• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ranomafana

Ez a félév gyakorlatilag problémamentesen telt . Minimális pontalga az üvegen, néhány hétre megjelent egy kis fonal is. Áthelyeztem a szűrő be és kifolyó csöveit, visszavettem a CO2- ből és az is eltűnt. A kezdeti növényzetből csak az Anubias tűnt el nyom nélkül , minden él és virul, gyakran kell metszeni :D A fauna terén már voltak problémáim a fekete és a kék garnéláim elfogytak ill. az oto-k is fogynak .:( A pótlásuk nem egyszerű. Tapolcán gyakorlatilag nem lehet beszerezni semmit. Legközelebb Keszthelyen tudok vásárolni ha időm engedi (na az nincs) . Itt jön képbe a webshop. Különösen (nem reklám) a Green Aqua. Nagyon sokat köszönhetek nekik, a youtube csatornát, az ügyfélszolgálatukat. Már az elején kisegíttetek, Viki és Tamás , ha eljutok hozzátok csoki és sör a jutalom ( ki mit szeret) . Hát bénán rendeltem és telefonos segítséget kértem és kaptam. Ha akkor ez nem így történik akkor lehet, hogy sokat csúszik az akvárium építése esetleg el sem indul. Munkám miatt csak egy hétvége jöhetett csak szóba az építésre , 2018 novemberben .

És el is jutottunk a jövőig. Igen felhagyom (na innentől személyes jellegű az írás- nem kötelező elolvasni :oops:) az itteni életemet , legkésőbb nyáron elhagyom Tapolcát és a jelenlegi munkámat. Elég volt az egészségügyből nem becsülnek meg sem anyagilag sem máshogy. A betegek verbális(még) erőszakossága, és a vezetőség nemtörődömségégől elég volt. Bp. lesz a lakhely és hát költözik az akvárium is. Még nem tudom hogyan , szétbontani nem akarom.

Ja és van már egy 30- as kocka majd garnéláknak, ill. párom odavan az iwagumiért . Lesz majd az is. :D

Köszönöm , hogy benéztél, bocs a szentimentalizmusért, Sörtől mindig ilyen leszek 😄
 
Üdv!

Kis problémába ütköztem és hát nem tudom az okát sem ill. a megoldást sem egyenlőre. Pár napja egy foltban gyakorlatilag kipusztult az Eleocharis acicularis 'Mini'. Semmi változás nem volt az akva életében. ADA tápok, Carbo, Amazonia talaj. 24-26 fok közötti hőmérséklet, heti 30-40 % vízcsere. Lágyvíz visszasózva 150 körüli TDS-re.
7734277343773447734577346


Várjak kicsit hátha helyrejön, vagy vágjam ki teljesen és ültessek a helyére más előtéri növényt? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Attila

Köszönöm, hogy benéztél.
 
Back
Oldal tetejére