• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni CO2 palack töltéssel kapcsolatban. Pár éve vettem egy 0,5 kg-os CO2 palackot, de aztán sosem használtam.. Most találtam meg a garázsban, és az van ráírva, hogy "Felhasználható 2020.10."
Szerintetek mi lenne a legjobb módja annak, hogy ezt a palackot "megmentsem"?

Ez a dátum a palack nyomáspróbájának a lejáratát jelzi? Van rá esély, hogy ha így elviszem egy töltő helyre, akkor kicserélik?
Köszi!
 

Attachments

  • 20200921_200919.jpg
    20200921_200919.jpg
    155.6 KB · Megtekintések: 24
Szia!
Szerintem ez a címke csak élelmiszeripari felhasználás miatt van. Nyomáspróba időpontját a palackba ütve keresd.
Annyi valószínű hogy 5 évvel ezelőtt még volt érvényes nyomáspróbája, amit 10 évre adnak, vagy lejárt vagy nem...
Én azt mondom nyugodtan használd fel, aztán hegesztéstechnikai boltban vagy tűzoltós cégnél próbáld megtöltetni, az utóbbiak közül van aki nyomáspróbázik is plusz pénzért.
 
Sziasztok !
Végül is egy magas nyomású szettet vettem újonnan 500g palackal ( tölthető szabvány). Hol töltik meg nekem ha ki fogy? Dunaharasztin lakom. És szerintetek egy 45 literes akváriumba meddig elég egy töltés. Köszönöm a választ.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
500 grammos palackot hol töltenek, tudja valaki? Dunaharasztin lakom.
 

Attachments

  • co2-palack-500-g-toltott.jpg
    co2-palack-500-g-toltott.jpg
    14.3 KB · Megtekintések: 20
Sziasztok!
500 grammos palackot hol töltenek, tudja valaki? Dunaharasztin lakom.
A kérdésre konkrétan sajnos nem tudok válaszolni, de eszembe jutott róla valami: akinek van lehetősége otthon tárolni egy nagyobb palackot, de nem akarja azt az akvárium közelében tartani, van lehetőség házilag is tölteni egy ilyen kisebb palackot (akár sodastream palackot is) egy egyszerű adapterrel.

sodastream-refill-adapter-step9.jpg
 
A kérdésre konkrétan sajnos nem tudok válaszolni, de eszembe jutott róla valami: akinek van lehetősége otthon tárolni egy nagyobb palackot, de nem akarja azt az akvárium közelében tartani, van lehetőség házilag is tölteni egy ilyen kisebb palackot (akár sodastream palackot is) egy egyszerű adapterrel.

View attachment 96545
Én őszintén nem értem a működését ezeknek a cuccoknak. Miután a tölteni kívánt palackban megnő a nyomás milyen alapon tudsz még összesen 50 barra való gázt atfejteni?
 
A kérdésre konkrétan sajnos nem tudok válaszolni, de eszembe jutott róla valami: akinek van lehetősége otthon tárolni egy nagyobb palackot, de nem akarja azt az akvárium közelében tartani, van lehetőség házilag is tölteni egy ilyen kisebb palackot (akár sodastream palackot is) egy egyszerű adapterrel.

View attachment 96545
Köszi már van most szeresztem be adaptert amire a szabvány reduktorok rá mennek és az Al.....i ba Sodastar néven 2990 ért cserélik a palackot 425gr.
ebbe az irányba is elmentem több lábon áll az ember.
 

Attachments

  • átalakító.jpg
    átalakító.jpg
    4.8 KB · Megtekintések: 9
Én őszintén nem értem a működését ezeknek a cuccoknak. Miután a tölteni kívánt palackban megnő a nyomás milyen alapon tudsz még összesen 50 barra való gázt atfejteni?
Nyilván addig fog áttöltődni CO2, ameddig ki nem egyenlítődik a két palack nyomása. DE nem elfelejtendő, hogy azért van fejjel lefelé a "forrás" palack, hogy folyadék halmazállapotban menjen át a CO2. Tehát folyékony halmazállapotú CO2-t töltesz át, ami jó ideig biztosítani fogja a kellő gáznyomást.
Ha normál (szeleppel felfelé) álló palackból menne a töltés, akkor ugyan megemelkedne a nyomás a "cél" palackban, de igazából nem lenne benne töltet.

Üdv.: SafE
 
Nyilván addig fog áttöltődni CO2, ameddig ki nem egyenlítődik a két palack nyomása. DE nem elfelejtendő, hogy azért van fejjel lefelé a "forrás" palack, hogy folyadék halmazállapotban menjen át a CO2. Tehát folyékony halmazállapotú CO2-t töltesz át, ami jó ideig biztosítani fogja a kellő gáznyomást.
Ha normál (szeleppel felfelé) álló palackból menne a töltés, akkor ugyan megemelkedne a nyomás a "cél" palackban, de igazából nem lenne benne töltet.

Üdv.: SafE
Otthon azért ilyennel nem játszanék. Tehát ha hűtőm a töltendő palackot akkor több gaz fér bele. 😃
 
Back
Oldal tetejére