• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bouillon South Hungary-avagy hogy muzsikál a Mattenfilter

Gratula Zoli az uj szerzemenyhez! Algamenteset neked!
Jo lett szerintem az elrendezes, különösen a nagy sziklak tetszenek. Vagy az megkövesedett fa?
 
De, de látom kapisgáljuk a témát, ami a célom is ezzel a naplóval! Jön bele még lávakő, "krumplis zsák", kerámia gyűrű és jövőhónapban valamilyen biológiai töltet!:)
 
különösen a nagy sziklak tetszenek. Vagy az megkövesedett fa?

Ezek Woodstone-k. Általános virágkertészetekben lehet kapni! Nagy gabionokban vannak, kint az udvaron! Ezek 215 Ft.-/ kg áron adják őket! Az enyémben 7,985 kg van!:)
 
..... Jön bele még lávakő, "krumplis zsák", kerámia gyűrű és jövőhónapban valamilyen biológiai töltet!:)
Én nem bonyolítanám túl, kerámia gyűrű vagy műanyag gégecső, tökmindegy, mindkettő csak megtöri a vizet és mechanikia szűrésre elég.
lávakő-zuzalék elég porózus, elég az, ha van fölös pénzed persze tehetsz bele siporax-ot, vagy bio rio-t

..... Az enyémben 7,985 kg van!:)
Huhh, akkor ráköltöttél 1.7m Ft-ot a közel 8 tonna kőre? Mondom én hogy nagy projekt készül itt....:LOL:
 
Tegnap este belekerültek az akváriumba az előőrsök a másik akváriumból. 4 db Kubotai, 16 db Briggatae és 5 db Sakura, ha nem lesz gond 1- 2 napig akkor a maradék Sakura is átkerül ide!
 
Szép akva lett! A Mattenfilteren én is a napokban gondolkodtam, kicsit összetettebben, de a lényeg ugyanez. Figyellek;)

Tegnap este belekerültek az akváriumba az előőrsök a másik akváriumból. 4 db Kubotai, 16 db Briggatae és 5 db Sakura, ha nem lesz gond 1- 2 napig akkor a maradék Sakura is átkerül ide!
A sakurák hamar megmondják, hogy ha GERONIMO a helyzet (tapasztalat:().
 
Szerintem méltatlanul alábecsült szűrési mód, pedig a szűrőfelület hatalmas tud lenni! Eddig a víz kristálytiszta és semmi alga!!
Ugyanezt használom, annyi eltéréssel hogy a sarokba állítottam a szivacsot. Valószínűleg az egész oldalfalat befedő szivacs jóval hatékonyabb mint a nálam lévő. Ennél a víz nem tud "csalni", muszáj átmennie a szűrőfelületen. Sajnos a sarokba állítással simán megteheti, hogy körbe-körbe áramlik, ahelyett hogy átpréselődne a szivacson
Annak idején azért döntöttem a sarok-megoldásnál, mert zavart az üvegnek nyomott szivacs és/vagy tartó üveglapok látványa.
Ha most kellene elindítanom, hátra betennék egy jó adag szűrőből kiszedett "koszt". Valamint a 3. naptól adnék eleséget, pl. egy Petri-csészébe, illetve - ha megoldható - az egész medencét akváriumvízzel tölteném fel.
Nagyon lassan áll be.
 
Back
Oldal tetejére