• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oktogon

Na tehát: Az akvárium nem kimondott növényesnek indult, sajátos formája végett. Nyolcszögletű, 70cm magas, átmérője 40cm körül, kb. 85 literes. A világítás 11w-os compact cső. Szűrés egyenlőre belső, mivel egy átmeneti szállásnak készült, néhány anubias számára. A szűrőben a szivacsok mellett az egyik részben Seachem Purigen van, ami itt is szépen kifejti áldásos hatását. Csak egy kis életet szerettem volna csak csempészni a nappaliba, amíg meg nem valósul a Nagy Álom. Semmi extra.
Persze, hogy nem bírtam ki, hiszen az Álomhoz az akváriumon kívűl szinte minden adott volt itthon, régebbi projektekből. Először csak a co-t üzemeltem be, hagy pöfögjön, kárt biztos nem csinál. Aztán jött a prigenes szűrőtuning. A tetőbe -éppen ma találtam- egy ledes panelt ami megháromszorozná a fényt. A külső szűrő a szekrényben pihen.... A flóra nemrég megszaporodott, jávai moha a fán, és egy tő Hygrophila pinnatifidaval, aminek lesz lehetősége felfele nőni. Gondoltam egy-két Buce is elférne még :) A tápozás eddig minimális mennyiségű , itthon talált régebbi cucc. Gondolkodtam, talán egy kis plusz kálium nem ártana. Egyenlőre itt tartok, őszig még bármi lehet belőle.
IMG_20160116_174229_1.jpg
IMG_20160116_174424_1.jpg
IMG_20160116_174313_1.jpg
IMG_20160116_174504_1.jpg
 
Csak nem bírtam, hogy ne fejlesszek és beszerzésre került az emlegetett ledpanel. Az eddigi 900lumenes 11w-os compact csövet, 24w és 2500lumen váltja. (azaz majd csak szombaton) Természetesen ideglenes jelleggel azonnal kipróbáltam :) Azt kell mondjam meg vagyok elégedve :) A kelvin ugyan csak 4200, de a cső is ilyen volt. A színek szépek, remélem mardnak is ilyenek. Úgyhogy jövő hónapban jöhet a növényfejlesztés: Bolbitis, Buchephalandra és még valami olyan növény ami fára kötözve lelógó hajtásokat hoz (amolyan dzsungeles feeling :)) . Ha jól emlékszem MC-t vagy HC-t láttam így.
IMG_20160119_131420.jpg
IMG_20160119_131442.jpg
 
Ma végre megtörtént a világítás upgrade és egy nagytakarítás is. A ledpanel először is egy kiszuperált ufólámpában kapott helyet. Majd az akváriumtetőből távozott a régi világítás és helyére beköltözött az új. A leendő növényeknek (amire remélem nem kell már sokat várnom) bekerült még pár tőke, ideglenesen kövekkel leterhelve. Karbantartás alkalmával vettem észre, hogy a Pinnatifida új hajtásokat hoz :). Sajnos üröm az örömben, hogy mikor végeztem mindennel akkor vettem észte, hogy a hőmérőn a hőfokot jelző kis kék csík kettévált :(. Valakinak ötlelete a javításra?
IMG_20160120_110034.jpg
IMG_20160120_161130.jpg
IMG_20160123_121558.jpg
100_5357.JPG
IMG_20160123_134233.jpg
 
Szia! Tetszenek ezek a lehetetlen alakú üvegek. (y)
Biztos látványos dísze lesz a szobának.
A hőmérőt nem tudod lerázni mint a a régi lázmérőket?
 
Rázásra semmi, hideg-melegvíz esetén sajnos együtt mozog a két rész, de véletlen se közeledik egymáshoz...
 
Hááát, jah :) , ma voltam a GA-ban , hogy legyen belőle valami. A belső háttér bolbitisnak van elképzelve a, tőkéken még lesz itt-ott moha kötözve. Beszereztem két cserép Buce-t is. Azokka beépítésével éppen most végeztem. A galaxyk is szokják új helyüket. Együtt látva a neonaokkal sajnos be kell látnom, hogy a neonok nagyok ebbe a medencébe. Szóval zajlik a fejlesztés. És még mi minden hátra van...:)
Köszi, hogy benéztél
 
Valaki meg tudná mondani, hogy egyrészt hol lehet beállítani azt , hogy a naplóm mellett egy választott fénykép legyen látható, illetve, hogy a hozzászólásaim alatt kis bélyegképeken az eddig elkészült akváriumképek jelenjenek meg? Előre is köszi
 
Megkérsz egy admint ,ők megcsinálják.Ezt te nem tudod beállitani,csak ők

A menüdben ,az Aláírás-nál

Köszönöm

Érdekes gond ütötte fel a fejét. Egyre több új hajtás végzi úgy, hogy a szár egy helyen elkezd elfeketedni, majd "elszárad" és kettészakad. Ötlete valakinek?
IMG_20160131_085713.jpg
 
Hm , talán megtaláltam mi a gond. Majd az idő választ ad.
Időközben bekerült a hydor deflector is. Szépen körbe jár, teríti a vizet ahogy kell. Ebbe a magas hengeres akvába, úgy nézem, jól fog teljesíteni.
A pinnatifida elkezdte hozni az új hajtásait, amik valamelyst pirosas árnyalatúak :). Mindkét Buce is megeredt, de sajna a mini leveleit valami megrágja. Gondolom csiga, csak furcsállom, mert eddig egy növényt se bántottak. A Bolbin is látok új levélkezdeményeket. Ugyan mióta a deflektor bent van a jávai moha az áramlásba került és megjelentek rajta lengedező algaszálak. Remélem mihamarabb megszokja az új felállást és visszavonulót fúj az alga. Azért előbb-utóbb biztos beszerzek pár amanót. Jaa, és a galaxyk csodálatosak :)
IMG_20160201_200211.jpg
 
Csak nem bírtam tovább, hogy itt van a szekrényben a külső szűrő és ma délelőtt beüzemeltem a 2075-ös Eheimet. Remélem segíteni fog a pinnatifidán megjelent szőrös alga eltüntetésében is. Carbo és akvavíz egyharmados keverékével naponta locsolgatom. Talán, mintha kezdene szürkülni így, majd egy hét kezelés után. Sajnos az amanókat nem nagyon érdekli, lehet veszek 1-2 sziámit, hátha besegítenek. Na de az idő majd mindent megold :).
Gondolkodtam rajta, ha 1-2 hét múlva kikerül a belső szűrő, helyére lehet teszek egy újabb felfelé álló tőkét tetején valami kisnövésű microsorium pamaccsal. Illetve, mivel a mini Buce hozza az új hajtásait, lehet, hogy előre a kövön álló részre is kötözök egy szép példányt. Meg is ragadnám itt a lehetőséget, hogy ha valakinek lenne a mini-n és a wavy-n kívűl más fajta Buce-ja és adna el, dobjon egy pü-t pls.
A végére egy fénykép felülről ahonnan mindig jólesik nézegetni az akvát :)
felülről.jpg
 
Kis helyzetjelentés: A carbos kezelés nemigazán azt az eredményt hozta amit reméltem. Talán, mintha elszürkült volna az agancsalga a leveleken itt-ott, de ezzel párhuzamosan a pinnatifida levelein lyukacsok is megjelentek (Hogy a carbótól-e azt nem tudom) Ezek után 3% peroxiddal próbálkoztam. A kezelt leveleken és dekoron mintha szürkülne az agancs. Sajna azonban megjelent már az anubias, buce, bolbi levelein is itt-ott. ( Igaz, mind lassan növő.) Az algaevő sereg -amano, sziámi- csak bogarássza. Vajh mi hozhatta elő? Nincs korhadó fa, nincs mulm. A tőkék sok éve vannak már akváriumokban. A talaj marosi homok szerű. Az akvában a növények lassan mind 1 hónaposak vagy régebbiek. A co2, reaktorral beoldva 20-30bpm. A drop checker limeos. A beömlés egy hydor deflektoron keresztül történik, aminek köszönhetően körkörösen eljut mindenhová a széndioxiddal dúsított víz. Egyedül ez a deflektor amivel még nincs tapasztalatom. Fentről, középen lóg be. Jó ötletnek tűnt, tűnik ilyen alakú akváriumban. Szerintem. Szerintetek?
IMG_20160218_162548.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére