• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH csökkentés

Azt hittem valami spéci garnifajt akarsz tartani. Razborának felesleges a nagy ph csökkentés.

razbórát, sziámi ormányos márnát és egy csapat sakurát szeretnék benne tartani

így mi a véleményed? a siporaxot kiveszem, a szűrő bírni fogja, aztán 2 hét múlva meglátom, hogy van-e változás, ha igen, akkor sipo kint marad és hálám üldözni fog Benneteket :)
 
Nekik maradhat a siporax, nem számít a magasabb ph. Ha CRS-ket szeretnél tartani, akkor már javasolnám a sipo kivételét a szűrőből. Maradhat minden ahogy van!
 
Másik topikba irtam de asszem ide kellett volna :D bele is vágok :D 3 napos akvárium ma volt vizcsere teljes roval visszasózva 125-re. co2 3 bubi/sec. Teljes ada system a szurésen kivul de nálam a malaya a nyerő :D a co2-t visszavettem 2 bubira. Hétvégén nemleszek akvárium közelben igy nemtudom megmondani h ez ért-e valamit de valakinek ötlete h tudnám feljebb tornázni?:D köszi :D
 
ADA szisztémával nem hiszem, hogy magas lenne a pH-d. De mennyi az annyi?
 
Pár bejegyzéssel korábban hisztiztem a magas pH miatt, amit nem tudtam lenyomni sósavval sem.

@Tibi aszonta, hogy a Siporax tehet róla.

Tegnap végeztem egy kísérletet.

Az alábbi anyagokból 50-50 g-ot bemértem egy-egy főzőpohárba és 250 ml kiforralt, lehűtött tisztított vizet öntöttem mindegyik főzőpohárba. A főzőpohár tartalmát alaposan megkevertem, hagytam pár percig, hogy kicsit álljon/ülepedjen, majd megmértem a pH-t és a vezetőképességet.

Az eredmények:

A delta pH a mintát tartalmazó elegy pH-jából kivontam a vak minta pH-ját. A vezetőképesség is érdekes.

f9bci61hzvnmjlnwrtg5.jpg

Az eredmények számszerűen, mert a kép úgyis elfog veszni idővel, és maradjon meg az utókornak :)

pH pH* G (mikroS)
Vak (tiszta víz) 6,17 - 1,20
Siporax 9,04 2,87 63,40
Mátrix Trop 6,30 0,13 6,50
Lávakő 6,33 0,16 4,50
Riolittufa 5,03 -1,14 7,10
ISTA Plant Soil 6,07 -0,10 42,80

Számomra hihetetlen, hogy a Siporax ilyen mértékben képes befolyásolni a pH-t. Kémiailag érdekes lenne még a pufferkapacitás vizsgálata, tehát, hogy mennyi sav vagy lúg kellene ahhoz, hogy a pH-t 7,0-ra vigyük, mert nekem meglepő, hogy 5 liter Siporax képes kompenzálni kb. 40 liter talajt. Az viszont igaz, hogy fogalmam sincs arról, hogy mennyi az akváriumvíz pH-ja minden nélkül. (Plusz figyelembe véve, hogy kezdetben RO-esővíz-csapvíz elegye volt, a vízcserékhez pedig RO-csapvíz elegyet használok, továbbá adok hozzá visszasózáshoz ezt-azt, meg ugye ott van a napi tápozás hatása is.)

Ami biztos, hogy a sipo megy a levesbe. Sügerekhez, malawi/tanganyika/viktória-tavi biotophoz tökéletes, de enyhén savas vizes növényezéshez nem megfelelő.

Ui: Ugyanitt eladó 5 liter 2 hónapot használt, RO-vízben kimosott, légmentesen bezacskózott Sera Siporax. Posta ok. Árat privátban megbeszéljük. :sneaky::wacky:
 
nem akarod ugyanezt megcsinálni még pár másik anyaggal is?
nekem nincs rá energiám, de érdekelne a filterlith és a matrix trop hatása is. ugyanis nekem is van ilyen gondom, illetve a co2 előtt volt kifejezett, de azzal együtt is megmaradt valamilyen szinten.
a vak minta ro víz vagy csapvíz?
 
nem akarod ugyanezt megcsinálni még pár másik anyaggal is?
nekem nincs rá energiám, de érdekelne a filterlith és a matrix trop hatása is. ugyanis nekem is van ilyen gondom, illetve a co2 előtt volt kifejezett, de azzal együtt is megmaradt valamilyen szinten.
a vak minta ro víz vagy csapvíz?

A mátrix trop ott van a Siporax alatt. Ha küldesz/küld valaki más mintát - vagy ad/adtok ötletet, és be tudok szeretni egy marékkal belőle -, akkor nagyon szívesen megcsinálom.

A víz gyógyszerkönyvi minőségű un. tisztított víz. RO+UV+ózon kezelt. Illetve a vizsgálat előtt kiforraltam jó alaposan, hogy a CO2-t is kihajtsam belőle. Mondjuk a pH 6,17 értéket nem értem, de nem számít, mivel egyben forraltam ki, szóval mindegyik mintára ugyanazt öntöttem rá.
 
Jó lenne a seachem mátrixot is megnézni a troppal, hátha okosabbak lennénk utána...
 
Hozzáteszem, hogy ha a Siporax ennyire eltolja a pH-t, akkor a Substrat Pro nem? Az is szinterelt üveg.
 
Lenne egy pár nagyon hülye kérdésem.
A tőzeges ph csökkentésnél mire kell figyelni?
Sima kertészetben kapható tőzeget használhatok? Kell valamivel előkezelni?
Viktoréknál is láttam a boltban kis harisnyában.
 
Lenne egy pár nagyon hülye kérdésem.
A tőzeges ph csökkentésnél mire kell figyelni?
Sima kertészetben kapható tőzeget használhatok? Kell valamivel előkezelni?
Viktoréknál is láttam a boltban kis harisnyában.
Novobalt tőzeg kell, nem kell vele semmit csinálni, esetleg a finom port kiöblíteni.
 
Back
Oldal tetejére