• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Red&Iwagumi

Ma volt újabb mérés Nitrát és foszfátra.
NO3: ~15ppm
PO4: ~ 0ppm

Minden nap adagoltan 2ml Micro, 2ml Macro és 5ml Easy Life Fosfo tápot.
Megjelent a pont alga az üvegen is. De azért van fonal algám is
Így a Macro tápot nem adagolok holnaptól és meglátjuk hogy a halak mit termelnek, mennyi lesz a NO3 értéke. Mennyire esik le az érték. Esetleg a felére visszaveszem az adagolási értéket. :unsure:
Micro tápot továbbra is adagolni fogom illetve a kikevert Kálium-foszfátot 4ml/nap mennyiségben.
 
Utoljára módosított:
Nem rémlik, hogy valaha is írtam kh2-ről. Merre található ez a gyöngyszem? :)
Elég ásványi anyag van benne, hogy tápozással együtt ne legyen pH crash sosem. Ezt ilyen formában már biztosan írtam :)
Az ember feje átalakul, néha egy személyhez köt valamit, amit amúgy olvasott máshol. 🙂 Dennerle Scapers soil technikai adatok megvan? A részletek legördülőben írja. Most jött velem szembe a GA-s termékleírásban. Nem ugyanonnan szerzik az alapanyagot, mint az ADA az Amazoniához? (ezt is olvastam már itt valakitől, csak már nem merek névre sem emlékezni... 🤷🙂)
 
Az ember feje átalakul, néha egy személyhez köt valamit, amit amúgy olvasott máshol. 🙂 Dennerle Scapers soil technikai adatok megvan? A részletek legördülőben írja. Most jött velem szembe a GA-s termékleírásban. Nem ugyanonnan szerzik az alapanyagot, mint az ADA az Amazoniához? (ezt is olvastam már itt valakitől, csak már nem merek névre sem emlékezni... 🤷🙂)

Picit ezer felé vagyok, de próbálok válaszolni. A talaj a gyártói leírás alapján és a kiindulási víztől függően csökkenti a KH-t.
A gyártási infóval kapcsolatban a japán talajok sem csak 1 helyen készülnek. Van néhány gyártó az országban. Az Amazonia spec tulajdonságokkal készül az ADA igényei alapján. Ők voltak az úttörők, ezért tudják mit hogyan kérjenek.
A többiek nagyjából vesznek egy OEM pakkot, csak hogy legyen valami a kínálatukban :) De mint japán talaj a pH és KH tulajdonságaik kb egyformák. A sima Amazonia alapanyaga más.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére