• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reaktor

Jaja értem. Csak azért szóltam, mert a sok CO2 meg ártalmas. És reaktorral könnyű észrevétlenül túladagolni. Nehogy gond legyen.
 
viktorlantos said:
Jaja értem. Csak azért szóltam, mert a sok CO2 meg ártalmas. És reaktorral könnyű észrevétlenül túladagolni. Nehogy gond legyen.



Gondolom ha Drop Checkert használok látom a változást. (mondjuk pár órát késik a teszt)
 
Nekem sok minden mellett volt ez is... szerintem ezek semmit sem érnek... szépen végigjön a szerpentinen a buborék, aztán elér a tetejére, ahol összegyűlik és nagy buborékokban kiszökik.
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy kb 90 literes aksihoz a CO2 beoldást milyen külső reaktorral oldjam meg.
Anyagilag ez a kettő jöhet szóba, ergó melyik a jobb, beoldásilag, minőségileg?

1. SERA CO2 reaktor
2. ISTA MIx-MAX reaktor (ezen belül is L vagy M) nem tudom melyik illene jobban a rendszerhez.

Köszi a segítséget
cheetah
 
Én használtam Ista cuccot (a nagyobbat eheim 2226-tal meghajtva):

1. a tömítés kb 2 szétszedés után folyni fog (ergó szilózhatod, meg szigszalagozhatod)
2. 64 literre csobogott rotorral és rotor nélkül is
3. kb egy év után a CO2 bevezető csődarab egyszerűen a kezembe maradt, mert a műanyag megadta magát.

Használtam Hagen létrát, JBL tájfunt (ezek nagyon szarok), utána jött GA kerámia diffúzor (nem jött be, mert túl bubis volt tőle az akvárium és állandóan tisztogatni kell, de tény, hogy szép), jött az ISTA (a hülyegyerek occsót akart a DIY helyett), végül kikötöttem az elmúlt egy évben egy ATOMIZER mellett, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve (külső, nem csobog, mikro bubikkal nyomja a CO2-t, amit tényleg közelről látok csak meg).

De ez csak a saját tapasztalatom az ISTÁval. Nem vagyok olyan gazdag, hogy GERONIMO vegyek (még egyszer)! :lol:
 
Sziasztok!

Új kérdésem lenne. Egy 90 literes akváriumot akarok(fogok) egy Tetratec EX1200-al szűrni.
Felmerült bennem, hogy biztos külső reaktort akarok-e vagy diffúzort.
Külső reaktor: Sera Flore Active külső reaktor 500
Diffúzor: Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes

A külső reaktor felé hajlom, mert nincs az aksiban és bubimentes beold. Igaz drágább is egy kicsit. Előnye még a ritkább karbantartás, ami ráadásul költségmentes.
A diffúzor előnye, hogy nem fogja meg a szűrőt.

A kérdés az, hogy ezekkel a paraméterekkel ez a szűrő elbírja ezt a külső reaktort, vagy esélyem sem? (én azt gondolom hogy elbírja, de nem akarok itt a végén hibás döntést hozni)

Köszi a segítséget
 
cheetah said:
Sziasztok!

Új kérdésem lenne. Egy 90 literes akváriumot akarok(fogok) egy Tetratec EX1200-al szűrni.
Felmerült bennem, hogy biztos külső reaktort akarok-e vagy diffúzort.
Külső reaktor: Sera Flore Active külső reaktor 500
Diffúzor: Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes

A külső reaktor felé hajlom, mert nincs az aksiban és bubimentes beold. Igaz drágább is egy kicsit. Előnye még a ritkább karbantartás, ami ráadásul költségmentes.
A diffúzor előnye, hogy nem fogja meg a szűrőt.

A kérdés az, hogy ezekkel a paraméterekkel ez a szűrő elbírja ezt a külső reaktort, vagy esélyem sem? (én azt gondolom hogy elbírja, de nem akarok itt a végén hibás döntést hozni)

Köszi a segítséget

Elbírja a Tetra 1200 szűrő a reaktort ekkora akváriumnál. Nagyobbnál már nem.
Arra azért érdemes figyelni, hogy lehetőleg valamilyen nagyobb szemcseméretű bio szűrőanyagot tegyél a kosarakba.
 
Egy kis segítség kellene.Ez a cucc megfelelő lenne egy reaktornak?Át.m 5cm
Nem találjátok el,hogy mi ez eredetileg.:)

P6247738.JPG
 
Szerintem rövid lesz, így átfogja nyomni a bubikat beoldás nélkül. Az én reaktorom 30cm ez már szerintem jó. Soha nem találtam volna ki :)))
 
Régebben olvastam valamelyik topikban, hogy a CO2 lekapcsolása után azonnal drasztikusan esik a CO2 szint.
Az lenne a kérdésem, hogy az külső reaktor (~100%-os) beoldása esetén ez mennyire áll fent?
Vagy ezeknél szokták javasolni az éjszakai szellőztetést?
 
Sziasztok!

Hamarosan szeretnék beindítani egy high-tech növényes akváriumot, és egyenlőre még csak az akvárium szűrése lenne biztosított a már itthon meglévő szűrőimmel. Vagyis egy Eheim pickup 2012-es belső, egy Serafil 900-as külső és egy Atman 3338-as külső szűrőről lenne szó.
Arra gondoltam, hogy a CO2 beoldást egy Aqua Medic 1000-es külső reaktorral oldanám meg a minél hatékonyabb oldás érdekében és ezt az Atman 3338-as szűrőre kötném rá.

A kérdésem az lenne hogy a 3338-as szűrő elég lenne-e a reaktor meghajtására és hogy a reaktorral mekkora teljesítmény esés várható ennél a szűrőnél?
Ez azért lenne fontos számomra mert az akvárium mérete még nincs eldöntve és ennek a három szűrőnek a teljesítménye alapján szeretném meghatározni, hogy biztos elég flow legyen az akiban az algásodás elkerülése miatt.

A segítséget előre is köszönöm!
 
Biztos, hogy három szűrőt akarsz? Kösd rá az Atman szűrőre a reaktort, és mellé, külön a Serát, a belsőt pedig vedd ki. Ha tényleg high tech akit akarsz akkor nincs helye belső szűrőnek az akváriumban.
Ha pedig 8-10x-es megforgatást nézünk akkor az Atman kb. 800-900lph a Sera meg 700-at (?) tud, tehát olyan 150-170 literes akit válassz, ha meg van hozzá a fényed és a co2, de úgy is high tech akit írtál.
 
Biztos, hogy három szűrőt akarsz? Kösd rá az Atman szűrőre a reaktort, és mellé, külön a Serát, a belsőt pedig vedd ki. Ha tényleg high tech akit akarsz akkor nincs helye belső szűrőnek az akváriumban.
Ha pedig 8-10x-es megforgatást nézünk akkor az Atman kb. 800-900lph a Sera meg 700-at (?) tud, tehát olyan 150-170 literes akit válassz, ha meg van hozzá a fényed és a co2, de úgy is high tech akit írtál.

Igazából még csak most kezd bennem körvonalazódni, hogy hogyan is állítsam össze a high-tech növényes akit. Idáig jóformán csak inkább low-tech halas akváriumjaim voltak így ebbe még nincs túl sok gyakorlatom. A belső szűrő mellőzése már bennem is megfordult, mert valóban nem nagyon lehet látni ilyesmi akikban belső szűrőt, illetve tapasztalatom az, hogy amikor takarításkor kiveszem, akkor egy csomó kosz visszamegy a vízbe.
Természetesen a többi paraméterekről ( fény,CO2,táp) sem feledkeztem meg amikről írtál. Most nagyvonalakban próbálom összeállítani, hogy is nézzen ki a dolog és majd csak akkor kezdek neki a megvalósításnak, ha már mindennek alaposan utána jártam.

Gondolom ami 800-900 lph értéket írtál az Atman esetében az a reaktor nélküli érték lenne. Neked esetleg van tapasztalatod abban, hogy a AM 1000-es reaktor esetében mekkora flow veszteséggel lehet számolni?
Illetve még az érdekelne, ha a szűrő telítődni fog a későbbiekben akkor is elég-e a teljesítmény a meghajtásához?
 
Back
Oldal tetejére