• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi pontosan a CO2 palack dátuma? A nyomáspróba vagy lejárat ideje?

cybericius

Nézelődő
Sziasztok!
Most cseréltem be a Vadvilágban a palackomat egy töltöttre.
Az eladó szerint a gravírozott dátum (2017 01) a nyomáspróba idejét jelöli, ami 10 évre szavatolja a palack használati idejét.
Most olvasom, hogy máshol viszont a lejárat idejét szokták így jelölni, ezért egy kissé kétségbeestem.
Kérhetek segítséget ennek tisztázása érdekében?
Köszönöm!
 
Sziasztok!
Most cseréltem be a Vadvilágban a palackomat egy töltöttre.
Az eladó szerint a gravírozott dátum (2017 01) a nyomáspróba idejét jelöli, ami 10 évre szavatolja a palack használati idejét.
Most olvasom, hogy máshol viszont a lejárat idejét szokták így jelölni, ezért egy kissé kétségbeestem.
Kérhetek segítséget ennek tisztázása érdekében?
Köszönöm!
Nem is értem a kétségedet. Egy nem használható palack, nem kerülhet forgalomba, mert veszélyes. A dátum a nyomáspróba idejét jelzi.
 
Nem is értem a kétségedet. Egy nem használható palack, nem kerülhet forgalomba, mert veszélyes. A dátum a nyomáspróba idejét jelzi.
Köszönöm a választ! Kétségem a fent leírtak miatt volt, ugyanis ellentmondásos információk voltak a neten. Az is lehet,.hogy más országokban nem a nyomáspróba idejét nyomják a palackba, hanem a "lejárati" időt.
 
Köszönöm a választ! Kétségem a fent leírtak miatt volt, ugyanis ellentmondásos információk voltak a neten. Az is lehet,.hogy más országokban nem a nyomáspróba idejét nyomják a palackba, hanem a "lejárati" időt.
lejárati idő általában az eldobható palackokon szokott lenni, mert az nem tárolható a végtelenségig.
 
Back
Oldal tetejére