• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

Szerintem percenként 100-ról nyugodtan indulhatsz,de nagyon figyeld a dropot és az élőlényeket.
 
Az aquamedic 1000 reaktornak a ki és befolyó csövének mekkora az átmérője? 16mm es szűrőcsővel kompatibilis? nem szűkebb? mert ha túl szűk lefolytja nagyon az egészet..
 
Szia!
Bizony szűkebb, azt hiszem pont egy mérettel, alul-felül. :(
De a képen látni is fogod. Bocs a kupiért meg a szutykos csövekért. :roll:
Majd ha lesz időm akkor nagy takarítás lesz. :?
Ha erős a szűrőd akkor nem lesz vele gond, és jó kis cucc. :thumbup:

5570206677_46c4700930.jpg
 
gelo said:
Szia!
Bizony szűkebb, azt hiszem pont egy mérettel, alul-felül. :(
De a képen látni is fogod. Bocs a kupiért meg a szutykos csövekért. :roll:
Majd ha lesz időm akkor nagy takarítás lesz. :?
Ha erős a szűrőd akkor nem lesz vele gond, és jó kis cucc. :thumbup:

5570206677_46c4700930.jpg


Szia. Neked valami plusz pumpa van oda bekötve a rekator elé? nem csak a szürő van? vagy ilyet lehet csinálni? és ha igen akkor mi a bevált modszer rá..
 
DobraPeter said:
Az aquamedic 1000 reaktornak a ki és befolyó csövének mekkora az átmérője? 16mm es szűrőcsővel kompatibilis? nem szűkebb? mert ha túl szűk lefolytja nagyon az egészet..

Ahogy már előttem is említették, valóban nem 16-os a belső átmérője.
Én valamelyik Tropica-s akvárium fotón láttam egy jó megoldást, (itt a forumon az aquamedic reactor 100 topikban van egy hasonló kép) ahogy aztán én is megoldottam:

A reaktor tömlőcsonkjai a reaktortól távolodva szűkülnek, ami nagyban csökkenti az átfolyást.
A tömlőcsonk felét levágva és a belsejét kicsit kireszelve már jóval nagyobb átmérőt kapunk.

A csonkra azonban így is kicsit nagy lesz a 16/22-es tömlő, viszont ha a csonkra ráhuzunk egy 5 centis 13/16-os csődarabot, akkor arra pontosan passzolni fog és rácsúszik a 16/22-es tömlő.
Így nem fog mozogni, stabilan és szivárgásmentesen rögzíthető és nem kell szűkítőkkel és átalakítókkal bajlódni.
 
DobraPeter said:
gelo said:
Szia!
Bizony szűkebb, azt hiszem pont egy mérettel, alul-felül. :(
De a képen látni is fogod. Bocs a kupiért meg a szutykos csövekért. :roll:
Majd ha lesz időm akkor nagy takarítás lesz. :?
Ha erős a szűrőd akkor nem lesz vele gond, és jó kis cucc. :thumbup:

5570206677_46c4700930.jpg


Szia. Neked valami plusz pumpa van oda bekötve a rekator elé? nem csak a szürő van? vagy ilyet lehet csinálni? és ha igen akkor mi a bevált modszer rá..
Miért ne lehetne plusz pumpát bekötni elé ? ha akarsz 4 et is sorba köthetsz, akkor lesz aztán csak flow. :wtf:
 
salci said:
DobraPeter said:
gelo said:
Szia!
Bizony szűkebb, azt hiszem pont egy mérettel, alul-felül. :(
De a képen látni is fogod. Bocs a kupiért meg a szutykos csövekért. :roll:
Majd ha lesz időm akkor nagy takarítás lesz. :?
Ha erős a szűrőd akkor nem lesz vele gond, és jó kis cucc. :thumbup:

5570206677_46c4700930.jpg


Szia. Neked valami plusz pumpa van oda bekötve a rekator elé? nem csak a szürő van? vagy ilyet lehet csinálni? és ha igen akkor mi a bevált modszer rá..
Miért ne lehetne plusz pumpát bekötni elé ? ha akarsz 4 et is sorba köthetsz, akkor lesz aztán csak flow. :wtf:

De nem értem hogy hogyan.. Kell egy T elágazó? Vagy hogy? Képet tudnál nyomni róla?
 
Kétéltű pumpa. Mint a szűrő, csak nincs előtte szűrőház. Szívja a vizet az akiból, nyomja a reaktorba, onnan pedig az akiba. így nincs terhelve a szűrő, akkor hasznos ha nem elég a teljesítménye a szűrőnek a reaktorhoz, és nem akarsz új szűrőt venni.
 
Rém egyszerű.
Van 2db külső szűrőm.
1.2080-as Eheim
2.Atman 1500l/h
Meg adta magát a 2080 motorja /hosszú történet,én hibám/azt hajtja most egy 3000l/h Eheim pumpa.
Amíg a 2080-as jó volt addig a pumpa az Atmant hajtotta és a reaktort.
Most csere volt a 2080 miatt.
De az Atman motorja is vígan elpöfög vele.
Ennyi semmi extra,semmi vodoo.Csak az én feledékenységem.
 
inadsz said:
Kétéltű pumpa. Mint a szűrő, csak nincs előtte szűrőház. Szívja a vizet az akiból, nyomja a reaktorba, onnan pedig az akiba. így nincs terhelve a szűrő, akkor hasznos ha nem elég a teljesítménye a szűrőnek a reaktorhoz, és nem akarsz új szűrőt venni.


Én az értem hogy csak egy pumpa meg nincs szüröház... én az összeszerelést nem értem még mindig. a reaktor ugye a szürő nyomo ágára van kötve. gondolom a reaktor elé kell valahogy betenni ezt a pumpát is. de a reaktornak csak 1 ki meg 1 bemenö része van, amit ugye már rácsatlakoztattam a szürőcsőre. a pumpát hova csatlakoztatom?
 
Szia!
Nálam úgy volt, hogy szűrő-pumpa-reaktor.
A szűrő nyomóága megy a pumpába,a pumpa nyomóága a reaktorba,a reaktorból a víz az akiba.
 
DobraPeter said:
inadsz said:
Kétéltű pumpa. Mint a szűrő, csak nincs előtte szűrőház. Szívja a vizet az akiból, nyomja a reaktorba, onnan pedig az akiba. így nincs terhelve a szűrő, akkor hasznos ha nem elég a teljesítménye a szűrőnek a reaktorhoz, és nem akarsz új szűrőt venni.


Én az értem hogy csak egy pumpa meg nincs szüröház... én az összeszerelést nem értem még mindig. a reaktor ugye a szürő nyomo ágára van kötve. gondolom a reaktor elé kell valahogy betenni ezt a pumpát is. de a reaktornak csak 1 ki meg 1 bemenö része van, amit ugye már rácsatlakoztattam a szürőcsőre. a pumpát hova csatlakoztatom?

A szűrő kimenő része és a reaktor bemenő része közé teszed a pumpát :clap: Egy csövön mennek a dolgok, el kell vágni a felnyomó részt és beilleszteni ugyanabba csőbe a pumpát!
 
Olyan előfordulhat hogy a pumpa fogja le a szűrőt ha véletlen kis teljesítményűt vesz az ember? Mert ugye akkor a szűrőből a pumpába megy a víz legelőször, aztán a reaktorba aztán az akiba. Az összeszerelést akkor már értem. a Kérdésem meg benne van az első mondatban :)
 
Akkor bizony lefogja az átfolyási sebességet, min 1000l/h ban kell gondolkodni ha növényezni akarsz, legyen szó bármiről akár egy mezei áramoltatóról, persze nem nano meg piko akvákról beszélünk:)
 
Ha pl.1000l/h a szűrő és bekötsz utána egy 300l/h pumpát akkor igen.
De ilyet logikusan gondolkodó ember nem tesz. :eek: :lol:
Ha meg a pumpa teljesítménye nagyobb mint a szűrőé akkor meg ne kösd rá a hálózatra a szűrőt hanem csak vödörként használd.
Pumpa elvégzi a többit. :thumbup:
Nálam a szűrő nem ment, csak vödörként funkcionált. :shh: :D
 
Back
Oldal tetejére