• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

New hope...

Inkább egy csiptetős lámpát javasolnék, talán segítene egy kicsit a praulva gondon. Ne add fel, tessék küzdeni :p :D
 
Mondjuk egy olyanra. :) Tudom, hogy esztétikailag nem a legszebb, de olcsóbb mint egy új világítás az aki fölé, és ha később egy teljesen másik akváriumot csinálsz, másik világítással, akkor se lesz felesleges, mert erre fogva csinálhatsz egy kis nano akváriumot az éjjeli szekrényre ;) :D
 
Az elmúlt hét alatt is szorgosan kattogott a telefonom fényképezőgépe. Az akvárium a tisztítás óta is rendben van, most mintha a front üvegen sem jelent volna meg a zöldpont alga. A halak és garnélák láthatóan remekül elvannak, a yellow fire-ből már lassan sok is lesz, bár sok utód inkább zöldes, mint sárga. A parvula ügyre még nem tudom mi lenne a jó megoldás.
Pihenő:

DSC_0835 by aquahedgehog, on Flickr
Denevér a fán:

DSC_0837 by aquahedgehog, on Flickr
A Villareal sárga játékosai:

DSC_0845 by aquahedgehog, on Flickr
Végre "normális" Furcata kép:

DSC_0851 by aquahedgehog, on Flickr
Az erdő fája:

DSC_0856 by aquahedgehog, on Flickr
 
Én speciel örülni ,szoktam a zöld pont algának :) Ugyebár azt szokták mondani ,hogy ha megjelenik akkor egészséges a vized :) Így ennek csak örülni lehet :) Illetve észrevettem ,ahol a flow a legerősebben ütközik az üvegnek ott alakul ki a legsűrűben :)
 
Jó régen írtam már a naplómba, mondhatni buék meg ilyenek;) Az akva már több, mint 4 hónapos korát is betöltötte, utolsó írásom óta nem sok minden izgalmas dolog történt, bár naponta felfedezem a változást a növényeken, a halakon, a garnikon. Utóbbiból már igencsak szép számú szaporulat keletkezett, lassan talán sok is lesz...
No de nézzük a részleteket! Ami probléma továbbra is az a Parvula mezőnek nem nevezhető mező. A több fény érdekében a mohákat igyekeztem igencsak visszavágni, illetve egy helyről el is távolítottam azt. Illetve törekedtem többször megnyírni, mint azt korábban tettem, de még így sem az igazi:( A megoldás a plusz fény lenne, de az most nem igazán megy... A többi növény szépen növekszik, terjeszkedik, burjánzik.
További gond, hogy a zöldpont alga mindig megjelenik a front üvegen és leginkább az anubias petit levelein, illetve utóbbinak a levélvégein is láttam némi algát, a fertőzött leveleket igyekeztem eltávolítani a hétfői tisztításkor.
Újabb gondom, hogy a szűrő beömlő ágának a végéről vmiért a kupak elkezdett lejárni... Most úgy oldottam meg, hogy a kupakra damilt tekertem, így már nem ugrik ki a víznyomástól:)
A halak jól vannak, egészségesnek, virgoncnak tűnnek, ugyan ez igaz az amanokra és a yellow fire garnikra. Utóbbiból tényleg rengeteg van, lassan a zöld gyep helyett sárga mozgó neoncsöveket látok:)
Végül néhány nem annyira jól sikerült képet is mellékelek, hátha Ti láttok szembetűnő változást, vagy van bármi tanácsotok.
Téli divatpózolás.

DSC_0921 by aquahedgehog, on Flickr
Na ki a király?

DSC_0916 by aquahedgehog, on Flickr
Szemből.

DSC_0910 by aquahedgehog, on Flickr
Távolabbról.

DSC_0908 by aquahedgehog, on Flickr
Kis csapat.

DSC_0902 by aquahedgehog, on Flickr
Nagy csapat.

DSC_0900 by aquahedgehog, on Flickr
 
Ismét eltelt bő három hét, gondoltam frissítem pár aktuális képpel a naplómat. Mint azt majd lehet látni, igen szép kis dzsungelt kezd alkotni a növénykompánia, most nagyon dús minden, lehet majd egy ritkítást lassan meg kell ejteni.
Változásról amúgy nem tudok nagyon beszámolni, a halak szépek, virgoncak, állandóan éhesek. A garnélák meg csak szaporodnak és szaporodnak:) A múlt héten emiatt pár darabot elajándékoztam egy kedves barátomnak, remélem nála is jól érzik majd magukat. A parvula mezőről nagyjából már letettem, úgy látszik ezzel a fénnyel nem megoldható a dolog:( A vízfelszín mozgatása sem mindig egyszerű az ágak és most a magas növények miatt, illetve a szaporodó békalencse miatt. A befolyócső végéről még mindig elő-elő fordul, hogy lejár a kupak, de szerencsére azért ezt hamar kiszúrom:)
A legnagyobb elismerés, hogy aki jön hozzám, mindig tátott szájjal bámulja jó ideig az akváriumot, s erre nagyon büszke vagyok:)
Na de beszéljenek a képek helyettem!
Szemtől szemben:

DSC_0984 by aquahedgehog, on Flickr
Alulnézet:

DSC_0987 by aquahedgehog, on Flickr
Oldalnézet:

DSC_0991 by aquahedgehog, on Flickr
Mohaágyon:

DSC_0997 by aquahedgehog, on Flickr
Lengedezve:

DSC_0998 by aquahedgehog, on Flickr
Úszva:

DSC_1001 by aquahedgehog, on Flickr
Szárnyalva:

DSC_1004 by aquahedgehog, on Flickr
Sűrűben:

DSC_1007 by aquahedgehog, on Flickr
 
Újabb bő 3 hét telt el utolsó napló frissítésem óta. A helyzet továbbra is ugyan az, mint 3 héttel korábban:) Változás a növények grandiózus nagyságában és pompájában, illetve a garnélák számában van:D Szerencsére a növények remekül érzik magukat, dúsulnak, sok hajtást hoznak, teljesen meghódították a nekik szánt - s nem szánt - területet. Ugyan ezt teszi a sárga garnéla had, lassan ezred lesz a létszámuk alapján;) Nincs változás a halak létszámában sem pozitív sem negatív irányban szerencsére. A zöldpont alga a heti vízcserét kiválóan jelzi, mármint hogy na most már kell... A nagy meleg miatt (távhő éljen soká...) a víz is intenzíven párolog, nem tudom mi lesz így nyáron, ettől tartok azért.
Na de a sok szó helyett jöjjön néhány kép!
Kukucs:

DSC_1019 by aquahedgehog, on Flickr
Kukucs2:

DSC_1022 by aquahedgehog, on Flickr
Grand total:

DSC_1043 by aquahedgehog, on Flickr
Kompánia:

DSC_1045 by aquahedgehog, on Flickr
Oldalról:

DSC_1071 by aquahedgehog, on Flickr
Szemből:

DSC_1076 by aquahedgehog, on Flickr
Körül ölel a zöld:

DSC_1081 by aquahedgehog, on Flickr
Alfa hím:

DSC_1092 by aquahedgehog, on Flickr
 
Ma délután akvárium takarítás, de előtte gondoltam megkérdezek pár dolgot:
Ha a képeket korábbról megnézitek, meg írtam is róla, az üvegen elég sok zöldpont alga szokott ilyenkor lenni. Ez nem zavar annyira, mert le tudom egy szivaccsal simán törölni, de elég sok növény levelein is ott vannak, ami viszont zavar. A növényekről szerintetek vágjam le ezeket a leveleket? Dörzsölni próbáltam de nem sikerült lehozni.
A másik kérdésem, hogy eléggé bedúsult a növényzet, szerintetek milyen "fokú" ritkítást végezzek? Elöl a cryptok már elég nagyok, ráadásul a ranunculusok onnan vissza is húzódtak (szemből a bal oldalon és másznak be a gyepnek nem nevezhető jobb oldalra, ami lehet nem az igazi, még nem döntöttem el, hogy hagyjam-e így?)
Lehet fura kérdés, de nem baj, hogy egyre több és több yellow fire garnéla úszkál az akiban?:) Vagy örüljek a sok takarítónak?:p
Illetve továbbra is sokszor "olajos hártya" van még mindig a felszínen, nehezen tudok mit kezdeni vele. A víz párolgása miatt a szűrő beömlő csövét kb 2 naponta kell kicsit mozgatni, de nem mindig találom el a helyes irányt:( Ötlet esetleg? A felszín mozgatásán túl még milyen oka lehet szerintetek a hártyának?
Plusz ha bárkinek bármi jó tanácsa, észrevétele lenne, nagyon szívesen fogadom!
 
Szia!

előtte gondoltam megkérdezek pár dolgot:
Gondolom már túl vagy rajta!
A zöld pont algára jó a plusz foszfát adagolás.
A Cryptok régebbi leveleit le lehet vágni.
A Garnélák sokat segítenek a takarításban, de ha sokallod őket ajándékozz, vagy cserélj el belőlük.
A hártya nem a felszín mozgatása miatt alakul ki (azzal inkább csökkenteni lehet), valamelyik növényeid nem érzik túl jól magukat.

A.ttila
 
Szia!


Gondolom már túl vagy rajta!
A zöld pont algára jó a plusz foszfát adagolás.
A Cryptok régebbi leveleit le lehet vágni.
A Garnélák sokat segítenek a takarításban, de ha sokallod őket ajándékozz, vagy cserélj el belőlük.
A hártya nem a felszín mozgatása miatt alakul ki (azzal inkább csökkenteni lehet), valamelyik növényeid nem érzik túl jól magukat.

A.ttila

Szia, igen köszönöm a választ addigra már túl voltam rajta:)
A zöld pont algára megpróbálom a plusz foszfát adagolást, ezt korábban is írtátok.
Tegnap annyit vettem még észre, hogy a zöld pont mellett, egy-két esetben pici sötétzöld "szőrös" golyószerű alga is volt az üvegen, max. 3-4 ilyen képződményt találtam. Aggódnom kell?
Az olajos hártya sajnos a kezdetektől probléma:( A növényeim szerintem jól érzik magukat, folyamatosan dúsulnak, nőnek, új hajtásokat hoznak, így nem tudom mire gondoljak... Ötlet esetleg?
A garnélák zavarni nem zavarnak, de ha már csak egy sárga összefüggő garnéla hadosztályt látok majd, akkor az lesz amit javasoltál;)
Tegnap végül pár crypto levelet ami már nagyon nagy volt és azok melyek az üveggel érintkeztek, azokat visszavágtam. Majd este teszek fel pár képet.
 
Az az este az most jött el:) Mármint, amikor fel is töltöm a képeket.
Az olajos felszín továbbra is probléma, nincs ötletem miért van:(
A halak, növények láthatóan remekül érzik magukat. Foszfátot még nem sikerült beszerezni, így a zöldpont alga továbbra is itt-ott jelen van. A garnélák hada lassan ezreddé fejlődik;)
A Cory csapat létszáma jelenleg 5 fő, azon gondolkodom, hogy megemelem 10-12-re.
Továbbá nem tudom érdemes-e a Furcatak mellé más csoporthalat betenni, de nagyon is gondolkodom rajta...
Az ígért képek pedig jöjjenek!
Egy YF mama pózol, és egy kicsit "pöttyös" Anubias:

DSC_1103 by aquahedgehog, on Flickr
Amikor fejjel lefelé is lehet eszegetni, imádom amikor ezt csinálják:D:

DSC_1114 by aquahedgehog, on Flickr
Csendélet, olajszennyezéssel:

DSC_1119 by aquahedgehog, on Flickr
Csendélet, olajszennyezéssel, Amano garnélával és Furcatakkal:

DSC_1122 by aquahedgehog, on Flickr
Egy távoli, elöl látszik hol ritkítottam meg a Crypto-t...:( most elég hézagos:(:

DSC_1125 by aquahedgehog, on Flickr
Amikor két YF kismama találkozik:):

DSC_1138 by aquahedgehog, on Flickr
Csendélet YF és néhány biztató bubi társaságában:

DSC_1142 by aquahedgehog, on Flickr
Alulnézetben pár Furcata:

DSC_1161 by aquahedgehog, on Flickr
Ha az olajszennyezésre van vmi ötlete bárkinek, azt nagyon szívesem veszem! Illetve minden kritikát, észrevételt továbbra is szívesen fogadok:)
 
Ma egy sikeres munkahelyi projekten vagyok túl, több hónap fáradságos munka eredményeként. Mikor melót követően baktattam hazafelé rájöttem, hogy a hétvégén a munka miatt kimaradt a takarítás. Mivel a tavaszi napsütés késik (nem kicsit), ezért hazaérkezést követően nekiláttam a takarításnak. Szűrőt is rég pucoltam, növényeket is nyírtam, így eléggé elhúztam a dolgot. A szűrő takarítástól mindig tartok, de pikk-pakk megvolt, bár a csövekre nem volt erőm most... A szűrőben lévő garnéla populációt igyekeztem átmenteni az akvába, rém vicces jószágok:) Sajnos a szűrő visszakapcsolása után elég sok piszkos vizet sikerült visszapumpálni a légtelenítéssel, sebaj a vízcsere csak eztán jött. Mikor mindennel végeztem már a világítás is lekapcsolt. Kivételesen eszembe jutott, hogy a takarítás közben is készítsek képeket. Holnap majd feltöltöm őket, hihetetlen milyen dzsungel van az akiban, nem is gondoltam volna!
Most leültem az aki elé, megy az éjszakai holdvilág, az otok, coryk, garnélák le fel szánkáznak a vízben (ha már kint szakad a hó:)), a furcatak pihenőre vették a figurát. Most vhogy egy mastercard reklám jut eszembe, aminek a végén a szlogen: "...az élmény megfizethetetlen..." S valóban az;)
 
Egy pohár vörösbor a téli időjáráshoz jobban passzolt;)
Most nincs erőm feltölteni a képeket (hiába a foci szurkolás fárasztó feladat...), majd holnap.
Mindenesetre a víz nagyon szépen kitisztult, a ritkítás hatása a Furcatak mozgásában érződik, sokkal jobban be tudják úszni a területet.:D
Ha már a Furcatak! Régóta gondolkodom egy másik csapathal beszerzésén. Konkrétan akár másik kalászhal faj is felmerült, vagy a Pseudomugil Signifer, vagy a Iriatherina werneri ,mindkettő nagyon tetszik. Vagy egy régi nagy kedvenc a GA bolt kínálatába nemrég felkerült Tanichthys albonubes. Mi a véleményetek, a Furcatak mellé, illetve ebbe az akváriumba passzolnának ezek a halak?
 
A nagy ünnepi készülődésben (vagy inkább a lustaságomnak köszönhetően), nem tartottam be az ígéretet a képek feltöltésére, most pótlom.
Közben elkezdtem gondolkodni egy kisebb upgrade-en, már ami a szűrő ki- és befolyót illeti, szóval kacérkodom a gondolattal, hogy üveg cuccokra cseréljem. Az elején rettegtem az üveg cuccoktól, azt gondoltam az első alkalommal a kezemben törnek ripityára, de szerencsére (kopp-kopp-kopp) eddig nem így történt. Úgy, hogy talán bátorságot (meg némi pénzt) gyűjtök és lehet cserélem a műanyag esőztetőt és beszívó kosarat üveg kütyüre. Ahogy fentebb is írtam gondolkodom a halak számának megemelésén is, de még nem dőlt el semmi, így javaslatot szívesen fogadok!:) S akkor néhány kép, telefonos mind szokás szerint, így sorry a minőségért!
Még a takarítás előtt egy kis oldalsó kép, dzsungel meg kis Coryk:

DSC_1175 by aquahedgehog, on Flickr
Takarítás előtt:

DSC_1178 by aquahedgehog, on Flickr
Takarítás közben:

DSC_1183 by aquahedgehog, on Flickr

DSC_1187 by aquahedgehog, on Flickr
Takarítás után:

DSC_1190 by aquahedgehog, on Flickr
Egy Furcata, garnélák és bubik:

DSC_1214 by aquahedgehog, on Flickr
Összhatásilag az aki szerintem rendben van, de azért nagyon messze van még egy igazán szép növényestől. A gyep nem jött össze, az előtérben a Cryptok talán túl nagyok, el is nyomták a Ranunculust, aki meg a gyepbe menekült. Az Anubiasok szépek nagyon, leszámítva a kis zöldpont algát. A moha sajnos két helyről is lejött / leszedtem, hogy a Parvula több fényt kapjon, ezt sem láttam előre... A Cryptok örülök, hogy hoztak egy kis vöröses színt az akiba, csak az elrendezésén lehet változtatni kellene. A Bolbitis-Microsorum párosítás bejött, nagyon jól benőtték a fákat és szép az egymásra fonódó leveleik is. Háttérben a Ceratopteris meg csak nő és nő, különösen örülök a víz feletti megmaradt zöld "ágacskáinak":) Szóval nagyon sokat kellene finomítani még az akván, hogy tényleg legalább hasonlítson egy szép növényeshez, most is jól néz ki, nagyon jó a hangulata, de messze van attól amit megálmodtam.
Ha van ötletetek,tanácsotok, kritikátok, hogy mi az amiken kellene változtatni, örömmel veszem!:)
Boldog nyulat;)
 
Tegnap este lőttem pár életkép "szagú" telefonos fotót. A Furcata hímek (10/3 az arány) tegnap sokat kergetőztek, befeszítettek, iszonyú szépek voltak, de persze azt sose sikerült lekapni. Most lassan a heti szokásos vízcserére szánom rá magam, ha sikerül kihevernem az ebédem:D Változás nincs nagyon, továbbra is tervezem növelni a halak létszámát, illetve nagyon gondolkodom az üveg ki és befolyók beszerzésén.
YF Furcata gyűrűben:

DSC_1235 by aquahedgehog, on Flickr
Egy "aranyhátú" YF, remélem látszik a képek a "világító" háta a kis garninak:

DSC_1240 by aquahedgehog, on Flickr
Bubik és YF:

DSC_1242 by aquahedgehog, on Flickr
Furcata a moha lepedő előtt:

DSC_1245 by aquahedgehog, on Flickr
Amano és kis firss hajtások, nos és itt-ott egy két YF:

DSC_1249 by aquahedgehog, on Flickr
Bubb, bubbbb, bubbbbbbb...:whistle: :

DSC_1260 by aquahedgehog, on Flickr
 
Szia!
Köszönöm a linket, már korábban átrágtam magam raja. Mostanában mintha kissé kevesebb lenne. Az előző hetekben több növényt jobban visszavágtam a nagy dzsungelben is rendet vágtam, ott alul középen, meg hátul azért volt sok sárga meg szenvedő növény mivel nem kapott elég fényt, lehet ez volt az oka. Remélem így is marad;)
 
Back
Oldal tetejére