• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Ugye 1w/l lenne az ideális. De én 4x56w t8 csövet tervezek. Jelenleg 4x30w t5 üzemel és valamiért mindig csupa barna algásak a növények.
Tehát szerintem a fénnyel nem lesz gond. Co2 rendszert is szeretnék, csak sehol nem találok eladót :) Dekor homok az amúgy kilövé, Apro kavicsos aljzatot szeretnék. Csak ugye a másik kérdés, hogy micro meg macro tápozás-t hogy kéne belőni ezeknek a növényeknek? Mert most is adagolom ugy ahogy mondták, de valamiért mégis gebasz van ...
 
2 liter Siporax szerintem 70 max. 100 literes akváriumra elég. Feltéve, hogy megtelt hasznos bacival, ami úgy 1,5-2 hónap alsó hangon.
Mekkora az aki?
300 l :)
Rengeteg helyen kerestem infot, hogy mekkora szürőkapacitás kéne de sehol ne mtaláltam, szóval egyeltalán ez a szűrő elég lenne?
vagy hány liter siporaxal lenne jó ? Ha egyszer restartolok akkor mindent rendesen akarok ne legyen emgint gond ugyhogy jöhetnek az infok:)
 
300 l :)
Rengeteg helyen kerestem infot, hogy mekkora szürőkapacitás kéne de sehol ne mtaláltam, szóval egyeltalán ez a szűrő elég lenne?
vagy hány liter siporaxal lenne jó ? Ha egyszer restartolok akkor mindent rendesen akarok ne legyen emgint gond ugyhogy jöhetnek az infok:)
Szia,
az én számból furcsán hangzik, hisz én is új vagyok a fórumon, sőt még növényes akváriumom sincs, azt tudom jószívvel javasolni ne keresgélj tovább, egy kis olvasással biztos vagyok nagyon sok kérdésedre választ kapsz itt a fórumon.
Sok sikert.
 
300 l :)
Rengeteg helyen kerestem infot, hogy mekkora szürőkapacitás kéne de sehol ne mtaláltam, szóval egyeltalán ez a szűrő elég lenne?
vagy hány liter siporaxal lenne jó ? Ha egyszer restartolok akkor mindent rendesen akarok ne legyen emgint gond ugyhogy jöhetnek az infok:)
Eheim 2213 Classic külső szűrő - töltet nélkül most csak 15 990 Ft - Green Aqua
kattinits rá a képre a nagyításhoz. Az egyik kép egy táblázat, szerintem nagyon hasznos.

300 literre szerintem nagyon minimálisan 10 liter biológiai szűrőanyag kellene, de inkább több.
Nálam például 182 literre van 2 db Tetra 1200 összesen 12 liter szűrőanyaggal(igaz maximalista vagyok) és ugye ez összesen 2400 liter/óra elméleti vízforgatást jelent.
Mindenképpen két böhöm nagy szűrőben gondolkodj, ha nem csak halazni akarsz.
 
Sziasztok!

a moha takarításának nagy részét gondolom a garnélák elvégeznék
Sajnos ez egy tévhit hogy a garnélák tisztán tartják a mohát!
Takarítják ugyan, de mellette ők sem angol Wc-re járnak, hanem ott végzik dolgukat ahol vannak (vagyis a mohába)!
Tehát nyírni, pucolni kell rendszeresen, mert egyébként felgyülemlik benne a mulm és bele-, rá nő az alga!

A.ttila
 
Sziasztok!


Sajnos ez egy tévhit hogy a garnélák tisztán tartják a mohát!
Takarítják ugyan, de mellette ők sem angol Wc-re járnak, hanem ott végzik dolgukat ahol vannak (vagyis a mohába)!
Tehát nyírni, pucolni kell rendszeresen, mert egyébként felgyülemlik benne a mulm és bele-, rá nő az alga!

A.ttila

Ha mondjuk összejönne és tényleg szép szőnyeg lenne, akkor heti egyszer aljzattisztítóval átmegyek rajta az gondolom elég ..
 
Ugyan úgy szükségük van mindenre, csak kevesebbre, mivel lassabban nõnek.
Kicsit jobban körbenéztem most előtéri növények között, és ami még tetszene az a cuba illetve a golosso. Szerinted praktikusabb lenne inkább azzal gyepesíteni? Mivel 50 centi magas az akvárium és függesztett világítást tervezek , így félek attól, hogy a 4x54 w nem lenne elég az aljzatra ...
 
Kicsit jobban körbenéztem most előtéri növények között, és ami még tetszene az a cuba illetve a golosso. Szerinted praktikusabb lenne inkább azzal gyepesíteni? Mivel 50 centi magas az akvárium és függesztett világítást tervezek , így félek attól, hogy a 4x54 w nem lenne elég az aljzatra ...
Mindkét növény kifejezetten igényes, így csak CO2-vel és legalább 0,8 Watt/liter körüli fénnyel érdemes hozzáfogni. Kevesebbel is lehet csak nem lesz szép.
 
A jávai moh tartható-e enyhén sós vízben? Törpe tarisznyarákokhoz raknám be, mert mindenhol javasolják, és írják is az enyhén sós vizet.
 
Sziasztok!

Kérdezném, hogy Ti mit csinálnátok?
A mohás talajban felütötte fejét a fonalalga. Próbálom folyamatosan csipegetni, szedegetni, cibálni :mad: a helyéről, de még mindig van.
Mit javasolnátok?
Halottam már a CO2 mennyiségének emelését, vagy fonalalgázó telepítését, de tartok attól, hogy a hal nem bír annyit pusztítani amennyit kellene, de a vizet "koszolja"!

Ötlet esetleg?

Köszi
2013-10-17_12.24.25_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére