• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erosion

Én inkább egy komolyabb háttérvilágítást építenék, ha vannak versenyzési szándékaid. Víztiszta plexi lemez, minden oldalon külön dimmelhető led szalag az éleken. Esetleg cserélhető fólia vagy papír betéttel. Ez simán befér az akvárium mögé. Én már rég leálltam a versenyzéssel, így csak a gondolattal játszom el néha, hogy jó lenne, de ennél többre még nem jutottam.
 
Én inkább egy komolyabb háttérvilágítást építenék, ha vannak versenyzési szándékaid. Víztiszta plexi lemez, minden oldalon külön dimmelhető led szalag az éleken. Esetleg cserélhető fólia vagy papír betéttel. Ez simán befér az akvárium mögé. Én már rég leálltam a versenyzéssel, így csak a gondolattal játszom el néha, hogy jó lenne, de ennél többre még nem jutottam.
Köszi szépen. Na a "versenyzési szándék" ami nem igazán akar kialakulni, úgy ahogyan tényleg kéne...😊 Lehet ez már a korral jár.... 😁
 
Én inkább egy komolyabb háttérvilágítást építenék, ha vannak versenyzési szándékaid. Víztiszta plexi lemez, minden oldalon külön dimmelhető led szalag az éleken. Esetleg cserélhető fólia vagy papír betéttel.
Na most felcsigáztál. Van egy plexilemezem. Nem tudtam, hogy csak az élénken tesznek ledet. Így viszont marhajól meg tudom majd oldani ledszalaggal, amit majd egy Chihiros Commander 1-el tudok vezérelni. Köszönöm! 🙏👍🤩
 
Na most felcsigáztál. Van egy plexilemezem. Nem tudtam, hogy csak az élénken tesznek ledet. Így viszont marhajól meg tudom majd oldani ledszalaggal, amit majd egy Chihiros Commander 1-el tudok vezérelni. Köszönöm! 🙏👍🤩
Azért ennyire nem egyszerű. Láttál már szétszedve LED panelt? Ugye a lényeg az, hogy az egész felületen egyenletes legyen a fény eloszlás. Ha egy síma plexit vagy üveglapot megvilágítasz az élén, akkor az szépen végighalad a plexi belsejében és a túloldali élén kilép. Ez az optikai szálaknak, az optikai kábeleknek is a lényege.
A LED paneleknél, háttérvilágításnál, a plexilapba kis krátereket égetnek (valószínűleg lézerrel), a LED szalagtól távolodva egyre mélyebb és nagyobb krátereket létrehozva. Ezekből a mélyedésekből lép ki a fény. Ezen a plexilapon van egy vékony opál plexi lap, ami szétoszlatja az apró pontokból kilépő fénysugarat. Ilyen egyszerű. :)
Ha ilyenben töröd a fejed, egyszerűbb egy 8eFt-os LED panelből kiindulni.
 
Utoljára módosított:
Azért ennyire nem egyszerű. Láttál már szétszedve LED panelt? Ugye a lényeg az, hogy az egész felületen egyenletes legyen a fény eloszlás. Ha egy síma plexit vagy üveglapot megvilágítasz az élén, akkor az szépen végighalad a plexi belselyében és a túloldali élén kilép. Ez az optikai szálaknak, az optikai kábeleknek is a lényege.
A LED paneleknél, háttérvilágításnál, a plexilapba kis krátereket égetnek (valószínűleg lézerrel), a LED szalagtól távolodva egyre mélyebb és nagyobb krátereket létrehozva. Ezekből a mélyedésekből lép ki a fény. Ezen a plexilapon van egy vékony opál plexi lap, ami szétoszlatja az apró pontokból kilépő fénysugarat. Ilyen egyszerű. :)
Ha ilyenben töröd a fejed, egyszerűbb egy 8eFt-os LED panelből kiindulni.
Köszi a plusz infót. Az tuti, hogy még egyszer, legyen bármilyen is az akva, a háttér olyan lesz mint a nagyoknál. ☝️😁 (ha már a benti rész nem is annyira...😅) De akkor a lényeg a Led panel. Aztán abból mehet majd a fabrikálás. Mondjuk 120x50 cm biztos nem 8 ezer lesz, de ha háromszorosa, még az is kibírható. 😉
 
Köszi a plusz infót. Az tuti, hogy még egyszer, legyen bármilyen is az akva, a háttér olyan lesz mint a nagyoknál. ☝️😁 (ha már a benti rész nem is annyira...😅) De akkor a lényeg a Led panel. Aztán abból mehet majd a fabrikálás. Mondjuk 120x50 cm biztos nem 8 ezer lesz, de ha háromszorosa, még az is kibírható. 😉
Valóban, ezt a méretet 3 db 600x600-asból lehetne összehozni. És akkor tényleg 3x8-9 eFt-ba kerülne a panel. Ha RGB színeket szeretnél, akkor plusz a LED szalagok és a tápegység is kell. De ha megelégszel az eredeti LED szalaggal (ami lehet hideg, normál vagy meleg színhőmérsékletű) akkor a LED szalag költség elmarad. Viszont a szabályozható tápegységet nem úszod meg, mert nyilván nem akarsz fix 3x40W-tal hátteret világítani.
Kíváncsiságból megnéztem egy gyárit, ilyen méretben: 635€. ~ 245.000,-
 
Utoljára módosított:
Van három megjegyzésem:
1. A háttér világosítását kis hozzáértéssel meg lehet szerintem csinálni és nem is tiltott a versenyeken - már amennyiben csak a színekhez nyúlsz hozzá és természetes lesz a hatás. A növények körüli kijelölés ami kemény dió, de gondolom az AI már meg tudja oldani szépen is. Csináltam egy egyperces verziót, nem az volt vele a célom, hogy élethű legyen, csupán hogy lássuk a hatást.
2. A legközelebbi fotózásnál sem kell majd túlbonyolítani, nem kell ledpanel meg kutyafüle. Csak egy fehér háttér, amit meg kell világítani - éppen csak annyira, hogy a "fény-válaszvonal" ne legyen annyira kontrasztos, utómunkával könnyebben össze lehessen gyúrni a világosabb és sötétebb területet.
3. Nagyon pöpec az akvárium, ízléses és gazdag a növényesítés, látszik rajta a törődés és hozzáértés, le a kalappal.
 

Attachments

  • Erosion 1b.jpg
    Erosion 1b.jpg
    553 KB · Megtekintések: 38
Valóban, ezt a méretet 3 db 600x600-asból lehetne összehozni. És akkor tényleg 3x8-9 eFt-ba kerülne a panel. Ha RGB színeket szeretnél, akkor plusz a LED szalagok és a tápegység is kell. De ha megelégszel az eredeti LED szalaggal (ami lehet hideg, normál vagy meleg színhőmérsékletű) akkor a LED szalag költség elmarad. Viszont a szabályozható tápegységet nem úszod meg, mert nyilván nem akarsz 3x40W-tal hátteret világítani.
Kíváncsiságból megnéztem egy gyárit, ilyen méretben: 635€. ~ 245.000,-
Köszönöm. 👍 Ha majd ott tartunk, (december környékén ezt legkésőbb bontani szeretném) akkor keresnélek még néhány javaslat végett.
 
Van három megjegyzésem:
1. A háttér világosítását kis hozzáértéssel meg lehet szerintem csinálni és nem is tiltott a versenyeken - már amennyiben csak a színekhez nyúlsz hozzá és természetes lesz a hatás. A növények körüli kijelölés ami kemény dió, de gondolom az AI már meg tudja oldani szépen is. Csináltam egy egyperces verziót, nem az volt vele a célom, hogy élethű legyen, csupán hogy lássuk a hatást.
2. A legközelebbi fotózásnál sem kell majd túlbonyolítani, nem kell ledpanel meg kutyafüle. Csak egy fehér háttér, amit meg kell világítani - éppen csak annyira, hogy a "fény-válaszvonal" ne legyen annyira kontrasztos, utómunkával könnyebben össze lehessen gyúrni a világosabb és sötétebb területet.
3. Nagyon pöpec az akvárium, ízléses és gazdag a növényesítés, látszik rajta a törődés és hozzáértés, le a kalappal.
Köszi szépen, minden ötletet szívesen fogadok. 😉 Szeretem csinálni, mégha ebben a rohanó, túlhajszolt világban egyre kevesebb idő jut már szinte mindenre.... Már nem tudom ki is írta itt a fórumon nekem, hogy "az a legjobb visszacsatolás, elismerés, ha évről évre jobbat és szebbet tud az ember készíteni" 🙏 Nos visszanéztem az elmúlt 5 évet, - mióta nekiálltam ennek az ágnak - talán tényleg megvan a folyamatos fejlődés. Aztán, hova tovább, mennyi idő, pénz, energia lesz a következőkre, az a jövő titka. Akik esetleg el vannak, néha kenődve, vagy nehezen éreznek rá a miértjére, azoknak legkésőbb holnap becsatolom az első "projektem".... 😂😁🤭 (kinti melóban lévő gépen tuti meglesz) . Köszönöm még egyszer! 👍
 
Na közben meg is találtam... 😁
View attachment 177897
Nagyon megsértőtsz, ha nekem ez majdnemhogy jobban tetszik, mint a jelenlegi verseny akváriumod? (Eltekintve az előtérben gondosan sorbarakott kövektől, és példás csoportokat alkotó növényektől. 😉 )


Hozzáteszem, hogy teljesen hozzá nem értő, szemlélődő vagyok. Ha keresztre feszítenek, akkor sem látom a versenyakváriumokban az aranymetszést és a 4-5 réteg mélységet... :(
 
Azt szerényen megjegyezném, hogy itt is szép harsogósak a gazok. Nem egy algatengert láttunk már.... 😉
Sosem felejtem el, 🤭 Elmentem egy hétre horgászni, mire megjöttem nem láttam be a barna algától.... 😭😳A kedvesem nem mert közben felhívni, hogy elmondja, napról napra brutálisabb a helyzet.... 😁 Hazaértem azt hittem infarktust kapok.... 😅 Mondom - te úr isten, mennyi pénz stb. volt most mi lesz???? - 150 es pulzussal hívtam a Green Aqua-t, hogy most mit, hogyan.... 😬😬🤔 És azt a nyugodságot, lazaságot még most is hallom: "a szépségkirálynő sem úgy kel fel reggel, ahogy este a tv-ben látod, el fog múlni, türelem" 😅😅 Úgyhogy volt itt is "alga tenger" nem is kicsi annó....
 
Sziasztok.
Ha új év, akkor új építés...😅 Meg hát amúgy is csak ilyenkor van időm alkotni, aztán meg takarítani... 🤭Ezzel a pénteki képpel, zárnám az Erosion projekt, közel egy éves életét. És, hogy mi készült a hétvégén... 🤔☺️ Hamarosan...
Köszönöm mindenkinek, aki megnézte a posztokat, és képeket. Ezt a naplót ezzel lezártam.
Üdv, Tomi
 

Attachments

  • Aki3.jpg
    Aki3.jpg
    472.2 KB · Megtekintések: 10
Back
Oldal tetejére