• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Remotest Point of Land - Green Aqua bemutató akvárium

KaZe said:
Grautlálok Balázs, szép eredmény egy hosszú "vajúdás" után. :)
laja said:
Már két év óta mondom, hogy "na majd jövőre". Tudom butaság, de holmi első 200 vagy 500 nem boldogítana. 50 felett nem adom:)
Nem boldogít, de sarkall és cselekvésre ösztönöz. Balázs se hagyta abba a kisakija után, pedig (tavaly??) az se végzett elől.

Mas emberek vagyunk, es ez igy van jol. (Ha nem igy lenne, mindenki 64dik lenne...)En feladtam, es a közeljövöben is fel fogom adni, ha nem erem el azt a szintet amit szeretnek.

Viszont szurkoljatok, hetvegen ragasztom a 60X30X50 ös 8milis optiwhiteomat:p az üveg egyenesen a regi Ada gyartojatol:p
Jövö evre egy magasabb scappel indulok, mert a vizszintes epitkezes nem az en vilagom...

bocs az offert key.:p
 
Köszi Mindenkinek! Semmi gond Laja :)
Azt egyébként látom, hogy még több tervezés, még több gondosság és még több odafigyelés kell ahhoz, hogy valaki jó helyezést érjen el. Félgőzzel (ezt sem) nem lehet. Magyarán. :D
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

keymaker said:
....5 "cserép" Isoetes Japonica és valami moha kerül be.

Öhm, izéé :oops: Ezek így elszublimáltak az akiból? :eh:
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

inadsz said:
keymaker said:
....5 "cserép" Isoetes Japonica és valami moha kerül be.

Öhm, izéé :oops: Ezek így elszublimáltak az akiból? :eh:

Rögtön az elején lenyírtuk és nem tudott regenerálódni. Nem igazán szereti a nyírást. De egyszer nekifutunk még, mert nagyon szépecske. :angel:
 
Szia!

Nagyon megfogott az akváriumod, fura, de első sorban a bútorcsere láza kapott el amikor megláttam a két nagy szűrőt a szekrényben. Nekem 5 évig egy Juvel SB121-es mintájára készített akváriumállványom volt amit magam csináltam, ebben az EVO 2212-es még elfért, de a januárban vett Eheim 2080-as más sehogy sem, mivel csak 32 centi széles hely volt benne, az eheim meg 33-34 centi széles. A bútor 70cm magas volt magasságra szerintem elfért volna. Most nézegettem újra a topicnyitó képeket és a listát, és feltűnt, hogy 80 centi magas bútort csináltattál hozzá. Szerinted mindenképpen szükség van erre a plusz 10 centire, most tervezek egy új bútort,persze ADA stílusban, mert a régit a múlt héten eladtam akváriumostól :), az új akinak ilyent szeretnék mint a tied, de előbb a bútort kell megcsinálnom hozzá.
 
Sokszor járok a GA-ban és feltűnt, hogy ez az egyetlen magasabb bútor, a többi mind 70-es.
Végül én is 80 magasat csináltattam a fiúkkal és nem bántam meg.
Kényelmesebben elférsz benne - szűrő + csövek ki-be vezetése(reaktror+UV szűrő)
Ráadásul nekem a derekamnak is jobb ez a magasság, mert 192 centi vagyok.
Arról nem beszélve, hogy majdnem elfér benne az 5 kilós CO2 palack állítva. Befér, de egy picit meg kell dönteni. Egy ekkora akinál a 2 kiló elég hamar "elszökik".
 
Nekem is 80 magas az bútor, legközelebb is ekkorát csináltatok, kényelmes méret bármilyen méretű akihoz.
 
Mindig azt mondom - már amikor megkérdeznek :) - , hogy mindkettőnek megvan a létjogosultsága. Az alacsonyabb bútort jobb nézni ülve egy nappaliból. A magasabb pedig sokkal kényelmesebb, ha csak úgy jössz mész mellette. De alapvetően a 70-es magasságot a Japánok a saját átlag testmagasságukhoz találták ki.

Van még egy óriási előnye a magas bútornak. Ugyanaz az akvárium sokkal nagyobbnak érződik egy kicsit magasabban. Több anyag kell hozzá, nehezebb lesz az egész rendszer, de pakolni lehet bele rendesen.
 
Most, hogy a CO2 palackot említed, tényleg jobb megoldás lehet a 80 magas bútor, nekem 10 kilós messer palackom van:), bár az is csak 68-69 centi a papilon reduktornak, ilyen magasságban van az órája, és jól látom, hogy egy szem függőleges bútorlap van középen? Kicsit gyengének tűnik így, és mintha nem is érne egészen a hátfalig, mert az egyik képen mintha ott menne el a vezeték. Valahogy nem is biztos, hogy csak a japánok magasságához van igazítva a 70-es bútormagasság, én ahány gyári bútort néztem azok mind ilyen magasak, bár én igazából mindig olyan magas bútornak a híve vagyok aminél még kényelmesen bele lehet nyúlni az akváriumba. De ez a 80-magas bútor a palack és a szűrő szempontjából is jobb választás. A most eladott akváriumbútorom, ugyan 70-esre készült, de 8 centis lábakon állt, és a bútorlapos tető is rátett, kb 10 centit, így pont a hónaljamig ért, de így elég kényelmetlen volt, az új terv 45 centis aki tető nélkül természetesen:)
 
Olyan gyenge a bútor, hogy meg sem kottyan neki a 2db 2080 megpakolva ami kb 100kg. A 85kg szikla ami benne van. A legalább 30kg aljzat, az önmagában is több mint 50kg súlyú akvárium és a csepp víz ami még befért az akiba amit talán még 200L lehet?. Szóval egy pár száz kg figyel rajta :) a CO2 palackot nem is számoltam, de talán ő a legkönnyebb a csapatban így elhanyagolható. :)

De hogy valami topikhoz kapcsolódót is mondjak, ma rendbevágtam az akit, úgyhogy ismét régi fényében tündököl.... amíg szét nem csapjuk hamarosan.:)
 
Ugye ezzel azt szeretnéd sugallni, hogy lesz új akváriumberendezős összejövetel ? Mert azon ott a helyem :)
 
Ez az akvárium valami egészen elképesztő pedig. Olyan szinten van benne minden, hogy akárhányszor ránézek mindig a konstans gyönyörűséget mutatja. Szerintem ez az aki 3 év múlva is így nézne ki, ahogy most.
 
Ez az akvárium valami egészen elképesztő pedig. Olyan szinten van benne minden, hogy akárhányszor ránézek mindig a konstans gyönyörűséget mutatja. Szerintem ez az aki 3 év múlva is így nézne ki, ahogy most.

Tényleg egy elpusztíthatatlan szörny. Ma levágtam a háttér függönyt és kicsit megfodrászoltam a Cryptokat elől. Egy picit kő sika és vízcsere és ott van mint a múlt évi IAPLC versenyen volt múlt év májusában
 
Ugye ezzel azt szeretnéd sugallni, hogy lesz új akváriumberendezős összejövetel ? Mert azon ott a helyem :)

Mivel most az akváriumok nagy része átrendezésre kerül ez kicsit monstre feladat lesz. Több lépcsőben stb. Ráadásul picit több energiát akarunk beleölni, mint korábban, hogy acélosabb végeredmény legyen. Így a workshop most elmarad, de nem jelenti azt, hogy idén még ne lenne valamikor.
 
Mivel most az akváriumok nagy része átrendezésre kerül ez kicsit monstre feladat lesz. Több lépcsőben stb. Ráadásul picit több energiát akarunk beleölni, mint korábban, hogy acélosabb végeredmény legyen. Így a workshop most elmarad, de nem jelenti azt, hogy idén még ne lenne valamikor.

Ha megfelelően dokumentáljátok az eseményeket, akkor talán ezt elnézzük nektek. :D:ROFLMAO:
 
En is
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

Rövid update: totál szétkaptam a nappalit az aki miatt ;), nem találtam gyári megoldást arra hogy hogy lehetne felvinni az áramot a függesztett lámpákhoz, úgyhogy inkább kivéstem a falat és újrafestettük Karcsival az egész nappalit. ;)

Hetek óta pakolom a köveket a hardscape-hez, elfoglalva az étekezőasztalt (köszönöm a csajom türelmét!), kezd alakulni... Volt minden, kalapácsolás, flexelés, ragasztás... Az alapanyag kb. 135 kg. kő, ebből előreláthatólag 40-60 kg-ot fogok felhasználni. De legközelebb több alapanyagot szerzek be... Szeretném úgy összerakni a hardscape-et, hogy alkalomadtán szállítható legyen az aki, ezért két 30 cm-es műanyag lábtörlőre lesz szilózva minden az aljzat alatt. Melyik neutrális szilo-t használjam?
Én is tervezek egy 120*50*50 es akváriumot beüzemelni,csak a bútoron agyalok egy kicsit!Látom,hogy a te aksid méretei is hasonlóak,alapból nem kis súly plusz a rengeteg kő stb.a bútor bírja ezt a súlyt?Mert ha a képekből jól veszem ki akkor 18mm es lapok ugye?
 
Back
Oldal tetejére