• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ranomafana

atis76

Főkertész

Üdv!

Akvárium
: 60x30x36 64 liter
Szekrény: ADA stílusú, wenge.
CO2: Nagynyomású rendszer, 10kg palack, ADA diffúzor.
Világítás: Twinstar Light 600 S
Szűrés. Eheim eXperience 150 üveg ki és befolyókkal.
Töltet: Szivacs, Eheim substrat, Seachem Matrix, Perlon,100 ml Purigen
Tápozás: ADA
Algaírtó: Twinstar M5
Talaj: Ada Aqua Soil Amazónia,
Táptalaj: Ada Powder Sand L
Dekor: Red Moor,Szilvafa, Seiryu kő, ADA La Plata sand,Baikal dekor

Növények: Myriophyllum Guyana TC

Hygrophila pinnatifida TC

Bucephalandra sp. Red

Ludwigia Palustris

Vesicularia Dubyana Christmas moha

Anubias nana Bonsai

Hemianthus callitrichoides 'Cuba'

Ludwigia Spec. Super Red

Taxiphyllum barbieri - jávai moha

Hydrocotyle cf. tripartita

Bucephalandra 'Deep Purple'

Eleocharis acicularis mini TC

Taxiphyllum 'Spiky' moha TC

Marsilea crenata TC

Vesicularia Dubyana Christmas

Pogostemon erectus

Fauna: (terv): Otocinklus affinis, Galaxi razbóra, Werneri kalászhal,Amanda lazac

Amano garnéla,Pagoda csiga, Nyúlcsiga, illetve amit Tapolca környékén beszerezhető

2017. januárjában regisztráltam az oldalra most érkezett el az idő, hogy induljon a naplóm Ranomafana. Eddig csak csendes szemlélődő voltam, olvastam tanultam tőletek.

Röviden már a bemutatkozó topikban már írtam pár sort magamról, most itt mégegyszer bővebben. 76-os vagyok, kisvárosi. Lakhelyem 30 éves koromig Kőszeg, majd Tapolca . Végzettségem: biológia-földrajz szakos tanár( soha nem tanítottam a diákság nagy örömére :rolleyes:) . Díszállat- Horgászcikk üzletet vezettem, kb. 10 évig, most Tapolcán embriológusként dolgozom (talán nem reklám: Pannon Reprodukciós Intézet ) 2007. januárjától. Akvarisztikával 12 éves korom óta foglalkozom, az első akvárium 18 literes vaskereretes kis szörnyeteg volt, majd 60-85-200 és a végén 400 literes medence volt az evolúció.:) . Foglalkoztam afrikai sügerekkel, tenyésztettem diszkoszokat. Emellett mindig volt otthon a halakon kívül, muterék legnagyobb örömére: papagáj, leguán, skorpió, madárpók, gekkó, anolisz. (hazavittem a munkát :)) Az akvarisztika mellett ásványokat gyűjtök, bár most már inkább a börzéken vásárolok, makettezek, olvasok (sci-fi, ponyva) könyveket is gyűjtök. És a legnagyobb betegségem a Star Wars, és az Alien :D

Néhány kép a mai napról: IMG_0180.JPG
IMG_0181.JPG IMG_20181108_182405.jpg
IMG_0183.JPG
IMG_0190.JPG
IMG_0196.JPG

Köszönöm, hogy benéztél.

Attachments

atis76

Főkertész
Üdv!

A tegnapi napra visszatérve. Miután összeraktam mindent nagyjából a lakás is mentes lett a kupitól, magamra ill. a bútorra, parkettára öntöttem 5-6 liter RO vizet. Beindítom a szűrést és nem megy. Szétszedem, összerakom még mindig nem . A rotor forog víz nem jön. Újra szétszed összerak semmi. A” profi” aki 10 évig volt boltos, 20 éve van akváriuma, nem nyitotta ki a szűrő csapját. :) Következett a CO2: az útmutatás alapján összerakom , nyomás van a palackban a reduktor nyomás is jó, a gáz nem jön a csőből. Mi a :poop: lehet már megint? Nézem, egy tyúkbél lóg a palack mellett, nem inditottam el a mágnesszelepet.:) Most már vicces, de tegnap nem volt őszinte a mosolyom.
IMG_0209 by Attila Jeney, on Flickr
44915163605_e10e080a3f_k.jpg IMG_0206 by Attila Jeney, on Flickr
45779219992_f9c3b99bc8_k.jpg IMG_0192 by Attila Jeney, on Flickr
44011605290_00bfcc5184_k.jpg IMG_0190 by Attila Jeney, on Flickr
30888597607_f80c740706_k.jpg IMG_0197 by Attila Jeney, on Flickr
Mai képek, valamiért a hetek óta áztatott fák taknyosodnak, a víz még kicsit tört.
Attila

Mindegy meddig áztatod, taknyosodik minden fa.
Majd ha lesz benne oto, tisztára nyalják.

Szűrőindító bacikat használtál (ha nem, akkor érthető az opálosodás)?

Egyébként pofás kis scape, gratula!

Üdv!

Akvárium
: 60x30x36 64 liter
Szekrény: ADA stílusú, wenge.
CO2: Nagynyomású rendszer, 10kg palack, ADA diffúzor.
Világítás: Twinstar Light 600 S
Szűrés. Eheim eXperience 150 üveg ki és befolyókkal.
Töltet: Szivacs, Eheim substrat, Seachem Matrix, Perlon,100 ml Purigen
Tápozás: ADA
Algaírtó: Twinstar M5
Talaj: Ada Aqua Soil Amazónia,
Táptalaj: Ada Powder Sand L
Dekor: Red Moor,Szilvafa, Seiryu kő, ADA La Plata sand,Baikal dekor

Növények: Myriophyllum Guyana TC

Hygrophila pinnatifida TC

Bucephalandra sp. Red

Ludwigia Palustris

Vesicularia Dubyana Christmas moha

Anubias nana Bonsai

Hemianthus callitrichoides 'Cuba'

Ludwigia Spec. Super Red

Taxiphyllum barbieri - jávai moha

Hydrocotyle cf. tripartita

Bucephalandra 'Deep Purple'

Eleocharis acicularis mini TC

Taxiphyllum 'Spiky' moha TC

Marsilea crenata TC

Vesicularia Dubyana Christmas

Pogostemon erectus

Fauna: (terv): Otocinklus affinis, Galaxi razbóra, Werneri kalászhal,Amanda lazac

Amano garnéla,Pagoda csiga, Nyúlcsiga, illetve amit Tapolca környékén beszerezhető

2017. januárjában regisztráltam az oldalra most érkezett el az idő, hogy induljon a naplóm Ranomafana. Eddig csak csendes szemlélődő voltam, olvastam tanultam tőletek.

Röviden már a bemutatkozó topikban már írtam pár sort magamról, most itt mégegyszer bővebben. 76-os vagyok, kisvárosi. Lakhelyem 30 éves koromig Kőszeg, majd Tapolca . Végzettségem: biológia-földrajz szakos tanár( soha nem tanítottam a diákság nagy örömére :rolleyes:) . Díszállat- Horgászcikk üzletet vezettem, kb. 10 évig, most Tapolcán embriológusként dolgozom (talán nem reklám: Pannon Reprodukciós Intézet ) 2007. januárjától. Akvarisztikával 12 éves korom óta foglalkozom, az első akvárium 18 literes vaskereretes kis szörnyeteg volt, majd 60-85-200 és a végén 400 literes medence volt az evolúció.:) . Foglalkoztam afrikai sügerekkel, tenyésztettem diszkoszokat. Emellett mindig volt otthon a halakon kívül, muterék legnagyobb örömére: papagáj, leguán, skorpió, madárpók, gekkó, anolisz. (hazavittem a munkát :)) Az akvarisztika mellett ásványokat gyűjtök, bár most már inkább a börzéken vásárolok, makettezek, olvasok (sci-fi, ponyva) könyveket is gyűjtök. És a legnagyobb betegségem a Star Wars, és az Alien :D

Néhány kép a mai napról: View attachment 67046
View attachment 67047 View attachment 67048
View attachment 67049
View attachment 67050
View attachment 67051

Köszönöm, hogy benéztél.
Akárcsak magamat olvasnám....:)
Szinte minden stimmel kivéve az évjáratot, én 81-es vagyok.
Halak, hüllők és természettudományok...
Star Wars, Alien mindenekfelett! Hozzátéve Harry Potter és Gyűrűk ura...
Jó projekt, követem!!
Algamenteset neked!

tsokee

VIP kertész
Szepen alakul, gratu! (y)
1 hetes akvariumba nem korai meg a lakok telepitese? Tudsz merni mar vizparametereket cseppteszttel? Amazonia talajnal azert ovatosan, az elejen nagyon be tud durrantani. ;)

atis76

Főkertész
Csak proscan-el tudok egyenlőre mérni, bár az tud fura eredményeket produkálni, sajnos a munka miatt nagyon be vagyok korlátozva, gyakorlatilag csak a szombat kora délutánom szabad, minden más nap reggeltől estig a labor. Esetleg akkor a jövő héten telepítek.
Attila

Peee88

Tapasztalt kertész
Szia

Szép kis akvárium lett, gratula!
Hátulra terveztél stemeket? Nekem valahogy hiányoznak az összképből. Bár mintha látnék valamit, csak nem nőttek még meg?
A skimmert meg be lehetne rakni a bal sarokba, ott nem lenne annyira feltűnő és a kábelét is könyebben el tudnád vezetni, az sem zavarna be.

atis76

Főkertész
Üdv!

Köszönöm, vannak stemek csak még nem nőttek fel:)
Még alakul, a kép csak tanulom a kertészkedést, minden hozzászólást, kritikát megfogadok. 10 év kimaradt az akvarisztikából, be kell hozni.
Attila

Peee88

Tapasztalt kertész
Üdv!

Köszönöm, vannak stemek csak még nem nőttek fel:)
Még alakul, a kép csak tanulom a kertészkedést, minden hozzászólást, kritikát megfogadok. 10 év kimaradt az akvarisztikából, be kell hozni.
Attila
Nem kritika akart lenni, csak leírtam a meglátásaimat.
Egyébként én is amatőr vagyok, most ismerkedem profi kertészkedéssel.

Csak így tovább, kíváncsi vagyok hova fog fejlődni az akváriumod. Szép kis dzsungeles lesz, ha felnőnek a növények!

Ui.: Ha megengedsz még egy észrevételt, nekem valahogy jobban egyben volt a kép, amikor még volt homok a középső "folyómederben" a kis köveken. Azt szándékosan szedted le, vagy elmosta a víz?

atis76

Főkertész
Üdv!
2 hetes lett. Bekerült néhány oto, garnéla, corydoras. Az Anubias nem bírta a kiképzést, teljesen elolvadt. Majd megy helyette Microsoium vagy Bolbitis. Kedvenceim a Hygrophila pinnatifida, Ludwigia spec. Super Red és a Pogostemon erectus. Hatalmas tempóban növekednek. Most ADA Brighty K ill. Step-1 tápozás megy .Talán jól teszem így, ha még esetleg szükséges lenne ezeket a tápokat kiegészíteni, kérlek bennetek adjatok ötleteket. :).
Köszönöm: Attila(előbb-utóbb fényképezni is megtanulok)
45115956445_fb6c0824f4_k.jpg IMG_0295 by Attila Jeney, on Flickr

45977832272_c4c464dc6b_k.jpg IMG_0289 by Attila Jeney, on Flickr

45115958355_5eae65911a_k.jpg IMG_0288 by Attila Jeney, on Flickr

45115960955_31157677da_k.jpg IMG_0276 by Attila Jeney, on Flickr

32156887758_55f35b7132_k.jpg IMG_0268 by Attila Jeney, on Flickr

45115959495_b10f85d879_k.jpg IMG_0281 by Attila Jeney, on Flickr

Oldal tetejére