• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

és PORSZÍVÓZZ. Elképesztő mennyiségű mulm tud összegyűlni a mohában, még akkor is ha nem az aljzaton van.
Igen, így van.
Én a helyedben a mohát rövid időn belül le is cserélném. Ekkora mennyiséget nem fogsz tudni tisztán tartani és csak szívni fogsz vele.
 
Sziasztok!

Kérdezném, hogy Ti mit csinálnátok?
A mohás talajban felütötte fejét a fonalalga. Próbálom folyamatosan csipegetni, szedegetni, cibálni :mad: a helyéről, de még mindig van.
Mit javasolnátok?
Halottam már a CO2 mennyiségének emelését, vagy fonalalgázó telepítését, de tartok attól, hogy a hal nem bír annyit pusztítani amennyit kellene, de a vizet "koszolja"!

Ötlet esetleg?

Köszi
Az egyik megoldásnak jó amit eMZé írt.
A másik az lenne, hogy a helyedben rendesen lenyírnám a mohát, iszonyat múlm, kosz lehet már benne, majd amikor lenyírtad, jól kiporszívózni a gyepet. ;)
 
Ma érkezett meg az ollóm(y), nyírtam is belőle, de lehet még a felét levágom és megnézem, hogy maradhat-e a maradék!
2013-10-21_12.44.28_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok! segitseget szeretnek hogy a gombmoham mitol jukadhatott ki? a halak biztos h nem csipkedtek meg, garnélák meg nincsenek az akiban.

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
20181009_a18750d3e9c9005beab8498b6a0d32ae_xl.jpg

Sziasztok! A mohám felkapaszkodott a kőre, ami nem néz ki rosszul, csak fucsán, teraszosan nő /modjuk a garnélák élvezik :) Ha simán rövidre nyirom, akkor benövi az egész követ? Vagy inkább sikáljam le róla?
 
Sziasztok! A mohám felkapaszkodott a kőre, ami nem néz ki rosszul, csak fucsán, teraszosan nő /modjuk a garnélák élvezik :) Ha simán rövidre nyirom, akkor benövi az egész követ? Vagy inkább sikáljam le róla?
Ha azt szeretnéd, hogy benője, akkor óvatosan tépkedd le a hosszú, nem tapadó szálakat. Így a már feltapadtak több fényt kapnak és jobban fognak nőni.
 
Nem erre lett kitalálva ez a növény. (Hogy mennyire utálom, pfujj) Ma is itt átkoztam vízcserénél, mert csak ott nem maradt meg ahol terveztem.
 
Ha mondjuk ilyen erre a célra kifejlesztett öltetőbe teszem amibe lehálózhatom 1cm vastagon mondjuk és nem hagyom kinőni csak 1cm-t mert 2-3 naponta nyirom jó lehet?
 
Back
Oldal tetejére