• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rejtélyes természet

Nem bántottam. 🙂 Viszont az általános emberi reakció az ismeretlenre az elutasítás. A feleségem első látásra kijelentette, hogy csúnya, tehát kártevő. 🤣 Kicst emlékeztet a nyaka, feje a Star Wars univerzumból a klónozó kaminoi fajra, (akikről sosem tudtam eldönteni, hogy egyértelműen gonoszak, vagy jók a filmben.... 🙄)
 
Bocsi, hogy ez nem megfejtés @tsokee , de tanácstalan vagyok, ilyen rovart még életemben nem láttam. 🙄 Akkora mint egy fátyolka,és letöltöttem a Google lenst is, az is befürdött, szóval ha valaki ismerné az jó lenne. Szőlő levélen ücsörgött🥺, vajon kártevő...? View attachment 150410
Ezt akkor sem bántanám, ha kártevő lenne, annyira szép, és ritka is ahhoz, hogy súlyos gazdasági károkat okozzon. :)
 
Pár napja észrevettem, hogy valami nincs rendben a balkonládába ültetett kis rózsákkal. Csak ma volt időm foglalkozni a problémával. Tucatnyi hernyót szedtem össze, néhány tőről lelegelték az összes levelet :( Hátha tudja valaki, milyen jószágok lehetnek.
View attachment 150433
View attachment 150434
Ebből is látszik, hogy fürkészdarázs hiány van a környéken.
 
Back
Oldal tetejére