• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oktogon

Eljött az idő és végre beköltöztek az akváriumba az eddig csak odaképzelt növények. Bolbitis, Cryptocoryne Flamingo, Anubias Bonsai és igen tekintélyes mennyiségű Christmas Moss is. Nagy köszönönet mindezekért Liuigi-éknak! :) Hab a tortán, hogy a stemnövényként ültetett Sessiflora a teljes metszés után, nekifogott a talajon futva terjeszkedni. Gondoltam legyen. Kíváncsian várom, mire fog jutni..
20180214_174808.jpg
20180214_174931.jpg
20180214_175104.jpg
 

Attachments

  • 20180214_174931.jpg
    20180214_174931.jpg
    140 KB · Megtekintések: 2
  • 20180214_175104.jpg
    20180214_175104.jpg
    130.4 KB · Megtekintések: 2
Igen, kötözve van az is:) Többeknél láttam már így a criptót (ha nem is ez az alfaj), állítólag nincs ellene kifogása. Sőt a GA oldalán dekorra rögzíthető növényként is szerepel egy másik nem túl nagynövésű változat: Cryptocoryne beckettii ’petchii’. Bízok benne:)

Köszi, nekem új volt ez az infó.:)
 
A sessiliflora nekem nagy kedvencem, mert akárhogy nyírom, mindig magához tér. Nálam az vált be, hogy kb. 6 hetente csinálok egy tarvágást (csak 1-2 cm marad bent) és mellette visszaültetek néhány szálat is. Mire utóbbiak megnnőnek, alulról is elkezdenek jönni az új hajtások (kb. 2 hét). Ez után kb. 1 hónapig nyírogatom formára, így a végére elég bokros lesz. Amint elöregedés jeleit látom, jön egy újabb tarvágás és az egész kezdődik elölről. :) Így nagyjából mindig frissek lesznek a hajtások.
 
Köszi, nekem új volt ez az infó.:)
Nagyon bízok benne, hogy a Flamingo nagy levelei még emers-ek és azért fogtak neki lyukacsosodni, málani..Úgy tudom, hogy a pirosas szinezetű növények szeretik a vasat, ezért a heti mikro adag mellett napi pár csepp vas csak az ő kedvéért megy. :) Remélem meghálálja.
 
Sziasztok!
A jó hír, hogy a Bolbi kis hajtásai látványosan göndörödnek ki. Napról napra növekszik :) Az már kevésbé jó, hogy a Flamingo kezdi eldobálni a régi nagy leveleit és nem igazán látom, hogy hozná az újakat. Sőt mintha sápadnának a színek...Pedig abban a magasságban ahol el lett helyezve, anno a Sessiflóra a zöld színből már kezdett narancsosra váltani. Szerintetek az Ada ECA segíthet, vagy várjak türelmesen?
 
A hét második felében újabb 10 fős nanocsapat költözött be Microrasbora kubotai képében. A zöldes színezetük kezd szépen előjönni, igen élénkek az első pillanattól kezdve, bár még csak az akvárium felső harmadában úszkálgatnak. Mindenesetre a névrokon neonokhoz képest sokkal aktívabbak.
Délelőtt megtörtént a szokásos 15-20%-os vízcsere is. Úgy néz ki mindenki jól érzi magát. A Rili garnélák szaporodnak, mint a nyulak, :) a növények is beindultak. A mohák egy részét meg kellett nyírni, ill. a Pinnatifidáról egy két régebbi levelet pedig le kellett vágni. A korábban tarra vágott Sessiflóra után van még egy kis űr az akvában, ide pár tő Viviparát képzeltem el, ennek beszerzése folyamatban.
A cseperedő Bolbi:
DSC00095.jpg
A bokrosodó Hydro:
DSC00099.jpg
 
Az akvárium immáron a harmadik hónapjába lépett.:) Eltel újabb egy hét, újabb vízcsere. Az akvárium megkapta a szokásos adag Plantert (heti kb.6ml) , makrót (napi 3-4ml), carbót illetve pár csepp plusz vasat is. Ez utóbbi remélem segít színesíteni a Flamingót. Az algaevő brigád eddig jó munkát végez, mert némi zöld ponton kívül, alga mindez idáig nem rontja a látványt. Remélem így is marad.
A kis cserép Microsorium Windelov nagyon beindult:
DSC00140.jpg
és a legkisebb növénykém a Buce Phantom is kezd magára találni:
DSC00125.jpg
 
Az elmúlt hétvégén végre rászántam magam és kitakarítottam a szűrőt és a csöveit is. A szűrő bírta volna még, de a beszívó csőben megtelepedett pár csigusz és nagyon rontották a látványt. Hogy miként jutottak be rejtély, mert garivédő is van a kosáron...
A Pinnatifida tövei mellé lenyomkodtam pár táptabit, ha már volt itthon, gondoltam nem árt, talán még serkentheti is a növekedésben. Egyébként mindenki elven, nő és mozog:)
A moha egyre dúsabb:
DSC00205.jpg
És az egyik Bucem is gyönyörű leveleket hoz:
DSC00162.jpg
 
Az utóbbi pár napban jópár dolog történt. A szokásos vízcseréken kívűl, rászántam magam egy szűrőtakarítással egybekötött csőtisztításra is. Nem tudom ki, hogy van vele, de ez nálam, a "ráérünk arra még"-ek közé tartozó program.... Benne van, hogy szivárogni fog vmi, nem akar elindulni a szűrő és szedhetem szét megint, vizes lesz a szekrény, a fal, stb. Szóval, ez az utálatos dolgok között szerepel :) Szerencsére minden összejött elsőre.
A növényállomány is változott kicsit. A forrásmoha vhogy túl nagynak kezdett mutatkozni, inkább kivettem. De végre bekerült két cserép vivipara, amit rögtön meg is fésültem, ahogy a GA-ban ajánlották. Jópár kis hajtás esett áldozatul, cserébe viszont szép egységes szálak lengedeznek az áramlatban. Remélem kihasználja majd a rendelkezésre álló magasságot :)
100_5529.JPG
 
Az utóbbi pár napban jópár dolog történt. A szokásos vízcseréken kívűl, rászántam magam egy szűrőtakarítással egybekötött csőtisztításra is. Nem tudom ki, hogy van vele, de ez nálam, a "ráérünk arra még"-ek közé tartozó program.... Benne van, hogy szivárogni fog vmi, nem akar elindulni a szűrő és szedhetem szét megint, vizes lesz a szekrény, a fal, stb. Szóval, ez az utálatos dolgok között szerepel :) Szerencsére minden összejött elsőre.
A növényállomány is változott kicsit. A forrásmoha vhogy túl nagynak kezdett mutatkozni, inkább kivettem. De végre bekerült két cserép vivipara, amit rögtön meg is fésültem, ahogy a GA-ban ajánlották. Jópár kis hajtás esett áldozatul, cserébe viszont szép egységes szálak lengedeznek az áramlatban. Remélem kihasználja majd a rendelkezésre álló magasságot :)
View attachment 52112
szép, egészséges növények :)
 
szép, egészséges növények :)
Köszönöm :)
Nekem is nagyon tetszik, hihetelen, hogy csak az üvegen van némi zöld pont.
Ami viszont némi probléma számomra, az a Cryptocoyine flamingo színe. Szép, szép de halovány. Tudom, hogy lowtech akvárium és nincs CO2 és a fény se eget rengető, de akkor is. Hetente megy a 6-7ml TF mikro, ill. naponta adagolok 3-4 csepp plusz vasat. Így 0.25-öt mutat a teszt. Amíg levélkezdemény van addig az bordó, de mire kinyílik a levél kifakul és olyan narancsos szinezete lesz. Esetleg emeljem tovább az extra vasat? Eddig az tartott vissza, hogy a többi élőlény nehogy zokon vegye..
 
Lassan a 4. hónapba lép az akvárium. Ma is megejtettem a szokásos vízcserét némi plusz munkákkal. Múltkorjában szereztem gyári perlont a szűrőbe, ezt bele is tettem. Érdekes, hogy a szűrő már-már ilyesztő, szürcsögő-kattogó hangok kíséretében indult el. Tudom, hogy beszorult levegő meg minden, de ilyen eddig nem volt. Szétszedtem háromszor is, de semmi problémát nem találta. Most, pár órával az indulás után, már jóval csendesebb...
Az utóbbi pár hétben próbáltam kedvezni a Crypto Flamingónak némi plusz vassal, hogy pirosabb legyen. Sajna a pirosodás elmaradt , megjelent viszont némi ecset itt-ott, leginkább az Anubias bonsai-on(n) . A pinnatifidám levelei pedig elkezdtek lyukacsosodni. Mintha nem is nőne igazán, pedig jó egy hete még táptabikat is kapott. Mi lehet vele...?
Gondoltam mérek párat: Fe: 0.25mg/l, PO4: 1.0 , NO3: 7.5 mg/l. Gondoltam emelek kicsit a macrón , hogy nőljön a kálium szintje, bár olyan tesztem még nincs.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére