• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Sziasztok!

Van egy 0,5kg co2 palackom, dennerle és egy bruttó 70 literes akvárium (mivel több hely nincs, így az akvárium egyenlőre nem lesz nagyobb). Több kérdés is felmerült benne a co2-vel kapcsolatban:
  • hol tudom tölteni Veszprém környékén? (vagy akár Székesfehérvár)
  • érdemes tartalék palackot tartani vagy a töltés hamar megvan?
  • hosszú távon anyagilag és a ritkább töltés miatti nem lenne-e optimális 2 vagy 5kg-os palackot használni?
  • mindegyik (2-5-10kg palack estén) a csatlakozó mérete egységes? vagy ha pl hegesztéstechnikai boltban kérek ilyet akkor ott az eladó tudni fogja hogy mire van szükségem?
  • CO2 palackot futár hozza-viszi vagy ez nem megoldható? Ha nem gond, akkor van-e aki Veszprém környékén vagy országosan is foglalkozik ilyennel?

Köszönöm előre is a válaszokat :)
 
Sziasztok!

Még új regisztrációval nem tudok sem privátot írni, sem adok-veszekbe jelezni.
Az én kérdésem is az lenne, mint az előttem lévőnek, csak Békéscsaba környékén. Tehát egy 0,5 kg-os JBL palackot Békéscsabaán (Gyulán,.... vagy futárral) hol tudnék megtöltetni?
 
Sziasztok!

10kg-os törpepalackomat töltetném, a gond ott van hogy hétvégén...
Google most nem volt a barátom, 1 óra böngészés után nincs eredmény. Van esetleg valakinek ötlete hogy hol lehetne szombaton cserélni vagy töltetni? Természetesen csak legális megoldás érdekel számlával :)

Mondjuk azon csak pislogok hogy milyen eltérések vannak a töltések között, Dunakeszin van egy hely ahol 5k-ért töltik, de Bp-en találtam 9k-ért is. (Ugyanúgy törpe 10kg-os palackot)

A segítségeteket előre is köszönöm!
Picit régi poszt, de a Dunakeszi helyet megtudnád mondani? Nemsoká szükséges lenne a töltés :)
 
Picit régi poszt, de a Dunakeszi helyet megtudnád mondani? Nemsoká szükséges lenne a töltés :)
Szia én nekem is a tórpe van s nagy nehezen rátaláltam erreatelepre Szombaton is nyitva vannak . De a messer telepen meg majdnem dupla ennyi s ők szombaton zárva is vannak
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia én nekem is a tórpe van s nagy nehezen rátaláltam erreatelepre Szombaton is nyitva vannak s ha nem kérsz számlát akkor 7200 ft a csere 8000 helyet . De a messer telepen meg majdnem dupla ennyi s ők szombaton zárva is vannak
Dunakeszin jobban örültem volna, ráadásul 2kg palackom van van csak, azt a listán nem is láttam. Ha gondolom kiszállással rendelem drágább, helyileg meg azért nem megyek el tölteni.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,

Ma nem a szokott helyen akartam cserélni (Bp, Soroksári u 61) az 5kg-os palackot és eléggé megleptek az árak. Bruttó 9-12 ezer forintos árakat mondtak a "szokásos" 5900Ft helyett . Bár nem tudom, hogyan csinálják mert a Messer listaár 9e körül van, de számlás zsugorfóliás palackot kapok.

Nektek mi a standard csere ár?

István
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,

Ma nem a szokott helyen akartam cserélni (Bp, Soroksári u 61) az 5kg-os palackot és eléggé megleptek az árak. Bruttó 9-12 ezer forintos árakat mondtak a "szokásos" 5900Ft helyett . Bár nem tudom, hogyan csinálják mert a Messer listaár 9e körül van, de számlás zsugorfóliás palackot kapok.

Nektek mi a standard csere ár?

István
Nálam egy hete Dunakeszin 2kg palack 5e volt... Igaz e-mailbe 3500ft írtak... De már annyit vártam fagyoskodással hogy rá se kérdeztem.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,

Ma nem a szokott helyen akartam cserélni (Bp, Soroksári u 61) az 5kg-os palackot és eléggé megleptek az árak. Bruttó 9-12 ezer forintos árakat mondtak a "szokásos" 5900Ft helyett . Bár nem tudom, hogyan csinálják mert a Messer listaár 9e körül van, de számlás zsugorfóliás palackot kapok.

Nektek mi a standard csere ár?

István
Nekem szigetszentmiklóson a 15 kg os törpe palackot cserélik Számlával 8000
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok. Nekem van egy palackom, 5 kg os, amit meg 2016 ban sikerült a Messerben cserelnem egy tűzoltós palackra.

Ma megyek mert kifogyott hogy cseréljünk vagy töltsék vagy bármi.

Ugy elhajtottak vele, hogy ilyen palackuk már nincs is, meg hogy nem is onnan van, meg hogy GERONIMO kinai palack, hogy köpni nyelni nem tudtam.

Pedig ők adták.

A kérdésem, hogy hol tudnám ezt becserélni vagy töltettni, mert kidobni nem szeretném.

Köszönöm
 
Sziasztok. Nekem van egy palackom, 5 kg os, amit meg 2016 ban sikerült a Messerben cserelnem egy tűzoltós palackra.

Ma megyek mert kifogyott hogy cseréljünk vagy töltsék vagy bármi.

Ugy elhajtottak vele, hogy ilyen palackuk már nincs is, meg hogy nem is onnan van, meg hogy GERONIMO kinai palack, hogy köpni nyelni nem tudtam.

Pedig ők adták.

A kérdésem, hogy hol tudnám ezt becserélni vagy töltettni, mert kidobni nem szeretném.

Köszönöm
Vaspálya utcában tehetsz egy próbát.
 
Pár hónapja érdeklődtem a Vaspálya utcaiaknál, hogy van-e menet átalakító adapterük. Azt mondták, nincs ilyenjük, max szelepcserét tudnak felajánlani új töltéssel (2 kg), ha jól emlékszem 12k-t mondtak rá.
Nem tudom, a tieddel mi volt a gondjuk, a szelep vagy maga a palack. És talán tényleg csak nekik volt gondjuk vele, máshol kicserélik. Ha mégsem és a szeleppel van a gond, írtam a megoldást.
 
…, hogy ilyen palackuk már nincs is, meg hogy nem is onnan van, meg hogy GERONIMO kinai palack, …..
Most akkor nem értem, egy kicsit ellen mondásos. Vagy kínai, vagy volt ilyen típusú palack, csak már nem töltenek vagy forgalmaznak.

Ő lenne az


2 dolgot találtam, amiért letagadták, hogy a saját palackjuk.

  • a kupak nyaka, ami csavaros kellene hogy legyen
  • a szelep, mert 2018 óta elkezdtek változtatni a szelepen.

  • A számok formája, és elhelyezése, tipikus magyar szabvány.
  • A matrica meg nem jelent semmit.
 
Most akkor nem értem, egy kicsit ellen mondásos. Vagy kínai, vagy volt ilyen típusú palack, csak már nem töltenek vagy forgalmaznak.




2 dolgot találtam, amiért letagadták, hogy a saját palackjuk.

  • a kupak nyaka, ami csavaros kellene hogy legyen
  • a szelep, mert 2018 óta elkezdtek változtatni a szelepen.

  • A számok formája, és elhelyezése, tipikus magyar szabvány.
  • A matrica meg nem jelent semmit.

valószínű hogy kifogtál egy olyat aki új, bemagolta a összes új palackot, kinézetre, és fingja sincs a régi palackokról.
 
Dunakeszi, Bem utca, szó nélkül kicserélték. 5500 ft. Hazahiztam osszeraktam, kipróbáltam, minden ok. Beallitva időzítéssel. Elmegyek otthonról, most este haza, fura szag, hang, macska fura.

Nézem a szekrényt, palack tisztara lefagyva, hallom hogy ereszt. Szetszedem, ki az erkélyre, szellőztetek, palack könnyű, reduktort leszedtem, a sajat csapja alatt erzem hogy meg jön belőle.

Teljesen átszellőztettem a lakást, földre raktam gyertyákat, nem alszik el, akkor gond nem lehet ügye?

Holnap felhívom őket, remélem most ingyen cserélnek ha visszaviszem.

Szerintetek?
 
Dunakeszi, Bem utca, szó nélkül kicserélték. 5500 ft. Hazahiztam osszeraktam, kipróbáltam, minden ok. Beallitva időzítéssel. Elmegyek otthonról, most este haza, fura szag, hang, macska fura.

Nézem a szekrényt, palack tisztara lefagyva, hallom hogy ereszt. Szetszedem, ki az erkélyre, szellőztetek, palack könnyű, reduktort leszedtem, a sajat csapja alatt erzem hogy meg jön belőle.

Teljesen átszellőztettem a lakást, földre raktam gyertyákat, nem alszik el, akkor gond nem lehet ügye?

Holnap felhívom őket, remélem most ingyen cserélnek ha visszaviszem.

Szerintetek?
Ha a saját szelepe ereszt, akkor csak is itt tud ereszteni (amit pirossal jelöltem), mert az van a szelep tányér után. Nehezen tudnám elhinni hogy máshol ereszt (amit kékkel jelöltem) , mert akkor nem tartaná meg a gázt, és már a üzembe helyezéskor is észre kellet volna venni hogy le van deresedve, meg nem beszélve arról hogy oda ragadt volna a kezed , és fagyási sérülést szenvedtél volna.

Normás esetben a szelep megnyitáskor nem szabad megváltoznia a palack hőmérséklete. Csak akkor változik meg a hőmérséklete, ha hírtelen kiszökik a gáz.
IMG_20200113_152157.jpg
 
Ott eresztett, ahol pirossal rajzoltad, es tiszta szárazjég volt az egész, nagy törülközővel fogtam meg mert máshogy nem tudtam.
 
Dunakeszi, Bem utca, szó nélkül kicserélték. 5500 ft. Hazahiztam osszeraktam, kipróbáltam, minden ok. Beallitva időzítéssel. Elmegyek otthonról, most este haza, fura szag, hang, macska fura.

Nézem a szekrényt, palack tisztara lefagyva, hallom hogy ereszt. Szetszedem, ki az erkélyre, szellőztetek, palack könnyű, reduktort leszedtem, a sajat csapja alatt erzem hogy meg jön belőle.

Teljesen átszellőztettem a lakást, földre raktam gyertyákat, nem alszik el, akkor gond nem lehet ügye?

Holnap felhívom őket, remélem most ingyen cserélnek ha visszaviszem.

Szerintetek?
Nálam ue volt, ott kellett hagyni mert javíttatta vkivel. 1 hét volt.
 
Back
Oldal tetejére