• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Sziasztok!

Tervem, hogy egy olyan akit hozzak létre amiben csak moha van:) A szőnyeg a fákon a köveken, a méret szigorúan nano.
Jelenleg jávai mohám és ricciam van elég nagy mennyiségben. Több ötletem is van velük. Szeretnek csempékre kötözve egyfajta szőnyeget csinálni. egy kisebb fát beállítani, amin ilyen lángnyelv szerű moha lenne, nem tudom most pontosan a fajt, de még nem is tatok ott, hogy ez lenne legégetőbb kérdés :).
Kérdésemre visszatérve nagyon elvetemült ötlet ha ricciat és jávait, egyszerre kötözök vegyítve? Vagy inkább kezeljem őket külön? Akkor riccia csak néhol köveken, a jávaiból pedig van annyim, hogy szőnyeg legyen belőle, szerintetek ez alkalmas faj? Vagy van valakinek ötlete milyen moha lenne ideálisabb szőnyegnek a jávainál? (ricciat kivéve)

Köszönöm!
Üdv: Gergő
 
Sziasztok!
Sajnálom, hogy senki nem ír, de engem töretlenül érdekel a téma. :)
Ez biztos az a faj? Riccardia Chamedryfolia carpet - ahogy nézem a videót, amit nyír az nem hasonlít a korall mohára? Milyen faj ez?
 
Szia!
Nekem is nagyon tetszenek ezek a mohás akvák!

1. kérdésedre a válasz: egyenesen ajánlott a riccia-t más mohával vegyítve kötözni, mert tartósabb lesz nehezebben szakad fel:
Riccia fluitans | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum Hszilvia hozzászólása.
Ajánlom még figyelmedbe:
DIYhal - Akvárium füvesítése moha segítségével
Illetve végre megtaláltam MiniMossWorld | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum -t
krumplispogácsa műve
Sajnos a képei már nem aktívak, de van egy videó, ami bemutatja kezdetektől:


2. kérdésedre én nem vagyok moha szaki, de szerintem lehet az! Bűn rosszul van megvilágítva kép o_O
Nagyban nézve akár az is lehet...
 
Utoljára módosított:
lángnyelv szerű moha lenne, nem tudom most pontosan a fajt
Flame Moos nak hivjäk.Nekem van kb 3-4 adag az akiban.Nagyon szép moha de nyírni kell!En fára kötöztem es kb 3-4 hét után gyönyörűen ränöt a fára!Azóta párszor nyírtam,hamar regenerálódott!
Nálam a Riccia vegyesen volt räkötötzve lapos kövekre,csak az a baj,hogy elnyomta a másikat.Túl agresszíven terjeszkedik+amikor a legszebb gyakran felszakad.Es mindenhova terjeszkedik.Ez a moha a KIIRTHATATLAN kategória.+a mohákat gyakran kell tisztítani mert az äramläs miatt tele lesz mindig kosszal,csigával stb..Riccardia meg elég igényes fajta.
 
A legutóbbi bécsi Haustiermessén volt egy olyan akvárium berendezős versenyző, akinek az akváriuma csak mohákkal volt berendezve (persze kő és fa dekorokon is), és szerintem az összes ismert és fellelhető moha látható volt benne.
 
Sziasztok!

Tervem, hogy egy olyan akit hozzak létre amiben csak moha van:) A szőnyeg a fákon a köveken, a méret szigorúan nano.
Jelenleg jávai mohám és ricciam van elég nagy mennyiségben. Több ötletem is van velük. Szeretnek csempékre kötözve egyfajta szőnyeget csinálni. egy kisebb fát beállítani, amin ilyen lángnyelv szerű moha lenne, nem tudom most pontosan a fajt, de még nem is tatok ott, hogy ez lenne legégetőbb kérdés :).
Kérdésemre visszatérve nagyon elvetemült ötlet ha ricciat és jávait, egyszerre kötözök vegyítve? Vagy inkább kezeljem őket külön? Akkor riccia csak néhol köveken, a jávaiból pedig van annyim, hogy szőnyeg legyen belőle, szerintetek ez alkalmas faj? Vagy van valakinek ötlete milyen moha lenne ideálisabb szőnyegnek a jávainál? (ricciat kivéve)

Köszönöm!
Üdv: Gergő

Van nálam húr moha, meg némi willow moss, amiből szívesen felajánlok a projektedhez.

Szőnyeget anno Dezső barátom készített rozsdamentes hálóra felvarrt, kiterített gömbmohákból. Jól nézett ki, csak piszok nehéz volt tisztán tartani.
 
A legutóbbi bécsi Haustiermessén volt egy olyan akvárium berendezős versenyző, akinek az akváriuma csak mohákkal volt berendezve (persze kő és fa dekorokon is), és szerintem az összes ismert és fellelhető moha látható volt benne.
Szívesen megnéznem azt a fotót(persze ha van).
 
Lőttem róla pár képet, csak én ide nem bírok feltölteni fotót, de igyekszem belinkelni a hivatalos képes összefoglalót róla.
 
Van nálam húr moha, meg némi willow moss, amiből szívesen felajánlok a projektedhez.

Köszönöm a kedvességed! Nem tudom, hogyan lehet ezeket postáztatni, vidéki vagyok, de gondolom ha már nem lesznek fagyok akkor. :) Én is azt tervezem, hogy sokféle mohát teszek bele, de ez még nagyon a távoli jövő, erősen kezdő vagyok. Az aki már megvan, jövőhéten már lesz szűrőm is. Aztán talaj és dekor legózás. :)
Jelenleg ez az akvárium fogott meg. Úgy tűnik nekem csak moha van benne, de nem tudom biztosra. :) Itt a szőnyeg miből van szerintetek?
 
Majd Viktor elárulja Neked, és gondolom segít is jó tanácsokkal, hogyan tudnál hasonlót kialakítani.
Egy szombati kirándulás a GA-ban újabb inspirációkat adhatna Neked, az biztos.(y)
Ráadásul utána mindent egy helyen be is szerezhetsz.
 
Ezt a kis moha őrületet @Cecska rakta össze anno. Spiky mohák voltak benne leginkább ha jól rémlik.

Nagyon tetszik a szőnyeg azért emeltem ki ezt. Nem tudom melyik faj lenne legalkalmasabb szőnyeget gyártani, a ricciát egyre inkább kerülném, maxium egy kicsit teszek belőle kőre.
hogyan rögzítette a talajra, alatta csak ajzat van, vagy valamilyen más technikával emeltétek meg? :) mennyire fenntartható ez így, tisztaság szempontjából?
Bocsi a sok kérdés miatt. :)
 
Meg egy utolsó kérdésem lehet? :) Hogyan rögzítettétek itt a mohát a kövek közé? Kötözve volt valamihez, vagy gyökerek alá szorítva?
Köszönöm!
Hali. Kis riccia kövekre (Riccia stone, Green Aqua oldalán megtalálod) lettek rákötözve a weeping mohák, majd mint egy gyeptéglát fektettem le a talajra.
 
Hali. Kis riccia kövekre (Riccia stone, Green Aqua oldalán megtalálod) lettek rákötözve a weeping mohák, majd mint egy gyeptéglát fektettem le a talajra.

Szia! Köszi a gyors választ. Hány dobozzal kell vennem szerinted, egy 45x24 es akihoz? Ezt szeretném lentre tenni, keverjem valamilyen más növénnyel, vagy magában is megteszi? A mohakötözésnek a weppingnél van valami különleges kritériuma? Jó szorosan gondolom, egymás mellé helyezve a szálakat egysorosan, majd a kilógó végeket levágni. Jelen tudásom szerint így csinálnám.
 
Back
Oldal tetejére