• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

New hope...

A ma reggel is szomorúan indult. Sajnos minden igyekezetem ellenére (hold imitáció, minden más lámpa lekapcsolása) egy Furcata ismét kiugrott:( Nem tudom m it tudnék még tenni, hogy ne ugráljanak ki szegények...:(
 
A ma reggel is szomorúan indult. Sajnos minden igyekezetem ellenére (hold imitáció, minden más lámpa lekapcsolása) egy Furcata ismét kiugrott:( Nem tudom m it tudnék még tenni, hogy ne ugráljanak ki szegények...:(


Mennyire van feltoltve vizzel az akvariumod?Vagy esetleg valami mas zavaro dolog nincs a kozeleben?

Tapatalk 2-vel küldve az én U20i-ről
 
Szia!

Engedd lejjebb az akiban a vizet, úgy 3cm re a peremtől. Nekem a fekete neonok simán kiugráltak ha feljebb volt a vízszint, sőt a bolbitis bokor tetején tanyázó garnélák is meg-meg léptek:(, míg rá nem jöttem a víz szintel van a baj.
 
Más zavaró dolog szerintem nincs a közelben, minden fényforrás meg lett szüntetve és este működik a ledes hold fény a csövek lekapcsolása után. Lehet w-rig tanácsára kicsit lejjebb engedem a vizet, köszönöm a hozzászólásokat!
 
Tegyél a tetejére szúnyoghálót estére!
Szellőzik és nem tud tőle kiugrani senki!(nekem is ez van);)
 
Jó rég írtam már, nem szép dolog tőlem, de a munka és egyéb dolgok nem mindig tesznek az akvakertészkedés malmára jó irányú nyomást...
No de, az akvárium már lassan 3 hónapos korát is betölti. Igazából egy dolog az ami nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, az a parvula mező. Valószínűleg fény problémák vannak, ahogy korábban is írtátok, de ha más ötletetek lenne, hogy mivel lehetne növekedésre bírni a kis fűszálakat, írjatok bátran!
A növények szépek, jó az akváriumra nézni, aki nálam jár, mindig dícsér (amit köszönök:)), hogy mennyire szép kis faunát hoztam össze.
Korábban problémák voltak a CO2 beoldással is, ezt úgy próbáltam orvosolni, hogy a szűrő beömlő ágához közel a hátfalra helyeztem a diffit (szemből baloldalt hátul), a DC maradt a jobb oldalon. Ezzel a megoldással szépen szállnak a kis bubik és a DC is szép lime színű. A növények nagyon zöldek és egészségesnek tűnnek, a Ceratopteris úgy terjed mind a bolondgomba, alig győzöm visszanyírni.
A Furcatak leszoktak a kiugrálásról!:) A holdvilág tetszik nekik, s inkább bent maradnak. A kishalak az utolsó szombati takarításnál még megvoltak (6 db) ez köszönhető a hatalmas Ceratopteris ágaknak, amik elrejtették őket. Most megnyírtam a bokrot, hogy a parvula és a többi növény is kapjon több fényt, remélem találnak máshol is menedéket. A yellow fire garnélák viszont beindultak, a kezdetei 6 db-ból már legalább a duplája az állomány, szorgosan takarítanak, nagyon vicces kis élőlények:Dviszont azon gondolkodtam, hogy a mostani Cory állományt (5db) bővíteném, meg a Furcatak mellé még egy csapathalat beszereznék. Szerintetek?
A többi hal (Pygmaeus, Otok) jól vannak.
Amikor kaját adok nekik (cyclop-eeze, fagyasztott vörös szúnyoglárva, fagyasztott cyclpost, terta pro colour, JBL Novo prawn válotgatva) szinte forr az akvárium, hihetelten hogy mennyire tudnak "örülni" a csemegének:) Végül néhány kép.
Még a nyírás és diffi áthelyezés előtt:

DSC_0720 by aquahedgehog, on Flickr

DSC_0723 by aquahedgehog, on Flickr
Takarítás közben:

DSC_0743 by aquahedgehog, on Flickr

DSC_0745 by aquahedgehog, on Flickr
Takarítás után:

DSC_0750 by aquahedgehog, on Flickr
 
Szép kis dzsungeled van!(y)
A parvula a fotó alapján is árnyékban van, lehet ezért nem fejlődik. Nem tudod áthelyezni a lámpát, hogy több fényt kapjon?
 
Köszönöm:)
Az a baj, hogy a csövek 60 cm hosszúak, az akvárium meg 80 cm. Arra gondoltam, hogy a mohát jobban vissszanyírom, illetve a fénycsövek mögé fényvisszaverő fóliát teszek, akkor talán jobban széthordaná a fényt, bár erről nem vagyok meggyőződve. Lehet végül másik növénykét kéne előre tenni? Csak az a baj, hogy feltöltött aksiba ültetni, eddig sose sikerült jól...
 
Az akvárium lassan több, mint 3,5 hónapos lesz. Sok örvendetes percet okoz nekem minden nap:) Az utolsó nagyobb bejegyzés óta a legörömtelibb hír, hogy sok kicsi yellow fire garnéla úszkál fel és alá az akvában, lassan egy egész nagy csapat lesz belőlük és további kis garnélák várhatók, mert legalább két petés mamát láttam:) Szóval beütött a garnéla bummm!:D
A növények szépek és nőnek, továbbra is a parvula okozza a legnagyobb fejfájást... Az üvegen van némi zöldpont alga, ezt a takarításkor simán le lehet mosni. Némi alga van az anubius petit levelein is, azokat viszont nem sikerült "lesikálni", szerintetek vágjam le azokat a leveleket?
A halak jól vannak, szerencsére nem történt változás az állományban, bár a kis Furcatak mondjuk úgy, hogy eltűntek, miután a Ceratopterist drasztikusan visszavágtam, gondolom elfogyasztották őket sajnos a szülők. Az Oto-k, és a kis harcsák is jól vannak, a Pygmaeusok csapatát lehet bővíteni fogom. A Furcatak is szépek, virgoncak, láthatóan jól érzik magukat. Végül néhány kép a jelenlegi állapotokról.
garnéla csapat:

DSC_0767 by aquahedgehog, on Flickr
Sárgaság az erdőben:

DSC_0785 by aquahedgehog, on Flickr
Amanok és YF:

DSC_0813 by aquahedgehog, on Flickr
Szemből:

DSC_0821 by aquahedgehog, on Flickr
Oldalról:

DSC_0823 by aquahedgehog, on Flickr
Sarok:

DSC_0825 by aquahedgehog, on Flickr
Közeli részlet:

DSC_0829 by aquahedgehog, on Flickr
 
Igen, én és arra gondoltam, hogy kellene vmilyen növényt még a parvula közé beöltetni. Ötlet esetleg? Ti mit javasolnátok?
 
Back
Oldal tetejére