• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rejtélyes természet

A zold lombszocske elsosorban ragadozo, biztos nem rag tovig semmilyen novenyt.
Inkább mindenevő. 🙂Itt például virágot eszik, ami lágy húsos levéllel egyenértékű is lehet:
1280px-Heuschrecke_frisst_Hibiskus.jpg
Itt meg "ragadozik" :
106px-Tettigonia_viridissima_ecdysis_2.jpgTettigonia_viridissima,_Lodz(Poland)03(js).jpg
OOo, ezek ellen mit lehet használni, ami hatásos? Minden húsos levelet szétrágnak, napközben láthatatlan. Egyesével próbálom levadászni, de semmit nem ér.
Rágó kártevő ellen: vagy felszívódó permet(Mospilan) vagy kontakt szer(Karate). Gazda boltban kapsz, kiskertben használható(ezek a leggyengébb szerek, a rendesebb növényvédőket csak gazdálkodóknak (kék vagy zöld) kártya felmutatásával adnak ki. Mivel harmat gyengék, nem biztos, hogy hatnak. Az ilyen rágást más is okozza, pl. : cserebogár, rózsabogár, stb. Ha nem akarsz permetezni és nem nagy a növény, akkor a háló megoldás lehet, 1-2 hétig, amíg a kártevők továbbálnak... Én nem permetezek rovarok ellen már egy jó pár éve, azóta a madarak többen lettek és csökkentik a kártételt. ☺️Persze a váltás nem volt zökkenőmentes...
Ja, a zöld lombszöcske azért sem csökkenthető 1-1 levadászásával, mert territoriális viselkedésű, a megüresedő jó helyeket általában hamar elfoglalják. 🙄
 
Katicabogár. 🙂
Pontosítanék: harlekin katica lárva. sajnos mivel idegenhonos és kiszorítja az őshonos katicákat így el kellene pusztítani.
Helyesbíteném a korábbi képemet, ahol egy lárva ette a katica petéket. az is harlekin volt. csak korai strádiumban nehéz megkülönböztetni, főleg a két és hétpettyestől. Ezen a képen viszont tisztán felismerhető a hátán lévő mintázatból.
nálam is azóta már többségben vannak a harlekinek sajnos. :(

Szerk.: bár kicsi a kép, de szerintem az a báb is harlekin :(
 
Pontosítanék: harlekin katica lárva. sajnos mivel idegenhonos és kiszorítja az őshonos katicákat így el kellene pusztítani.
Helyesbíteném a korábbi képemet, ahol egy lárva ette a katica petéket. az is harlekin volt. csak korai strádiumban nehéz megkülönböztetni, főleg a két és hétpettyestől. Ezen a képen viszont tisztán felismerhető a hátán lévő mintázatból.
nálam is azóta már többségben vannak a harlekinek sajnos.
Na ennyit a tudásomról... Elavult.... 🙄
 
Elnézést, hogy én is elvittem a dolgot, de a somféle és a rózsakukac szerű még nem lett megfejtve :)
Persze ez a kicsi hangya sem :D
Szerintem a "somféle" megfejtésért "evavigh" Évit, megilleti az arany, pl. rákerestem még akkor, de már most sem emlékszem, melyik változata.
A "rózsakukac" még vita tárgyát képezheti, :) én pl valami lepkehernyóra tippeltem volna, és nem az.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére