• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bouillon South Hungary-avagy hogy muzsikál a Mattenfilter

Sziasztok!
Elképesztő, de alig két hónappal az első akvárium után belevetettem magam egy új, merőben más technikai alapokat igénylő rendszerbe! Ez számomra kihívás a múlt működő technikájával, de merőben új stílusjegyeket magán viselő szösszenettel!

Ez a projekt nem jött volna létre, ha nincs @Gabem ,@Pecás , @bringas , @mintor, @Barnapl és @dexkill

Az alap ott kezdődött, hogy elkezdtem falni az itt fellelhető összes technika leírását és lestelek benneteket, hogy milyen szép akváriumokat dobtok össze, míg az enyém csak egy kommersz átlagos, de számomra kedves akvárium. Talán a büszkeségem, talán a bátorítások illetve egy rendkívüli ajánlat, indított el ezen az úton!
Meg kell, hogy értsd a jelenlegi rendszerem működik és viszonylag algamentesen is tudom tartani az akváriumomat, DE....

Miért ne lehetne olcsón sok ember számára elérhetővé tenni eme nagyszerű hobbit? Sokan azért nem foglalkoznak vele, mert vagy drága, vagy az itt látott technikák nélkül nem képesek élvezetes akváriumot összehozni, így halpusztulások és a különféle hirdetési oldalak árulkodnak a kudarcok eredményeiről!!

Én szeretném megszerettetni mindenkivel Ezt a felelősségteljes, de élvezetes állattartást/

Na akkor kezdjük

Akvárium: 96l-es (80X30X40-es) OptiWhite akvárium, szekrénnyel
Világítás: http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html
Szűrő: Mattenfilter- erre később kitérek még...
Dekoráció: WoodStone és lilás kék lapos kövek ( Yukon folyóból)
Táptalaj: Florasca "B" tipusú virágföld Ph:6-7
Aljzat : DRAK: Fekete és Fehér általános aljzat

Növények: http://www.greenaqua.hu/hu/sagittaria-subulata.html.....egyelőre

de várom még a növényeket a srácoktól!;)

Na de lassan már kezdek hozzászokni, hogy nem egyszerű az akvarista élete...:whistle:

Rendeltem egy T30-as 50x50x3-as nyíltcellás szivacsot, de nem érkezett még meg.....fúúúúúúú, na gondoltam telefonálok ide-oda, de semmi, gondoltam akkor Sopronban szét néztem és az utolsó helyen végre az utolsó darab szivacsot elhoztam! Persze hoztam aljzatot és bementem a kertészetbe, ahol csodálatos köveket találtam!
Elhoztam őket és hazamentem.
Na akkor míg a fiamért nem kell mennem- gondoltam- kiveszem a @bringas által küldött növényeket abból az akiból, melyet most fogunk kialakítani! Mert ugyanis az akiban pihiztek tegnap óta a növények és a belső szűrőm egy ORCA600-as kevergette nekik a vizet! Persze amint ki akaroim venni a szűrőt kicsúszott a kezemből és rá esett az aki üres aljára-RECCSENÉS!!!:confused: - Na gondoltam kész, az akváriumot sikerült eltörnöm, de hál' Istennek csak a belső szűrő egyik rekeszének egy része tört le, az üveg megúszta!:facepalm:

Ecettel kitakarítottam az akváriumot és az asszony konyhai törlőkendőit felhasználtam a felitatásokra!:D

a99125b29220b3e42f4e713ab80815ca.png
Belevágtam a szivacsot az aki külső méretének megfelelően, mert így a belső méreténél 1.5 cm-el nagyobb, így beszorul kényelmesen az akváriumba és rögzíti magát!

5225436c30880280830445e1110aa48d.jpg
Ezen a képen mutatom, hogy hogyan toldottam meg a kifolyót, hogy átérje a szivacsot!:)
93795bdea8cc8067d9fba2aa1cc714d8.jpg
A következő képen a villamossági gégecsöveket, melyeket a szomszéd építkezéséről szereztem ingyen!:D feldarabolva igen jó szolgálatot tesznek a bacik otthonaként majd!e78f3a2122ca241dc3f866f081887a3b.jpg
Majd az asszony almacsutkázójával átlyukasztottam a szivacsot és így mivel a lyuk kisebb, mint az átmenő cső, így passzentos! Semmi nem megy át rajta ami nagyobb, mint egy baktérium!:rolleyes:
34eee40673360c2ad453270f10ea8974.png

Ugye milyen szép az üveg? :love:

Na mint a nagyok, én is elővettem a kartonos elválasztásos technikát....52ba725d1c6b287f578441073fa6942c.jpg

Botond fiam persze hazaért az iskolából, így rögtön a segítségemre sietett!:p
e454aaf608d9665f479605b31a330432.jpg

És csak mostuk, mostuk és mostuk az aljzatot és a dekor homokokat!(y)

..és ez lett.

133f7ab706fd34f4d6f8fa959953a6d1.jpg

A fekete plexi azért került be a kék szivacs mellé, mert arról lépünk be a nappaliban és a feleségemnek nem tetszett a "természet ellenes" színe!:dead: Na erre kívülről a szűrő hátulját egy fekete Kartonnal leragasztottam és a sötét plexivel barátságossá tettem azt ami nélkül nem lesz élet képes az aki!

Pár kép a jelenlegi állapotokról:
1b459dfb743ec4ddad52389291e5f922.jpg dc7feebfbec1970b38ed30181bf0e056.jpg 86d6c2ebf1093d606a4fa7f62f3de4cf.jpg e235d3816f63102010d622bc4efde157.jpg 9b33f0ad6ebe7a210353b0eef4a950b5.jpg 077fcf16367bbf4334912ca9dc4a5c92.jpg 78a5e00fa29ff6432f4e1a72ad981176.jpg

A szűrőről majd egy kicsit később.....;)
 
A Mattenfilter.......

Ez egyeseknek a régi kor szelleme.. van aki fikázza és vannak akik kihívást éreznek ..
Engem , bevallom az indított efelé a szűrési mód irányába, hogy nem akartam megint rengeteg pénzt költeni egy olyan akváriumra, melyben a család " végre, halakat " láthat!:cool:
Az asszony Vitorláshalakat ,a gyerekek Bettát és Guppikat szeretnének... én meg nyugalmat!:p
Valahol egyszer megakadt a szemem @Pecás Mattenfilteres hozzászólásain és abban a pillanatban HOHOHOHOHOHO!!!!!!Kisbarátom, akkor ez az a "tutidolog", " a kecske is jól lakik, meg a káposzta is megmarad!"
Az én kis 600l/h belsőszűrőm ezzel a megoldással rendkívül nagy szűrőfelülethez jutott, emellett az egyik rekeszébe Seachem Purigen került! ( Ez a rekesz tört el!:banghead:)
Illetve az egész szűrőházra rágumizva Perlon is került rá!!
Az egész szűrésem mindennel együtt 10000 Ft.-ban volt, melyből csak a 3900 Ft.-os Szivacsra kellett kiadnom pénzt már!;)

A világításom 4x24W, mely 96W 96 l-re, ugye ez 1 W/l bár én jobban szeretem azt, ha úgy van kiszámolva, hogy WPG! Ezek szerint : 3.57WPG ami ugyebár 6.5 - 7 óra világítást enged nekem!
A tápozás az meglepi lesz!:rolleyes:

Tervezem, ha beáll az aki és már lehet telepíteni, akkor pár Oto átköltözik ebbe az akváriumba!

Most jut eszembe, ezt az akváriumot csapvizes akváriumként fogom üzemelni, pihentetett vízzel, mert látni szeretném a különbségeket a két különböző rendszer közt!
Köszi, hogy benéztél!:)
 
Egy kicsit olyan adománygyűjtő vitrin hatása van a kerek köveknek köszönhetően. Ezt egyáltalán nem negatívumként mondom, te is látni fogod a minőségi szintlépést az előző köves próbálkozásokhoz képest ha visszanézed a másik naplódban...(y)

kell e etetnem üresben a baciknak, vagy hagyjam és kialakul 2-3 hét alatt?
Szerintem inkább egy kis baktériumkultúrát adagolj néha...
 
Ezt tőled Gergő bóknak veszem! Van is különbség, mert az olyan sárgás tényleg amazóniai jellege van, de ez nekem is jobban tetszik... volt kiktől tanulnom és tudod @Jopet , a kritikáid másokkal szemben nagyon építőjellegűek tudnak lenni, ha az ember érti is, hogy mit szeretnél mondani!
 
Azt szokták mondani rám, hogy az egyik kezemmel adok, a másikkal meg...
Bontok? :D
Bocs, nem tudtam kihagyni!!!! :)

Egy kérdés: Mivel 1/5-e víz akváriumi víz volt, így kell e etetnem üresben a baciknak, vagy hagyjam és kialakul 2-3 hét alatt?
Nem amazoniával indítottad, szerintem simán telepíthető, amint letisztult a víz.
 
Ma reggelre a víz kristálytisztává vált- gondolom- a Purigentől. Viszont valamit nem értek, a 24 órát állott csapvizek Ph értéke nálunk 7 -nek írja a vízmű, de most 8-8.5 Ph-t mértem. A GH és KH 280 ppm, No3: 20 No2:0
A köveket behelyezés előtt sav teszteltem és semelyik sem pezsgett. Viszont ha mérhető az NO3, akkor baciknak is kell már lenniük!;)
 
Ma reggelre a víz kristálytisztává vált- gondolom- a Purigentől. Viszont valamit nem értek, a 24 órát állott csapvizek Ph értéke nálunk 7 -nek írja a vízmű, de most 8-8.5 Ph-t mértem. A GH és KH 280 ppm, No3: 20 No2:0
A köveket behelyezés előtt sav teszteltem és semelyik sem pezsgett. Viszont ha mérhető az NO3, akkor baciknak is kell már lenniük!;)
Mérj rá a csapvízre Gh Kh és Ph teszttel és azt vesd össze az akvárium vizével. Ha nincs jelentős eltérés, akkor nagy gond nem lehet. Lehet, hogy csak magasabb a Kh, mint amit papíron "garantálnak".
 
Látom teljesen bedarált a hobbi, kerti tó nem lesz? :devil:

A szűrőbe csak a levágott gégecsövek vannak?
éredemes lenne azt is rekeszelni, esetleg lávakő zuzalékot betenni, vagy más biológiai szűrést, mivel a gégecsövek csak mechanikai szűrést végeznek, a síma felületen baci nem nagyon fog megtelepedni - szerintem-
 
Back
Oldal tetejére