• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nanok low tech

A Manado-t,ahogy olvasom már egyre kevesebben használják. Akkor most aktív vagy nem aktív talaj? Mitől lett egyre népszerűtlenebb?
 
Én eddig kvarchomokot használtam, most a nano indításánál Manadot vettem... én úgy tudom, hogy nem aktív, 2 hét után mentek is bele az amanok, mert nem volt kimutatható NO2 szint. Valószínűleg többet tud a kvarchomoknál, mert egy rotala szálat áttettem (ami a kvarchomokos akvában sínylődik) és itt elkezdett újra hajtani.:)
Viszont a többi népszerű ADA, Tropica, stb. talajokhoz nem tudok viszonyítani, meg tudom, hogy a manado alá (is) kellett volna táptalaj, de nincs...:oops:
 
Egyenlőre marad nálam is a Manado,amíg nincs vele nagyobb gond. Én raktam alá JBL AquaBasisplus táptalajt. Legközelebb kipróbálok valami mást,már csak a színe miatt is. :)
 
Mindenki a külső szűrőre esküszik.Talán,hogy minél kevesebb technika legyen a medencében,a nagyobb teljesítményű sem okoz gondot az elhelyezésben.Nano-ban még talán elmegy a belső szűrő,de azért később biztos kipróbálom én is a külsőt.
 
A külső szűrő feltétlen szükségességéről nem vagyok meggyőződve. Talán azokban az esetekben, amikor iwagumi épül, nagyobb szerepe van a külsőnek, mert relatíve kevés a növény, mondjuk egy holland típusú akvához képest. Előnye van több is, de a haszna nem feltétlenül több...
A nagy akvában külső megy, Tetratec EX 800 Plus (felére fojtva), a nanoban egy Aquael Pat mini sufnituninggal. Ez utóbbit gondolkodom lecserélni akasztósra, a könnyebb kezelhetőség miatt és meg persze nem foglal annyi helyet... De eddig ez is működik (kop, kop):)
 
Egyenlőre marad nálam is a Manado,amíg nincs vele nagyobb gond. Én raktam alá JBL AquaBasisplus táptalajt. Legközelebb kipróbálok valami mást,már csak a színe miatt is. :)
Én virágföldön gondolkodtam, de aztán nem találtam megfelelőt az indításig, így nélküle indult. A színe nekem új, tetszik, nem fehér... majd később (ami lehet, hogy csak jövőre lesz :)) már másképp csinálom én is. Most jó így, a nagy beállt, a kicsi is jó úton halad :)
 
A nyaralás alatt kipróbáltam a JBL Holi-day halkaját.Kicsit tartottam tőle mire hazaérek,húsleveshez fog hasonlítani az akvárium,és minden kipusztul.Igazából bevált,a halak alig voltak éhesek az első etetésnél,a vízén sem láttam semmi eltérést.Később sem fogom tudni máshogy megoldani a hosszabb kimaradások alatt.
 
A nyaralás alatt kipróbáltam a JBL Holi-day halkaját.Kicsit tartottam tőle mire hazaérek,húsleveshez fog hasonlítani az akvárium,és minden kipusztul.Igazából bevált,a halak alig voltak éhesek az első etetésnél,a vízén sem láttam semmi eltérést.Később sem fogom tudni máshogy megoldani a hosszabb kimaradások alatt.
Üdv. Nálam is bevált termék. Plusz dzsungel várt mire hazaértem.
 
Back
Oldal tetejére