritkán látom reggeli fényben. Muszáj volt egy fotót csinálnom. Ebből a szögből a bal hátsó üres rész sem látszik. Ma módosítottam a co2-t. 9-19-ig megy.

View attachment 85367

Imádom a "lámpafelkelte" előtti perceket, amikor a nap táncot jár az akván/akvában.
Ilyenkor a vízalatti világ tényleg szárazföldinek tűnik és mindig melep a zöld megannyi árnyalata.
 
Amig a gyerkőc aludt dèlután, nagy szűrőtisztítás, új csövek, inline diffúzor ki, neo be. Neot egyenlőre dupla hajlítással előre tettem. Megpróbálom majd az oldalfalnál is, de mivel csak rövidíteni lehet, ezért most elöl van. Microsorumot nagyon megnyírtam, kezdte a fél üveget elfoglalni. HM szépen megindult a bal hátsó sarokban. Staurogyne repensnek nagyon jót tett a tápgolyó. Köszönet @tsokee -éknak érte.

5ACDE24B-40D4-4178-B312-183759E5B016.jpeg
 
Most láttam egy újszülött garnélát.:love: Bár egy kicsit bizonytalan vagyok, hogy hosszú életű lesz-e, mert egy tizes csapat hal között úszott át a jobb oldali bozótosból a bal oldaliba. Egyébként gyanúsan sok a kisebb garnéla. Lehet már volt szaporulat, csak én nem vettem észre.
 
Az ötlet az Avar nevű irodai akinál jött. Először meghajlítottam jobb oldali irányba 90 fokkal az aquario neo special diffúzor szárát, majd a diffúzorhoz közelebb 180 fokban, hogy legyen akasztó. Itt úgy jártam mint a sörgyári capriccióban amikor mindent rövidítenek. A 90 fokos hajlítást elrontottam (csak az akasztót tudtam megcsinálni), ezért olyan íves a co2 cső. Azzal, hogy beletettem a lilybe az amúgy is mikrobuborékokat eregető diffit, még hatékonyabb lett a beoldás. Az irodai üvegben azt figyeltem, hogy ugyan az a buborékszám, ami korábban a másik diffúzornál sötétkék drop checkert jelentett, most lime zöld.
 
Az ötlet az Avar nevű irodai akinál jött. Először meghajlítottam jobb oldali irányba 90 fokkal az aquario neo special diffúzor szárát, majd a diffúzorhoz közelebb 180 fokban, hogy legyen akasztó. Itt úgy jártam mint a sörgyári capriccióban amikor mindent rövidítenek. A 90 fokos hajlítást elrontottam (csak az akasztót tudtam megcsinálni), ezért olyan íves a co2 cső. Azzal, hogy beletettem a lilybe az amúgy is mikrobuborékokat eregető diffit, még hatékonyabb lett a beoldás. Az irodai üvegben azt figyeltem, hogy ugyan az a buborékszám, ami korábban a másik diffúzornál sötétkék drop checkert jelentett, most lime zöld.
Szerintem a hajlítás technológiájára kérdeztek rá az Urak. (A tévedés jogát fenntartom.) :)
 
Kint van a GA oldalan is, de:
Nagyon jó ez az új termék, csak megvan a maga trükkje, ami egy kicsit nehézzé teszi a hajlítást. Ahhoz, hogy passzentosan tudj akasztót csinálni, nem elég egy ponton melegíteni, hanem legalább egy másfél cm-es szakaszt kell melegíteni. És NEM SZABAD ELFELEJTENI a gumit beletenni! :ROFLMAO:
 
Az ötlet az Avar nevű irodai akinál jött. Először meghajlítottam jobb oldali irányba 90 fokkal az aquario neo special diffúzor szárát, majd a diffúzorhoz közelebb 180 fokban, hogy legyen akasztó. Itt úgy jártam mint a sörgyári capriccióban amikor mindent rövidítenek. A 90 fokos hajlítást elrontottam (csak az akasztót tudtam megcsinálni), ezért olyan íves a co2 cső. Azzal, hogy beletettem a lilybe az amúgy is mikrobuborékokat eregető diffit, még hatékonyabb lett a beoldás. Az irodai üvegben azt figyeltem, hogy ugyan az a buborékszám, ami korábban a másik diffúzornál sötétkék drop checkert jelentett, most lime zöld.
Tudnál videót feltölteni a flowrol?
 
Mivel tegnap tettem vele ebbe, ezért még kell pár nap amíg kiderül, hogy mennyivel tudtam co2 szintet emelni a River Bankben. Az Avar nevű akvárium naplójába tettem már fel videót. Azért merem kijelenteni, hogy jó a co2 beoldás, mert az Avarban elég nagy a víz felülete úgy, hogy ráadásul csak 20 cm magas a vízoszlop, és így is lime zöld a dc. De gondold végig. Ha nem a lily alá teszed normál akváriumba, tehát az áramlat nem keveri bele a vízbe a bubikat, a co2 nagy része távozik a víz felszinén. Én annyival bolondítottam meg ezt, hogy közvetlenül a lilybe tettem, ill. az Avarban a poppyba. Ennek az új diffúzornak az alakja ezt megengedi, ráadásul tényleg nagyon pici buborékokat ereget. Szóval jó lesz. :) Az lenne a tökéletes, ha ugyan ezt a diffúzor fejet inline lehetne betenni. @Nigro
 
Mivel tegnap tettem vele ebbe, ezért még kell pár nap amíg kiderül, hogy mennyivel tudtam co2 szintet emelni a River Bankben. Az Avar nevű akvárium naplójába tettem már fel videót. Azért merem kijelenteni, hogy jó a co2 beoldás, mert az Avarban elég nagy a víz felülete úgy, hogy ráadásul csak 20 cm magas a vízoszlop, és így is lime zöld a dc. De gondold végig. Ha nem a lily alá teszed normál akváriumba, tehát az áramlat nem keveri bele a vízbe a bubikat, a co2 nagy része távozik a víz felszinén. Én annyival bolondítottam meg ezt, hogy közvetlenül a lilybe tettem, ill. az Avarban a poppyba. Ennek az új diffúzornak az alakja ezt megengedi, ráadásul tényleg nagyon pici buborékokat ereget. Szóval jó lesz. :) Az lenne a tökéletes, ha ugyan ezt a diffúzor fejet inline lehetne betenni. @Nigro
Én nem szeretem a lily alá tenni a diffúzort, mert tiszta kavargó bubi lesz tőle az egész akvárium. Én pont a lilly-vel átellenben szoktam, mert ott van egy lefelé irányuló áramlás (ahol a víz az oldalüvegnek torlódik, kénytelen lefelé fordulni ezért a bubikat is lefelé tolja). Optikailag az látszik, hogy a bubik egy helyben forognak és szinte eltűnnek. Így elkerülhető a gomolygó bubifelhő.
 
Back
Oldal tetejére