• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rejtélyes természet

Inkább mindenevő. 🙂Itt például virágot eszik, ami lágy húsos levéllel egyenértékű is lehet:
View attachment 150466
Itt meg "ragadozik" :
View attachment 150467View attachment 150468

Rágó kártevő ellen: vagy felszívódó permet(Mospilan) vagy kontakt szer(Karate). Gazda boltban kapsz, kiskertben használható(ezek a leggyengébb szerek, a rendesebb növényvédőket csak gazdálkodóknak (kék vagy zöld) kártya felmutatásával adnak ki. Mivel harmat gyengék, nem biztos, hogy hatnak. Az ilyen rágást más is okozza, pl. : cserebogár, rózsabogár, stb. Ha nem akarsz permetezni és nem nagy a növény, akkor a háló megoldás lehet, 1-2 hétig, amíg a kártevők továbbálnak... Én nem permetezek rovarok ellen már egy jó pár éve, azóta a madarak többen lettek és csökkentik a kártételt. ☺️Persze a váltás nem volt zökkenőmentes...
Ja, a zöld lombszöcske azért sem csökkenthető 1-1 levadászásával, mert territoriális viselkedésű, a megüresedő jó helyeket általában hamar elfoglalják. 🙄
Nagyon köszönöm a részletes választ, Zsolti!

Permetezővel még nem megyek rájuk, mert ez csak egy kis díszkert, amelyiket megcsípem legelés közben azt likvidálom. Sajnos tényleg pillanatok alatt nagy kárt tudnak tenni egyes növényekben az összes új hatást megrágva.
 
Sziasztok!

Találtunk a kertben a moha között egy ilyen 'izét'. Mi lehet? Egy szabályos szilárd, átlátszó félgömb van a végén, azon belül még egy sokkal kisebb félgömb, amiből 2 csáp lóg ki. Talán látszik a fotón...
 

Attachments

  • izé 1.jpg
    izé 1.jpg
    117.7 KB · Megtekintések: 67
  • izé 2.jpg
    izé 2.jpg
    169.3 KB · Megtekintések: 61
  • izé 3.jpg
    izé 3.jpg
    131.6 KB · Megtekintések: 68
Sziasztok!

Találtunk a kertben a moha között egy ilyen 'izét'. Mi lehet? Egy szabályos szilárd, átlátszó félgömb van a végén, azon belül még egy sokkal kisebb félgömb, amiből 2 csáp lóg ki. Talán látszik a fotón...
Régi zseblámpaizzó? Rozsdás foglalat, üvegbúra benne a csáp az izzószál tartólabai.
Tuti az lesz, úgyhogy az Alien közel volt...
 
Régi zseblámpaizzó? Rozsdás foglalat, üvegbúra benne a csáp az izzószál tartólabai.
Tuti az lesz, úgyhogy az Alien közel volt...
Ha indulna egy újabb szavazás a témában, akkor +1 szavazat a véleményedre!

A harmadik képen, a "csápból" lefelé lóg az elszakadt izzószál.
A talaj savassága által szétmart ón bevonat után, szabadon rozsdásodhatott el a menetes rész, ami a barna "tokot" képezi.

Persze mindenki azt lát bele, amit akar. ;)
 
A jobb oldali a Magyar Madártani Egyesület által árusított verzió, a bal oldalon saját. Direkt csináltam sérültre, mert szeretnek hozzátenni még a MME-s verzióhoz is. ☺️Olyanok, mint mi. A ház csak akkor igazán a tiéd, ha már legalább egyszer "bekented". 🤣View attachment 149119
És itt a "gyári", hozzátoldott röpnyílással... Kb. olyan, mint az átlag magyar háztulaj,🙄 az elkészült vadi új kecó ajtaja fölé fél éven belül felrak valami fél méteres sufnituning esőfogót... 🤣View attachment 149120
Reggel kint kávéztam az erkélyen, megjelent a korláton egy cinege szájában egy adag gallyal. Kb 1 méterről néztünk egymással farkasszemet, ki mit keres itt. Persze ő előbb feladta és odébb repült egy bokorra. Támadt egy ötletem. Belenéztem a sarokba kitett vödörbe és jól sejtettem, fészket kezdett el építeni a benne levő seiryu kövek közé :D Szerencsére még nem sok munkája ment kárba, talán 3-4 kör anyagot gyűjtött össze.
 
Reggel kint kávéztam az erkélyen, megjelent a korláton egy cinege szájában egy adag gallyal. Kb 1 méterről néztünk egymással farkasszemet, ki mit keres itt. Persze ő előbb feladta és odébb repült egy bokorra. Támadt egy ötletem. Belenéztem a sarokba kitett vödörbe és jól sejtettem, fészket kezdett el építeni a benne levő seiryu kövek közé :D Szerencsére még nem sok munkája ment kárba, talán 3-4 kör anyagot gyűjtött össze.
Rohadt sokáig gyűjtögetnek és sosem elégedettek az elkészült művel :)
 
Reggel kint kávéztam az erkélyen, megjelent a korláton egy cinege szájában egy adag gallyal. Kb 1 méterről néztünk egymással farkasszemet, ki mit keres itt. Persze ő előbb feladta és odébb repült egy bokorra. Támadt egy ötletem. Belenéztem a sarokba kitett vödörbe és jól sejtettem, fészket kezdett el építeni a benne levő seiryu kövek közé :D Szerencsére még nem sok munkája ment kárba, talán 3-4 kör anyagot gyűjtött össze.
Én viszont 2 nap után pontot tettem a fecskefiókagyilkos veréb életére. 4 kikelésközeli és egy még folyékony belsejű tojást dobált ki a műfészkekből, módszeresen az egész soron végig kívánt menni, mert el akarta zavarni a fecskéket... Ráadásul már kikelt fészekalj is van, azokat is piszkálta.
 

Attachments

  • IMG_20210621_061817.jpg
    IMG_20210621_061817.jpg
    679.3 KB · Megtekintések: 19
Én viszont 2 nap után pontot tettem a fecskefiókagyilkos veréb életére. 4 kikelésközeli és egy még folyékony belsejű tojást dobált ki a műfészkekből, módszeresen az egész soron végig kívánt menni, mert el akarta zavarni a fecskéket... Ráadásul már kikelt fészekalj is van, azokat is piszkálta.
Érdekes, nálunk rengeteg veréb van, sőt éjjel is itt alszik egy csapat veréb, de a tőlük pár méterre rendszeresen költő
rozsdafarkút abszolúte nem háborgatják.
 
Érdekes, nálunk rengeteg veréb van, sőt éjjel is itt alszik egy csapat veréb, de a tőlük pár méterre rendszeresen költő
rozsdafarkút abszolúte nem háborgatják.
Azt nálam se. Túlságosan nyitott fészket épít. A molnárfecske fészke zárt, az tetszik a verébnek. És azóta újabb imposztor jelent meg a fecskefészkek körül, 😠 ki akarja használni a frissen támadt "piaci rést".
 
Back
Oldal tetejére