• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Támogatom Henrik ötletét, de látszik hogy az nincs behúzva teljesen. Az a 2 rész össze kell hogy zárjon. De mielőtt összehúznád tekerj alá Loctite-ot, és úgy húzd össze. A kóc nem jó levegőre, gáz félékre, csak ha bekened szilikon zsírral. A kóc inkább folyadékra van kitalálva, mert megszívja magát, és így tömít.
Holnap vajon hol találok loctite-tot? Kb. A spar és a tesco közül választhatok. [emoji33]
 
Nem karos, rajzoltam, hol érzem a huzatot.View attachment 63919
Bocs, nem tudtam, hogy tekerős.
Ahhoz sem értek, sosem szedtem szét, de hasonlatosnak gondolom, mint a régi fűtési radiátor szabályzó szelepeket: az a csavar egy gumi (vagy inkább műanyag) gyűrűt szoríhat, ami a tengelyre szorulva tömít, miközben a forgathatóság megmarad. Persze lehet, hogy nem így van, és @Henriknek és @SMAdrian-nak van igaza. Viszont @Z1234 kérdése erősen elgondolkodtató...
 
Hali nekem is ilyen palackom van, ahol vettem azt mondták, hogy teljesen meg kell nyitni, különben szivároghat. A csap ilyen kialakitású. Ha nyitom sziszeg nálam is de amint eléri a végállást a szivárgás teljesen megszűnik. Kb. egy éve már stabilan megy, minden probléma nélkül. Mielőtt szétszeded próbáld meg teljesen megnyitni, kicsit ijesztő hogy közben a kezed alatt fütyül, de nem vészes annyira nem jön a gáz hogy odafagyjon a kezed
 
Bocs, nem tudtam, hogy tekerős.
Ahhoz sem értek, sosem szedtem szét, de hasonlatosnak gondolom, mint a régi fűtési radiátor szabályzó szelepeket: az a csavar egy gumi (vagy inkább műanyag) gyűrűt szoríhat, ami a tengelyre szorulva tömít, miközben a forgathatóság megmarad. Persze lehet, hogy nem így van, és @Henriknek és @SMAdrian-nak van igaza. Viszont @Z1234 kérdése erősen elgondolkodtató...
Valószínűleg a tekerő alatti csavaranya enyhe megszorításával (a tömítés összeszorításával) megszűnik a szivárgás.
 

Attachments

  • oxigen_acetilen_palackszelep.jpg
    oxigen_acetilen_palackszelep.jpg
    208.9 KB · Megtekintések: 5
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Letekertem a csavart, leütögettem a tekerentyűt, szorítottam a csavaron. A csap nyitáskor már kevésbé eresztett, mint előtte. Nem volt vesztenivalóm, ezért megfogadtam a másik tanácsot is: teljesen kinyitottam a csapot. A csap így kissé már lötyög, viszont megszűnik a sziszegés. Körbehaboztam, nem tíz, nem két, hanem nullabubis. Vártam pár órát, nemrég bekötöttem. Remélem most már nem lesz gond. [emoji106]
 
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Letekertem a csavart, leütögettem a tekerentyűt, szorítottam a csavaron. A csap nyitáskor már kevésbé eresztett, mint előtte. Nem volt vesztenivalóm, ezért megfogadtam a másik tanácsot is: teljesen kinyitottam a csapot. A csap így kissé már lötyög, viszont megszűnik a sziszegés. Körbehaboztam, nem tíz, nem két, hanem nullabubis. Vártam pár órát, nemrég bekötöttem. Remélem most már nem lesz gond. [emoji106]
Nem lesz gond nekem is így megy [emoji6]Isten hozott a nagynyomású brigádban [emoji16][emoji3526]
 
Helosztok, kezdő kérdés, bocs, ha rossz topic. Ha minden igaz GreenAquaból CO2 palackot nem lehet házhozszállíttatni, illetve CO2 utántöltősdi se a hozzák-viszik "elven" megy. Mivel pesti vagyok, verdám nincs, lusta is vagyok, cipekedni meg nem akarok, gondoltam, hogy CO2 palackhoz keresek egy céget, akik hozzák-viszik, többi cuccot meg majd megvásárolom GreenAquaban. Viszont a kérdés az volna, hogy a palackok szelepe és a reduktor szelepe (amit össze kell csavarozni a palackkal) az valami fix szabvány méret? Azért kérdezem, mert pl. GreenAquanal kapható ezen reduktor: https://www.greenaqua.hu/hu/oxyturbo-co2-reduktor.html esetén az oldalon nem írják le ennek méreteit, így viszont nem tudok kérdezősködni palack ügyben sem. Már ha van miért, mert ha fix szabvány, akkor nem kérdés :). Tudom, hogy esetleg reduktort lehetne venni több ilyen "palackozó" telepen is, csak itt fórumot olvasgatva azt a következtetést vontam le, hogy érdemes specifikusan akváriumhoz való reduktort használni, mert pontosabb, de javítsatok ki, ha tévedek. Köszi a segítséget.
 
Helosztok, kezdő kérdés, bocs, ha rossz topic. Ha minden igaz GreenAquaból CO2 palackot nem lehet házhozszállíttatni, illetve CO2 utántöltősdi se a hozzák-viszik "elven" megy. Mivel pesti vagyok, verdám nincs, lusta is vagyok, cipekedni meg nem akarok, gondoltam, hogy CO2 palackhoz keresek egy céget, akik hozzák-viszik, többi cuccot meg majd megvásárolom GreenAquaban. Viszont a kérdés az volna, hogy a palackok szelepe és a reduktor szelepe (amit össze kell csavarozni a palackkal) az valami fix szabvány méret? Azért kérdezem, mert pl. GreenAquanal kapható ezen reduktor: https://www.greenaqua.hu/hu/oxyturbo-co2-reduktor.html esetén az oldalon nem írják le ennek méreteit, így viszont nem tudok kérdezősködni palack ügyben sem. Már ha van miért, mert ha fix szabvány, akkor nem kérdés :). Tudom, hogy esetleg reduktort lehetne venni több ilyen "palackozó" telepen is, csak itt fórumot olvasgatva azt a következtetést vontam le, hogy érdemes specifikusan akváriumhoz való reduktort használni, mert pontosabb, de javítsatok ki, ha tévedek. Köszi a segítséget.
Szia, igen a palack, reduktor csavarcsonk- anya az szabvány! igen a tüszelep végett pontosabban lehet beállítani a co2 áramlást!
 
Sziasztok!

Bocsánat ha korábban felmerült kérdésként: Oxyturbo reduktor kapcsán felmerült bennem, hogy a palack és a reduktor csatlakozásánál csak egy fehér műanyag korong volt mint tömítés, semmi gumi. Ez normális, vagy a reduktorhoz alapvetően szükség lenne egy tőmítőgyűrűre?
 
Back
Oldal tetejére