1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

pH csökkentés

Kategória: 'Víz tulajdonságok', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Máj 26, 2014.

1. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    58,347
    Hely:
    Budapest
    Map
    rollreich kedveli.
  2. Tibi
    Épp nem fórumozik ...

Tibi Legenda

Tag:
    Dec 21, 2011
    Kedvelik:
    3,796
    Hely:
    Óbuda
    Kössenek csak rá egy szűrőt SubstratPro-val, rögtön 6,8 lesz minden!:D:D:D

Mivel nem csak egy pohár vízből és néhány falevélből áll egy akvárium, szerintem semmit nem ér egy ilyen iromány. Illetve arra jó, hogy az ember azt higgye megy valamire vele. A talaj és a szűrőanyag ami legnagyobb részben befolyásolja a pH-t: ha valamelyik felfelé tolja, nincs az a tőzegbomba vagy akármi más, ami levinné.

Nekem az Amazonia-BioRio kombó jött be, velük 6,0-6,2 a pH. Mióta az új szűrőanyagot használom, nincs is tőzeg az aksiban.
    @eMZé ha jól emlékszem Environment-et használ szintén BioRio-val, nála még ennél is alacsonyabb lett.

janusz és viktorlantos kedvelik.
  3. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    7,632
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Map
    Nekem is ennyi volt CO2 nélkül. CO2-vel 5,8 volt, de most már megfáradt kicsit a talaj, így CO2 nélkül 6,8 volt.

4. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    pH 5,8-nál lúgosítottad a vizet? Nem túl alacsony az a pH? (diszkoszon kívül nem nagyon tudok halat, aminek ez a pH jó)

5. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    7,632
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Map
    Természetesen az 5,8 már alacsony, így kénytelen voltam csökkenteni a beoldott CO2 mennyiségén. A vicces az volt, hogy a Drop Checker egyáltalán nem sárgult még be.

6. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    a DC csak a vízből kilépő CO2-t tudja jelezni, a vízben oldott egyéb pH csökkentő anyagokat nem tudja jelezni.

A CO2 visszavétele után feljebb ment a pH? Egyéb lúgosítást miért nem végeztél?

7. Tibi
    Épp nem fórumozik ...

Tibi Legenda

Tag:
    Dec 21, 2011
    Kedvelik:
    3,796
    Hely:
    Óbuda
    Van, aki a savas vízre hajt!;)

janusz kedveli.
  8. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    de vazz, nem pH 6 alattira :D (kivéve diszkoszok...)

cssanyi kedveli.
  9. premierpark
    Épp nem fórumozik ...

premierpark Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2013
    Kedvelik:
    359
    Hely:
    Budapest VII. Kerület
    sziasztok. az akváriumomban 7,5 a ph és azt irják hogy az otonak ez sok. hogy tudnám levinni?? :)

10. Tibi
    Épp nem fórumozik ...

Tibi Legenda

Tag:
    Dec 21, 2011
    Kedvelik:
    3,796
    Hely:
    Óbuda
    Olvasd el ezt a topicot! :D

Victor kedveli.
  11. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    Sziasztok!

Szenvedek a pH-val... másnak is szokott ez gondot okozni?

A víz - talaj, növény, dekor nélkül -, pH 7,5 körül volt. Berendeztem, járattam, üzemel kb. 5 hete, a pH 7,80 volt tegnap, felhúztam magam, hazavittem a laborból az egyik digit pH mérőt, beledobtam az elektródokat az akva két végébe, majd elkezdtem 0,1 M (kb, 3,65%-os) sósavat önteni bele. 600 ml sósavtól a pH "lement" 7,37-re, ezt most reggel mértem, tehát volt ideje összekeveredni. A GH 4,5 körüli, a KH 4 volt a savazás előtt, pontos eredményem most nincs, lévén a sósav a karbonát/hidrogénkarbonát ionokkal reagált először.

240 liter RO-csapvíz-esővíz keveréke volt kezdetben, azóta volt 50% vízcsere RO-csapvíz eleggyel, hétvégén pedig 30% vízcsere RO-csapvíz eleggyel; ISTA agyagtalaj, aprókavics, redmoor, riolittufa, a szűrőben lávakő, Siporax, matrix trop.

Az a bajom, hogy a CO2 beoldásra nem alapozhatok, mert az nem állandó, és 1 pH értéket (7,8-6,8) amúgy sem hiszem, hogy fog tudni módosítani. Le tudom nyomni a pH-t sósavval, az nem gond, de jó ez így?! Hol van az agyagtalaj legendás pH csökkentő hatása?!

12. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,393
    Hely:
    Tatabánya
    A sósav klórtartalma nem okoz gondot?

13. Maci
    Épp nem fórumozik ...

Maci VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,842
    Hely:
    Vásárosnamény
    Ez így nem igazán lesz jó. Inkább próbáld meg tőzeggel lehúzni. Ha már lesznek benne élőlények, nem fogják tolerálni.

14. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    Analitikai minőségű sósav, nincs benne szabad klór. Meg ugye nagyon híg (az előző bejegyzésben elírtam, helyesen: 0,365%-os), a háztartási 20%-os sárga cucchoz képest víztiszta, szagtalan oldat.

A tőzeg képes lenne 6,5-re levinni a pH-t?

15. Tibi
    Épp nem fórumozik ...

Tibi Legenda

Tag:
    Dec 21, 2011
    Kedvelik:
    3,796
    Hely:
    Óbuda
    Minden kerámiát és szinterüveget iktass ki (szűrőanyagok, dekorok). Ezek emelik a pH-t, rakhatsz bármit hozzá, magas lesz megint.

16. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    5 liter siporax... egyéb kerámia nincs benne

ezt más is tapasztalta már - nem bizalmatlanságból kérdezem, de meglep, mert először hallom

17. Maci
    Épp nem fórumozik ...

Maci VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,842
    Hely:
    Vásárosnamény
    Ha követed Tibi utasításait és mondjuk bio rio-t használsz szűrőanyagként, akkor elvileg a talajnak is le kellene vinnie a ph-t. Ha nem, akkor a tőzeg simán lenyomja, de csak akkor, ha nincs az akiban, szűrőben semmi olyan, ami visszahúzná.

18. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,874
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Én is gondban voltam a pH-val, de pont fordítva nálam a BioRio miatt 6.0-ás volt. :) Ezek a szinterelt üvegek növelik a pH-t.

19. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,074
    Hely:
    Pécs
    ejjj... de most akkor a 7,3-7,6 körüli pH jó, vagy vigyem le 6,5-re? (akármilyen úton is)

egy raj ékfoltos razbóra úszik az akvában, esznek, színesek, jól érzik magukat

20. Maci
    Épp nem fórumozik ...

Maci VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    1,842
    Hely:
    Vásárosnamény
    Azt hittem valami spéci garnifajt akarsz tartani. Razborának felesleges a nagy ph csökkentés.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése