• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erosion

Nagyon szép scape!
Nekem bejön.
Egy dolog zavar, az ösvényen heverő "sziklák". Számomra így magukban nagyon kiugranak a képből. Ezeket kisebbre cserélném, vagy tennék mellé még kisebb kavicsokat is, nekem úgy természetesebbnek hatna.
Jogos, de mint írtam ez csak egy gyorsban-hamar megoldás volt, és van mit javítgatni még rajta. Ha oda jutunk, hogy lesz "versenyfotó" ha.. (!) 😊 akkor még jogos, hogy sokat kell csiszolgatni.
 
Sziasztok
Néhány dolog röviden, hogy legyen folytonosság a naplóban. Ma egy közel 2,5 - 3 órás munkám volt, a víz cserével egyben. A stemek négy hónap után már annyira bedúsúltak, illetve kezdett az aljuk felkopaszodni, hogy ma teljes egészében újratelepítettem az egészséges szárakat. A gyökereket is óvatosan kiszedegedtem, majd kipórszívóztam a talajt. Néhány pohár Tropica Soil Powder-t is borítottam az újraültetés előtt a területre, illetve elszórtan kb. 20 kapszula 2hr APT jazz táptalajkapszula is került a talajba. Meglepő módon, bár időigényes meló volt, mostanra gyönyörű kristálytiszta a víz, az újraültetett növények is ontják a bubikat. 😉 Remélem a bolygatás nem fog algásodást okozni, mert mostanra nagyon frankón kezd beallni, úgy anblock minden. 🙏😊
 

Attachments

  • IMG_20230528_205418_edit_211490965414603.jpg
    IMG_20230528_205418_edit_211490965414603.jpg
    396.3 KB · Megtekintések: 53
  • IMG_20230528_205524_edit_211345942557854.jpg
    IMG_20230528_205524_edit_211345942557854.jpg
    356.1 KB · Megtekintések: 50
Utoljára módosított:
És változott valami a folyómederben? Kikerültek a nagy kövek?
Nekem kicsit túl mesterséges hatású. A természetben talán kicsit kanyargósabb lenne.
@viktorlantos, te hogy alakítanád át egy versenyfotóhoz?
 
Azt hittem, ilyen brutál fényágyú, meg tápozás mellett a pinnatifida UK sokkal pirosabb levelű lesz, nem ilyen zöldes.
Én is... 😊 A fiatal hajtások levelének, még aránylag "jó színe" van, aztán ahogy idősődik nő, úgy hajlik inkább zöldbe... Tudnék még emelni a fényen is valamennyit, vagy közelebb engedni a víz felszínhez a lámpákat, illetve eddig nem volt teljes nitrát korlátozás sem. 7 nyomás APT Zero és 2-3 nyomás APT Complete ment. Tegnaptól, hogy kapott a talaj kapszulákat csak Zero megy. A max fénytől kicsit félek, mert ezeket a Dragon köveket nem olyan egyszerű sikálgatni, ha túl bealgásodna esetleg. 😬 Egy - két hét múlva látom hogy pirosodik e őnagysága (UK), vagy sem... 🤔
 
És változott valami a folyómederben? Kikerültek a nagy kövek?
Nekem kicsit túl mesterséges hatású. A természetben talán kicsit kanyargósabb lenne.
@viktorlantos, te hogy alakítanád át egy versenyfotóhoz?
Amíg az MC nem bújik a kavicsból elő, addig tűnik csak "mesterkéltnek" szerintem. Köveket kicserérlni nem tart semeddig, most tettem be kisebbeket, sokat nem tett hozzá sem vett el belőle. 😊 De ha van konkrét ötlet várom. 👍Elég nagy szívás amúgy, hogy megálljon a folyómederben a dekor homok. Tettem alá vékony perlon vatta csíkokat is, (a nagyoknál láttam) de nem igazán tökéletes azzal sem... Eddig legalább is. ☝️
 
Kicsit pepecseltem, de hát nem adja magát egyenlőre így sem... 🤔
 

Attachments

  • PSX_20230529_151105_edit_229791840460248.jpg
    PSX_20230529_151105_edit_229791840460248.jpg
    770.7 KB · Megtekintések: 44
Nekem tetszett csak kövekkel és MC-vel.
Kicsit természetesebbnek tűnt az én szememnek, mint a dekorhomokkal.
 
Nekem tetszett csak kövekkel és MC-vel.
Kicsit természetesebbnek tűnt az én szememnek, mint a dekorhomokkal.
Úgy terveztem először, de nem ad akkora mélységet, mint homokkal. Szerintem legalább is! 😊 Hasonlítgattam a képeket és ott elég szembetűnő. De várjunk kicsit, hátha előkerül valami jó javaslat, valamelyik itthoni szakítól, illetve várjunk egy hetetet - kettőt, hátha kirúgja addig magát.
 
Helló mindenkinek.
Három és fél hónap után, újra itt aminek nem más az apropója mint, hogy ma megtörtént az "Erosion" projekt fotózása. 🙏 📸 Az elmúlt időszakot, kisebb - nagyobb hullámvölgyek jellemezték. Valahogy most macerásabb, nehezebbek voltak, az aki mindennapjai, mint az ez előtti projekteknél. Hol több, hol kevesebb ecset, vagy szőr alga midig megjelent, aminek okára máig nem igazán tudtam rájönni. Folyamatosan kellett APT FIX-el helyi kezeléseket végeznem, hogy kordában tudjam tartani. Külön kihívás volt, hogy a sokféle növény metszése, és növekedése valahogy egy időbe essen, hogy mára a lehető legjobb formáját érje el. Azt gondolom, hogy szinte órára "kicentiztem" a mai napot, bár a 100% - ot közel sem tudtam kihozni. 😬 MC - nek talán még kellett volna pár nap, illetve oldalt a stemeknek is, viszont középen a Rotala blood Red már nem lehetett nagyobb... A pici hólyag csigák sem akartak az istenért sem "elkopni", így még ma reggel is törölgettem az üveget, hogy ne legyen legalább azon egy sem... (de tuti lesz majd a fotón... 😅😁) A mélység miatt végül csak lett egy kis sziklás partú patak középen, szerintem tett hozzá az összképhez, de majd mondjátok bátran, ha esetleg hiba volt. Az utolsó három - négy hétben ADA tápozás ment, ezt most már harmadjára alkalmazom, csak ebben a viszonylag szűk időtartamban, és nekem jól működik, illetve túlságosan nem megterhelő, csak ennyi időre anyagilag. Egy hete került bele a szürőbe a Seachem Purigen, szépen tette a dolgát, szép tiszta vizet varázsolt. 👍A hátteret, mivel nagyon közel van a fal (4-5) cm ismét nem tudtuk szerintem megfelelően "kiégetni" ezért erre valami megoldást kell most már tényleg találnom.... 🥲Amint a fotós ismerősöm meglesz az utó munkákkal stb, és megvan a kész kép, jövök vele. 😉 (1-2 nap talán)
Üdv, Tomi
 
Sziasztok!
Elkészültek közben a képek. 🙏Íme 2023 ban, az Erosion nevű projektem. 🤗 Van egy fekete háttérel és egy világossal. Mint írtam sajna nem lett 100 %-os, de szerinntem jobb mint a tavalyi... Innen Ti vagytok, várom majd az észrevételeket, megállapításokat. 😉
Köszönöm!
 
Utoljára módosított:
Kösz, hogy megosztottad ezeket az inspiráló képeket 👌
Ha az enyém lenne, túl azon hogy büszkén ücsörögnék előtte egy fél órát, világos(abb) háttérrel is próbálkoznék egy kicsit
Köszönöm. 👍 Sajnos ezt nem tudtuk ezúttal sem megoldani, mert annyira közel van a fal, hogy nem tudjuk kellően "kivilágítani". Na majd a következőnél ezt már megoldom előre.
 
annyira közel van a fal, hogy nem tudjuk kellően "kivilágítani"
Én a 90P-t már nem egyszer rángattam ki és vissza a fotózáshoz. Nem volt piti. Főleg visszafelé, mert kifelé a lábammal tapostam a falat, míg a kezemmel húztam a szekrényt. De visszafelé kipörögtek a kerekeim🤣

Az akvát illetően nekem a világos jobban tetszik, még a csík ellenére is. A sötét hátteres nekem optikailag elviszi a részleteket. Olyan, mintha minden sötét lenne, pedig nem. A csíkot lehet meg kéne masszírozni PS-el, vagy valamivel. Én sajnos ennyire nem értek hozzá.
 
Én a 90P-t már nem egyszer rángattam ki és vissza a fotózáshoz. Nem volt piti. Főleg visszafelé, mert kifelé a lábammal tapostam a falat, míg a kezemmel húztam a szekrényt. De visszafelé kipörögtek a kerekeim🤣

Az akvát illetően nekem a világos jobban tetszik, még a csík ellenére is. A sötét hátteres nekem optikailag elviszi a részleteket. Olyan, mintha minden sötét lenne, pedig nem. A csíkot lehet meg kéne masszírozni PS-el, vagy valamivel. Én sajnos ennyire nem értek hozzá.
Hát bakker ezt meg nem mozdítjuk még sokan sem... 😬😁 Se kerék se semmi.... Ez állványostul van vagy 350-400kg. De! Szerinted, szerintetek, van ebben annyi, hogy még egyszer befotózzuk???? 🤔 Mondjuk péntekig még talán, nem növi túl magát. 3,5cm hely van a fal és az üveg közt. Néztem 120 cm-es dupla soros 24W - os led fénycsővet. Ha azt be tudnám paszírozni, ami nagyon nem biztos, akkor tálán, de csak talán lehet adna annyi fényt, hogy szép legyen a háttér... 🤔 A kérdés, hogy van - e magában az össz látványban annyi, hogy nekiugorjunk újra....????🤔🤷
 
Nekem is inkább a világos a jobb. Egyedül a jobb oldalfali tükröződés nem az igazi. Ott nincs meg az a folyamatos érzés, mint a bal oldalon. Ettől függetlenül nagyon tetszik! És amandáék is jól be vannak hajkurászva. 👍
Köszönöm 👍 lentebb írtam, (eMZé) nek, erre neked véleményed? 😉
 
Back
Oldal tetejére