• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oktogon

Hétvégén pár akvakertész kollégának köszönhetően gyarapodott az akvárium növényvilága. Bekerült egy kis bokor trident és egy kevés najas sp. Remélem ez utóbbi segítségemre lesz az algaproblémáim leküzdésében. Mindenütt azt olvastam, hogy igen gyorsan nő és csak úgy habzsolja a tápanyagot az algák elől. (Bár nem kimondottan az sp.-ről írták, de a család az család :D )Örülnék már nagyon, ha látnám, hogy a pinnatifida levelei nem szőrösek, de úgy nézem még várnom kell...
Messziről azért már öröm ránézni :) Szépen, jól fotózni kicsit nehéz lesz, de vannak ötleteim, majd meglátjuk.
Egy telefonos összkép:
IMG_20160223_132551.jpg
 
A najas sp azért nem olyan starter, mint a guadalapensis (gondolom, rá utaltál).
Kitartás kollega, fog ez alakulni! Ebből a távolságból tényleg kellemes látvány. Örvendek, hogy a növények rendben a helyükre kerültek;)
 
Wow ez szepen alakul!
Köszi!:) Istenigazából már csak a Bolbitisnek kellene megindulni. Látni ugyan már a kis "csigákat" ahogy egyenesednek ki, de vagy 30cm-t kell nőniük, hogy láthatóak legyenek és megadják a hátteret.

A najas sp azért nem olyan starter, mint a guadalapensis (gondolom, rá utaltál).
Kitartás kollega, fog ez alakulni! Ebből a távolságból tényleg kellemes látvány. Örvendek, hogy a növények rendben a helyükre kerültek;)
Kitartok, kollega! Szedegetem kézzel amit csak tudok, carbozok, remélem egyszer elfogy ez az agancsos valami.
Persze azért vannak kedves pillanatok is:
amano.png
 
Az akvárium immáron két hónapja üzemel, mint "növényes". Az algák szépen lassan visszavonulót fújtak.Újból és újból arra jutok, hogy az ember csinálhat amit akar az algák ellenei harcban, de a legfontosabb a türelem. Pár hete már csak a tápokat adom és a heti vízcseréket csinálom. Semmi mást. És az élet utat tör magának... Számomra egyszerűen gyönyörű lett. Ha végre kibukkannak az új hajtásai a Bolbinak a háttérben, teljesen meg leszek elégedve. Ja és egy apróság. Múlt héten beleraktam a szűrőbe a purigent is. Nincsenek rá szavak... Képet azért csináltam az utókornak (na és magamnak :) )
20160320_150019_Richtone(HDR).jpg
 
Nagyon-nagyon tetszik!
Hihetetlen jól sikerült dolgozni ebben a (mint ahogy azt már korábban írták) ,,lehetetlen" alakú üvegben. Pont olyan az összkép, ami egy ilyen akvába kell!
Nagyon kölünleges, hangulatos! :)(y) ;)
 
Nagyon-nagyon tetszik!
Hihetetlen jól sikerült dolgozni ebben a (mint ahogy azt már korábban írták) ,,lehetetlen" alakú üvegben. Pont olyan az összkép, ami egy ilyen akvába kell!
Nagyon kölünleges, hangulatos! :)(y) ;)
Köszönöm az elismerő szavakat!:)
Lelki szemeim előtt már dús Bolbi háttér van a nagy tőke egésze mögött, illetve a Pinnatifida már 70centis és a fás megjelenésével biztosítja az akvárium egészének hangulatát... Na de ehhez még túl kell élni a nyári melegeket és majd szeptemberre, októberre várom, hogy mindez megvalósuljon. De aztán tudod, ember tervez, isten végez..;)
 
Második felvonás...
Először is Boldog Karácsonyt Mindenknek :)
Tavaly -azaz 16' nyarán- az addig gyönyörűen fejlődő akvában kezdtek sokasodni a gondok. Egyre gyakrabban pipáltak a halak, jöttek "levegőzni" a rákok. A növények is megálltak a fejlődésben, s nem egy a pusztulás útjára lépett. Több hetes sikertelen küzdelem után, végül is úgy döntöttem, szétszedem az akváriumot. Furcsa mód ez kellett ahhoz, hogy rájöjjek mi is volt a gond. A víz leengedése során ahogy egyre közelebb jutottam a taljhoz egyre büdösebb volt. A talaj árasztotta magából az ammóniát. (gondolom az lehet aminek szúrós, kellemetlen szaga van.) Az, hogy mi okozhatta a talaj ilyen mértékű "berohadását" nem tudom. Az aljzat kb. 5 cm vastag marosi homok volt, amivel se előtte, se azóta nem volt bajom. Az állatoktól és a maradék is növényektől megváltam. Egy időre elég lett..

Családi unszolásra (na jó, nem kellett kétszer mondani :) ) azonban decemberben újra nekifogtam és így év vége felé be is költözött pár lakó az egyenlőre csak mohával szegényesen berendezett, szőlőtőkés oktogonba. A technika a régi: belsőszűrő-Eheim Aquaball- végén egy Hydor deflector, ami még mindig nagyon tetszik.
A fényt a korábbi 24w-os led biztosítja. CO2 egyenlőre nincs,táp is csak a carbó. A talaj mosott amazónia...
Egyenlőre itt tartok, növényesítés hamarosan. Ami biztos lesz az a Hygrophila pinnatifida és a Trident ami nagyon a szívemhez nőtt.
IMG_20171225_174038888.jpg
 
Csak nem bírtam tovább és történt egy kis szűrő update. Van idehaza egy Tetra 400-assal szűrt nano. Benne egy tálca siporax ill. matrix. Gondoltam egyet és megcseréltem a szűrőket mostantól ez szűri az oktogont az aquaball pedig a 30-ast..Jó egy órával a beavatkozást követően szépen letisztult a víz mindenhol :)
Ha már így benne voltam, felkötöttem néhány tő anubias nanát is. Így az akvárium alja már kezd szépen zöldülni. A kötözött mohák is kezdenek életre kapni, egy-két hét és lehet metszeni. Jövő év elején pedig meglesz a többi növény is...remélem :)

Látkép szűrőcsere előtt:
IMG_20171230_144756_1.jpg

Szükség volt a magasításra :):
IMG_20171230_163037.jpg

IMG_20171230_163244.jpg
 
BUÉK Mindenkinek!
Új év, új lakók. Az akvárium élővilága megaszaporodott. Sikerült szert tenni egy cserép Microsorium windelov-ra (helyi szinten nagy szó ..) A növény kötözése ugyan nem volt egyszerű, mert a tőke maradt a vízben s mindezt olyan 40 centi mélyen kellett csinálni. Mivel ennek az üvegnek az alakja adja a különlegességét, elő a nyáriruci- félmeztelen viselet- és vállig bele..De megérte! Továbbá beköltözött pár hal is rákokkal és egy zebracsigával karöltve. Végre van valami mozgás az akvában :)
 
A hét közepén elültetésre került két cserép Limnophila sessiflora is. Bízva benne, hogy a gyors növekedésével segít elkerülni az algákat. Valóban egy sprinter, mert tegnap óta figyelem és képes napi bő 1cm nőni. :) Nem hittem volna.
A növénnyel együtt beköltözött egy zöld neonokból álló 20 fős kis csapat is, három narancs-lila guppival. A guppikról nem kell írnom, rögtön birtokba vették a rendelkezésükre álló teret, a neonoknak azonban kellett egy két nap míg bátorságot gyűjtöttek a mocorgáshoz. Csodálatos színük van, ha sikerül végre egy szép kép róluk, megosztom. Most, hogy élettel telt a medence arra az elhatározásra jutottam, hogy a makro táp napi 1 milijét elhagyom (vannak helyette halak és etetés-hátha elég lesz). Marad a mikro (TF Planter) heti 5-6ml illetve a carbó napi 2ml.
Időközben a szűrő is átesett egy perloncserén, ráfért már.
 
Sziasztok!
Ma végre megérkezett pár várva várt növény. (thx Luigi13 ;) ) Végre beültetésre került az elődakvárium egyik meghatározó szereplője a Hygrophila pinnatifida. Abban is gyönyörű volt a szinte már fás szárával és az egyre pirosdó, borduló leveleivel. Bízok benne, hogy gyorsan magához tér és rájön, hogy akár 70 centit is tud nőni, míg eljut a Naphoz:). Továbbá több kisebb pamacs Buce is dísziti már az akváriumot, hogy pontosak legyünk, egy Brownie Braun és egy Roayal Blue. Az elképzelésből már csak a Fontinalis Antipiretica hiányzik ami a magasabb tőkét borítaná még itt-ott. Ő még várat magára.
Pár kép:
Egy ültetés előtti, távoli
100_5425.JPG
Frissiben:
100_5505.JPG
És a három csodálatos:
100_5445.JPG
 
Egy kis frissítés:
A hétvégén beültetésre került egy cserép Hydrocotyle tripartita, némi Pinnatifida és felkötöztem egy adag Fontinalis antipireticat is a fára. A hydronál még nem döntöttem el, hogy engedjem a magasba szárnyalni vagy inkább nyomkodjam vissza a földbe a hajásait és hagyjam a talajon terjeszkedni. Majd kitalálom még.
A Limnophila lassan kinövi az akváriumot :). Nem gondoltam volna, de bő két hete lett ültetve és a legmagasabb szár, eléri 60 (!)cm-t. Lassan el kellene döntenem, hogy jó egy hónap múlva ha kiszedem mi legyen helyette a hátteret meghatározó zöld...
A tőkén a mohák is dúsúlnak a garnélák legnagyobb örömére. Az Anubias és a Pinnatifida hozzák az új leveleket, de a Buce és a Microsorium Windelov egyenlőre stagnál. A Buce-nál tudtam, hogy lassan tér észhez, de a Microsoriummal eddig az volt a tapasztalatom, hogy gyorsan megszokja az új helyet. Na ez most a kivétel :)
Algaevés tekintetében inmáron hat Oto és négy Amano a sereghajtó a több tíz darabos Rili garnéla csapattal karöltve- eddig sikeresnek mondhatóak. Ja és a szűrő is átesett egy kis upgraden. A matrixot kicsit elrendezve csináltam helyet egy zacsi purigennek is.:)
 
A hétvégi vízcserét követően minden és mindenki jól van:) A Buce-k végre megindultak és szép, friss, ropogós leveleik vannak már. A Hydrocotyle is magához tért és elkezdett felfelé nyújtózkodni. No nem abban a tempóban, mint a Limnophila, de ez nem is baj. Ha már Limnophila. Szerintem egy héten belül az összes szál felér az akvárium tetejére és ez okoz némi dilemmát. Vágjam le és ültessem vissza, hogy sűrűsödjön, vagy váltsak valami bokrosabb növényre? Bolbitis vagy Hygrophila difformis vagy valami más? Ez lenne a végleges háttérnövényzet. A moha a tőkén csodaszép lett. Ha valaki esetleg be tudná azonosítani azt megköszönném!
A növények terjeszkedésével a tápozáson is módosítottam. A TF Planterből maradt a heti 5 nyomás, ami ugye bő 6ml-nek felel meg. A makro visszatért. Carboval karöltve napi 1-1 nyomi illetve pár csepp vas és TF color is segíti a növények jobb kondícióját.
Ja és még valami. Azt hiszem, hogy Luigi-ék egyik hsz-ében olvastam, hogy nem tesz jót a túl magas vízhőfok a növényeknek. Értették ez alatt, hogy maximum 22-23 fok az ideális. Mindezt csak megerősíteni tudom. Egy vízcsere alkalmával elfelejtettem visszakapcsolni a fűtést, ami miatt a víz az előbb említett hőfokon maradt egy hétig. Mindenki jól érezte magát, semmi negatív hatást nem tapasztaltam, Azóta ezt a hőfokot tartom én is. Próbáld ki te is :)
20180115_173041_Richtone(HDR).jpg
20180127_173618.jpg

20180127_172934.jpg
20180127_173058.jpg
20180127_173022.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére