• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok.

Szeretnék feltetni egy kérdést nektek. Olyan munkahelyen dolgozom ahol lehetőségem lenne most hozzá jutni egy 20kg-os co2 palackhoz. A baj (vagy nem) hogy sör csapoláshoz használták, élelmiszeripari co2 palack van a matricára írva. Valószínűleg vizsgája sincs a palacknak.
A kérdés hogy élelmiszer ipari palack az jó lehet akváriumhoz? Ezt másképp töltik vagy cserélik hegesztéssel foglalkozó gáz telepeken? Illetve a vizsga esetleg mennyibe fájna?

Köszönöm szépen a válaszotok! :)
 
Sziasztok.

Szeretnék feltetni egy kérdést nektek. Olyan munkahelyen dolgozom ahol lehetőségem lenne most hozzá jutni egy 20kg-os co2 palackhoz. A baj (vagy nem) hogy sör csapoláshoz használták, élelmiszeripari co2 palack van a matricára írva. Valószínűleg vizsgája sincs a palacknak.
A kérdés hogy élelmiszer ipari palack az jó lehet akváriumhoz? Ezt másképp töltik vagy cserélik hegesztéssel foglalkozó gáz telepeken? Illetve a vizsga esetleg mennyibe fájna?

Köszönöm szépen a válaszotok! :)
Csak azt írom amit biztosan tudok. Élelmiszeripari gáz a töltés higiéniai előírásában különbözik. Maga a gáz ugyanaz szokott lenni.
 
Sziasztok.

Szeretnék feltetni egy kérdést nektek. Olyan munkahelyen dolgozom ahol lehetőségem lenne most hozzá jutni egy 20kg-os co2 palackhoz. A baj (vagy nem) hogy sör csapoláshoz használták, élelmiszeripari co2 palack van a matricára írva. Valószínűleg vizsgája sincs a palacknak.
A kérdés hogy élelmiszer ipari palack az jó lehet akváriumhoz? Ezt másképp töltik vagy cserélik hegesztéssel foglalkozó gáz telepeken? Illetve a vizsga esetleg mennyibe fájna?

Köszönöm szépen a válaszotok! :)
Minden bizonnyal jó a palack, de ha nincs nyomáspróbája sok helyen valószínűleg elzavarnak de minimum morognak. Keress a környékeden csere telepet vagy gáz futár céget és a pontos adatok birtokában érdeklődj náluk.
El fog férni egy ekkora palack? :)
 
Sziasztok.

Szeretnék feltetni egy kérdést nektek. Olyan munkahelyen dolgozom ahol lehetőségem lenne most hozzá jutni egy 20kg-os co2 palackhoz. A baj (vagy nem) hogy sör csapoláshoz használták, élelmiszeripari co2 palack van a matricára írva. Valószínűleg vizsgája sincs a palacknak.
A kérdés hogy élelmiszer ipari palack az jó lehet akváriumhoz? Ezt másképp töltik vagy cserélik hegesztéssel foglalkozó gáz telepeken? Illetve a vizsga esetleg mennyibe fájna?

Köszönöm szépen a válaszotok! :)
Természetesen jó akváriumhoz, mondhtani túl jó (felesleges, nekem is ilyen van, mert eredetileg a sörcsapom miatt vettem de azt ritkán használom). Nem hiszem, hogy van értelme palack vizsgáztatással törődni. Mivel élelmiszeripari, biztos rajta van, honnan származik, pl. Linde gáz. Amikor kiürült visszaviszed a telephelyükre vagy egy partnerüknek, és jópénzért kicserélik. Nem fog kelleni semmi papír. Ekkora méretnél egyébként lehet megéri helyszíni cserét kérni, mert a szállítása nem triviális. A rendőr például jól megbüntethet ha nincs szabályosan rögzítve a járműben és jellemzően a telephelyek környékén szokta erre vadászni is. Ezt már nem tudod bedugni az ülés alá :) A védő kupakja is kötekező.
 
Természetesen jó akváriumhoz, mondhtani túl jó (felesleges, nekem is ilyen van, mert eredetileg a sörcsapom miatt vettem de azt ritkán használom). Nem hiszem, hogy van értelme palack vizsgáztatással törődni. Mivel élelmiszeripari, biztos rajta van, honnan származik, pl. Linde gáz. Amikor kiürült visszaviszed a telephelyükre vagy egy partnerüknek, és jópénzért kicserélik. Nem fog kelleni semmi papír. Ekkora méretnél egyébként lehet megéri helyszíni cserét kérni, mert a szállítása nem triviális. A rendőr például jól megbüntethet ha nincs szabályosan rögzítve a járműben és jellemzően a telephelyek környékén szokta erre vadászni is. Ezt már nem tudod bedugni az ülés alá :) A védő kupakja is kötekező.
Köszönöm mindannyiótoknak :)
Helyem van, asztalos vagyok, max csinálok neki valami takarót, de egyelőre biztosan nem. Minden tartozéka megvan a palacknak, kupak meg minden, van platós teherautóm is, el tudom
Azzal hozni és itt a környéken van is egy Linde csere telep, majd megpróbálok kapcsolatot teremteni vele akkor :) Linde elvileg a palack, kettő is van, van egy vékony hosszúkás meg egy tömzsi alacsonyabb, igaz a hosszúkásba 27.5kg van beleütve.
 
A platós teher a lehető legrosszabb, gondolom nem véletlenül szálíltják kizárólag állítva (állványban) meg ki tudja, milyen előírásoknak kell még megfelelni. Inkább ne legyen szem előtt...
Itt az Illatos úton folyamatosan vegzálják a telepről kihajtókat.
 
A platós teher a lehető legrosszabb, gondolom nem véletlenül szálíltják kizárólag állítva (állványban) meg ki tudja, milyen előírásoknak kell még megfelelni. Inkább ne legyen szem előtt...
Itt az Illatos úton folyamatosan vegzálják a telepről kihajtókat.

Itt körülbelül le se sz*rják a rend éber őrei, sőt azt se tudják mi az :D De van egy nagy szerszámos láda, abba simán bele tudom rejteni :D Van kalodám is meg minden féle rögzítő eszköz de egy rohadt palack miatt biztos nem törődök vele annyira, kutya baja sem lesz ha rendesen rögzítve van. :)
De az a lényeg hogy akkor valószínűleg jó lesz ez nekem, ha más nem akkor elpasszolom és veszek belőle 5 kilósat a másik mellé :)
 
Linde telepen nekem sz@rakodtak a nyomáspróba miatt. Azóta hegesztéstechnikai helyen töltetem. Rugalmasabb és olcsóbb.
 
Sziasztok! Volna egy kerdesem... magnesszelep kikapcs utan, reggelre ha visszafolyik a bubiszamlalobol a folyadek, az visszafolyasgatlo hibat jelent?
 
Sziasztok! Volna egy kerdesem... magnesszelep kikapcs utan, reggelre ha visszafolyik a bubiszamlalobol a folyadek, az visszafolyasgatlo hibat jelent?
Ez normális, ha csak a visszafolyásgátlóig jut el a folyadék, akkor nincs gond. A biztonság kedvéért egyébként két visszafolyásgátlót szoktak a rendszerbe építeni, a kettő között kihagyva 10-20 centit, attól függ milyen hosszú a csöved. ;)
 
Ez normális, ha csak a visszafolyásgátlóig jut el a folyadék, akkor nincs gond. A biztonság kedvéért egyébként két visszafolyásgátlót szoktak a rendszerbe építeni, a kettő között kihagyva 10-20 centit, attól függ milyen hosszú a csöved. ;)
Sajnos nem latom, mer a mutyurtol nem atlatszo a csovezes a szelepig. Este kicserelem atlatszora, es reggelre meglatjuk. Egyebkent ez egy hasznalt dennerle visszafolyasgatlo, ideiglenesen tettem fel. Hetvegen rendelek a ga-tol, lessz benne ada visszafolyasgatlo is.
 
Ez normális, ha csak a visszafolyásgátlóig jut el a folyadék, akkor nincs gond. A biztonság kedvéért egyébként két visszafolyásgátlót szoktak a rendszerbe építeni, a kettő között kihagyva 10-20 centit, attól függ milyen hosszú a csöved. ;)
No kicsereltem a csovet atlatszora. A visszafolyasgatloig ju el a szamlalo folyadek. Azert rendeltem ada mutyurt, a biztonsag kedveert az is be lesz uzemelve. Vagy probanak csak az ada.. elvileg egy is eleg kellene legyen, egy jo..
 
Udv. Ma jott meg a nagynyomasu CO2 palack meg a reduktor es nem ertem a kissebbik nyomasmero oran a mertekegysegeket.
Megkerem, hogy segitsen aki erti, hogy mennyire kell alitsam .A piros az l\min es a fekete pedig cfh ???
Koszonom.
 
Udv. Ma jott meg a nagynyomasu CO2 palack meg a reduktor es nem ertem a kissebbik nyomasmero oran a mertekegysegeket.
Megkerem, hogy segitsen aki erti, hogy mennyire kell alitsam .A piros az l\min es a fekete pedig cfh ???
Koszonom.
cfh -> cubic foot per hour (köbláb per óra, szép mértékegység :D ), a beállítást meg ha jól tudom, inkább a buborékszámlálóhoz kéne állítani és nem a liter/órához, de biztosan létezik valami átszámítás. Valaki tudja "hány liter egy bubi"? :D :unsure::unsure:
 
Udv. Ma jott meg a nagynyomasu CO2 palack meg a reduktor es nem ertem a kissebbik nyomasmero oran a mertekegysegeket.
Megkerem, hogy segitsen aki erti, hogy mennyire kell alitsam .A piros az l\min es a fekete pedig cfh ???
Koszonom.
Szerintem nem átszámolható egymásba. Legjobban járnál, ha vennél egy nyomásmérő órát.
 
cfh -> cubic foot per hour (köbláb per óra, szép mértékegység :D ), a beállítást meg ha jól tudom, inkább a buborékszámlálóhoz kéne állítani és nem a liter/órához, de biztosan létezik valami átszámítás. Valaki tudja "hány liter egy bubi"? :D:unsure::unsure:
Az elso reduktorom nekem is ilyen volt, en 6-7liter/orara allitottam a nagy szeleppel, a tuszeleppel meg belottem a bubiszamot. Nem volt egy finommehanika, de ugy ahogy hasznalhato volt. Azota csereltem akvarisztikai reduktorra. Nem bantam meg.
 
cfh -> cubic foot per hour (köbláb per óra, szép mértékegység :D ), a beállítást meg ha jól tudom, inkább a buborékszámlálóhoz kéne állítani és nem a liter/órához, de biztosan létezik valami átszámítás. Valaki tudja "hány liter egy bubi"? :D:unsure::unsure:


Itt is, ott is! :) A választ már tudod!
 
Back
Oldal tetejére