• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első igazi növényes 250 literben

23. nap

Megindult minden, túl vagyok az első meccésen is. Az elbontott nevelőmedencéből bekerült még két annubias barteri. Némi barna algám van a hm-ek tövében és a hygrophila polysperma levelein, de egyelőre nem terjed. Illetve picit sárgásak a limnophila sessiliflora levelei. Ez mitől lehet szerintetek?

pH 7
gH 9
kH 5
No2 0.05
No3 13 mg/l
Po4 0.6 mg/l
Nh4 0.1 mg/l

napi 8 órát megy most a világítás, napi tápom (tf): 4 ml macro / 1.5 ml micro / 4 ml carbo / 3 ml foszfát

74945

74946

74947

74948
 
Utoljára módosított:
35. nap

Az akvárium szerintem rendben van, sok nyugodt percet töltünk előtte. Nő minden rendesen. Egyre kezdek ráérezni a tápozásra, mikor mit kell kicsit emelni, elvenni. A hm-et heti kétszer metszem, limnophila sessiliflora egyre zöldebb. Ma megérkeztek az első lakók is, (bár nem lesznek sokkal többen) remélem kezelésbe veszik az egyre szaporodó csiga bandákat. Boldogság van, még a végén sikerül amit terveztem. Napi tápozásom (tf): 4-5 ml macro, 0-1 ml planter, 2-3 ml foszfát, 3 ml carbo

75545

75546

75547

75548
 
Utoljára módosított:
Hosszú kálváriája volt ennek az akváriumnak. A nyár eleji költözéskor ez az egy nem lett szétszedve, ide költözött az összes megmaradt lakó és ott maradt a helyén az új albérlővel. Bizonyos okokból csak szeptemberben tudtam újra elkezdeni foglalkozni a hobbival, így mondanom sem kell, hogy mire érte mentem elég ramaty állapotban volt. Sajnos nincs róla fotóm, de hónapok óta vízcserét nem látott, igazi lecsövesedett akváriumot képzeljetek el. Érdekes módon a halak nagyrésze még élt, így úgy döntöttem nem restartolom teljesen az üveget (ez nagy hiba vol később kiderült). A víz egyharmadát és a halakat betárolva, az aljazatot benne hagyva átszállítottuk az új helyére. Amennyire lehetett kitakarítottam, közben a szűrőt járattam egy vödörben. A növények 100%-a ment a kukába. Nem nagyon agyaltam rajta igyekeztem ugyan azokat visszaültetni, amik benne voltak. Pár óra múlva már úszkáltak benne a halak. A gyors újraindításnak meg lett a bőjtje, az istennek nem akart beállni az akvárium. Nem nőttek a növények, egyik alga követte a másikat, majd alulról elkezdett felkúszni a kék alga. Akkor már tudtam, hogy ez bukó lesz, de még 2 hónapig szenvedtem vele. December végén fogyott el a türelmem, mindent újra kipakoltam, kirántottam belőle a borzasztóan büdös talajt (igen tudom, nem is tudom hogy gondoltam), kimostam rendesen az üveget, és új manadoval töltöttem fel. Némileg átvariáltam a növényeket de igazából továbbra sincs semmi izgalmas benne. A bosmani kalászhalak gyönyörűek, folyamatosan ikráznak, de sajnos fel is zabálják reggelre. Meglepő nyugiban élnek együtt a még annak idején hozzájuk csapódott vörös neonokkal. Most így néz ki ahogy a képen. Egyáltalán nem vagyok tőle elájulva ezért úgy döntöttem kicsit tuningulok rajta, ha már eddig túlélte. Jövő héten co2 palack kerül alá és idővel a fényt is lecserélem erősebbre. Fokozatosan fogom átalakítani, holland stílusú lenne majd a cél. Hosszú út lesz...
 

Attachments

  • IMG_20200201_225758.jpg
    IMG_20200201_225758.jpg
    168.7 KB · Megtekintések: 42
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére