• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Quad T5-ös lámpa éjszakai villogás megszüntetése végleg!

Pintér Norbert

Főkertész
Sziasztok!
Gondolom sok embert idegesít az éjszakai villogás.Itt leíróm ,hogy én ,hogy szüntettem meg.
Az átalakítás garancia vesztéssel jár csak saját felelősségre!!!
 
Utoljára módosított:
ebapy3a9.jpg


yramenyq.jpg
Nem kell más hozzá mint egy 4db záró(NO) érintkezős 220V-os rellé, és egy kötődoboz (amibe simán belefér a rellé.
hysy3usa.jpg


Mivel a trafótól 4 színes vezeték megy ,ezért gondoltam az a biztos ,ha mindet meg szakítom. :)
A rellé ugyan azt a tápot kapja mint a trafó . Mivel nekem az álmennyezetbe van a trafó el rejtve én , így a trafó bemenő kábelét is ,és a kimenő kábelét is szét vágtam ,és a kötődobozba be fűztem.


a7esadav.jpg
age7e5ap.jpg
hu6u7u5u.jpg



És kész is
6e8ageny.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ugye a lényeg az, hogy mindegyik szálat megszakítsuk.
Hülyén nézne ki, de mi van akkor, ha 2 ugyanolyan időzítőt átfordítva egymásra raknák, és egyszerre állítanám be.
Elvileg működnie kéne nem?
 
Jól értem, hogy a trafó, elektronikus előtét és a fénycsövek közé tettél relét? Biztos jó megoldás ez, mert ott azért lehet némi extra-magas feszültség. Nem lett volna egyszerűbb, abból a reléből és egy időkapcsolóból egy olyan konnektort csinálni amiben a fázis és a nulla is meg vagy szakítva, mert akkor még a garancia sem veszik el. De ha jól tudom már csinálnak ilyen időkapcsolókat is.
 
Nem mert, ha ki huzom este a konektorbol akkor is villog elég sokáig.

Extra fesz? A fénycsövek pl. Németeknél trafo nélküllek.
Mivel 110 V -al működnek itt nálunk azért kell trafo . Így szerintem nem lehet ott nagy fesz szerintem!

Szerintem a villogás az elektronikában lévő kondik miatt lehet. :rolleyes:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nem mert, ha ki huzom este a konektorbol akkor is villog elég sokáig.

Extra fesz? A fénycsövek pl. Németeknél trafo nélküllek.
Mivel 110 V -al működnek itt nálunk azért kell trafo . Így szerintem nem lehet ott nagy fesz szerintem!

Szerintem a villogás az elektronikában lévő kondik miatt lehet. :rolleyes:

Kedves Norbert!
Sajnos rengeteg téves és akár veszélyes információt osztottál meg.

Kezdjük hátulról sorban.
Minden fénycsőhöz szükséges előtét. (még a Németeknél is)
A Németeknél is 220V os 50 Hz-es hálózati feszültség van.
A fénycsövek gyújtásához 600-1000V- os gyújtófeszültség szükséges, így igen előfordul ott "extra feszültség".
A megoldásod mind gazdasági és mind műszaki szempontból helytelen.
Az elektronikus előtét után már nem kapcsolgatunk (ezt nem részletezem miért, ha érdekel keress rá a neten hogyan működik).
Ha helyesen az előtét előtt szakítanád meg a 2db bemenő tápvezetéket akkor 2db relé is elég lenne.
Mindenkinek azt javaslom, hogy a bemenő tápvezetékeket szakítsa meg két relével és semmiképp se alkalmazza a fentebb leírt hülyeségeket. Mellesleg így garanciavesztés nélkül is meg lehet oldani a problémát.
 
A sima gyujto trafo csak annyit csinál, hogy a hálózati feszültseget 230v ról 110v ra le töri. Úgy hogy nem ok amit írsz a veszélyről es a 600-1000v rol

Elnézést az USA-ban van 110V

Gyújtás - Fénycsövek - Hobbielektronika.hu - online elektronikai magazin és fórum
Max 600v volt és minimális áram , ez csak a gyujtas pillanatban ami 0,05-0,1s, utanna 110-120v van!!!!!

Az extra feszültseget nagy feszültsegnek mondjak, ami 1000V felett van! !!! Így a 600v sem jelent extra feszt
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kedves Norbert,

amit irtal es linkeltel az a hagyomanyos regi tipusu (t8) as fenycsovek gyujtasi mechanizmusat irja le, a mostani elektronikus elotetekkel rendelkezo armaturak (pl quad t5) maskepp mukodnek es az eloteten is szerepel hogy nagyobb feszultseg van rajta....
ugyhogy mindenki csak sajat felelossegere butykoljon, mas dolog hogy en sem ertem hogy miert nem jo a teljes bemenetet megszakitani az elotetek elott, sokan irtak hogy ezzel megoldodott a problema....
 
Nálam nem

Mindegy, nálam hónapok óta működik. A családom soha nem veszelyeztetnem!!!!!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sajnos nekem az Ati világitásom villog:S elméletileg a szerelő azt mondta amit ti leirtatok de még nem nézett rá:S vissza küldni meg nem fogom...
 
Hello Tamás, nekem is volt ilyen problémám,a megoldás az,hogy olyan idokapcsolót kell hasznalni,ami mind a két vezeteket megszakítja. A legtobb idokapcsolo csak az egyik vezetéket szakítja meg.
 
Nekem is volt ilyen problémám, de egy elég egyszerű megoldásom volt rá. Kicseréltem a hosszabbítót, amibe be volt dugva a világítás. Fura, de rögtön megoldotta.
 
Nálam akkor szűnt meg majdnem teljesen, mikor ugyanazt a hosszabbítót megterheltem még a levegőztetővel+fűtővel. Azóta 1-1 random/éj
 
Back
Oldal tetejére