• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Köszönöm a gyors választ! Ragasztani azért nem szeretném, mert nem tudom, hogy ha red moor megszívja magát akkor mennyire fog besötétedni, mert a gömb moha is elég sötét zöld, meg esetleg a red moor is nagyon sötét barna lesz akkor nem biztos, hogy jól fog mutatni, és akkor marad inkább valami világosabb moha.
 
Köszönöm a gyors választ! Ragasztani azért nem szeretném, mert nem tudom, hogy ha red moor megszívja magát akkor mennyire fog besötétedni, mert a gömb moha is elég sötét zöld, meg esetleg a red moor is nagyon sötét barna lesz akkor nem biztos, hogy jól fog mutatni, és akkor marad inkább valami világosabb moha.
Hát, nem tudom, hogy mennyire kapaszkodik meg a fán ez a moha... Szerintem semennyire sem, bár még nem próbáltam. Kötözve pedig nem tudom, hogy mennyire mutat jól.
Én azokat a mohákat, amik meg tudnak kapaszkodni a fákon, köveken, csak egyszerű cérnával szoktam kötözni. Mire a cérna szétfoszlik, addigra rögzül a dekorhoz, és simán el lehet távolítani róla a cérna foszlányokat egy csipesszel.
Nem szólok bele, de szerintem simán választhatsz valami szebb mohát is, ami dekoratívabb, és nem akkora algaszivacs, mint a gömbmoha. ;)
 
Igazad van. Nem a legszebb, de szerintem a legigénytelenebb az összes közül, és amiért mégis tetszik, az az hogy nagyon lassan nő, és ha nő is akkor se lesz az a szerte ágazó. Igazából úgy szeretném, úgy képzelem el, mint az erőben a fák törzséhez és ágaihoz hozzánőt mohát. Csak azok világosabbak. Ezért szeretném először mindenképp kötözni, mert ha nem tetszik akkor csak levágom, és jöhet egy szebb. :) A ragasztással meg lehet, hogy maradnának moha cafatok a fán.
 
Hát, nem tudom, hogy mennyire kapaszkodik meg a fán ez a moha... Szerintem semennyire sem, bár még nem próbáltam. Kötözve pedig nem tudom, hogy mennyire mutat jól.
Én azokat a mohákat, amik meg tudnak kapaszkodni a fákon, köveken, csak egyszerű cérnával szoktam kötözni. Mire a cérna szétfoszlik, addigra rögzül a dekorhoz, és simán el lehet távolítani róla a cérna foszlányokat egy csipesszel.
Nem szólok bele, de szerintem simán választhatsz valami szebb mohát is, ami dekoratívabb, és nem akkora algaszivacs, mint a gömbmoha. ;)

Én kezdetek óta cérnával rögzítem a Weepinget. Lassan egy éve, de nem látom még, hogy a cérna foszladozni kezdene. :)
 
Én kezdetek óta cérnával rögzítem a Weepinget. Lassan egy éve, de nem látom még, hogy a cérna foszladozni kezdene. :)

Én dettó, és nem bomlik el a cérna... nálam a weeping gyönyörű volt, a fán vastagon ült, mint egy madárfészek, úgy nézett ki. Aztán megpiszkáltam egyszer takarításnál, hogy kiszedjem közüle a szmötyit, ami egyébként nem is látszott, és az egész elkezdett szétesni. Ahogy szedegettem ki a lejövő részeket, az egész kaotikus lett és megsemmisült a madárfészek, végül le kellett szednem az összes mohát, és újra kötözni egy kicsit rá, a többit elajándékoztam, rengeteg volt. Szóval nálam addig szép ez a moha, amíg békén hagyom és nem piszkálok hozzá. :)
A jávai jó, mert az ránő a fára, viszont nem olyan szép faj.
A fissidens viszont gyönyörű, nálam azon pedig BBA telepedett meg és nem bírom leszedni, kiirtani róla...
Úgyhogy küzdök a mohákkal szépen!
 
Én nagyon vékony horgászdamilt használtam a jávai kötözésénél. Bár tudom hogy az soha nem fog szétbomlani, de szinte láthatatlan.
 
Amit én használok, az kb egy hónap után elkezd szétesni, mintha pár helyen elvágnád ollóval. Nem tudom, milyen cérna, a párom "varrós" dobozából kunyiztam el. :D
Karácsonynál, és fissidensnél eddig bevált.
 
Szia Boci!



Itt találsz információt Máriától a kivitelezésről:
83x21x21 | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum

Egyébként a Gömb moha egy alga.

A.ttila

Szia Attila!

Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt, és gyönyörű amit Mária alkotott! A képeket elnézve, még jobban szeretnék valami hasonlót, mert pont ilyenre gondoltam, mikor azt írtam, hogy nagyon tetszenek a mohával végigfutatott faágak. Eszméletlen jó hangulata van!
A ragasztáson még azért elgondolkozom, mert nem szeretném, ha ragasztás után változtatni szeretnék rajta akkor ott maradjanak pillanatragasztó nyomai.
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy a fán növesztett mohámat hogyan takarítsam? Ti milyen módszert használtok erre?
Esetleg nyírjam jól meg? Jávairól van szó.
Köszönöm.
 
Szia Béla!

mohámat hogyan takarítsam
Több módszer is létezik.
Lehet legyezgetni (vízáramlat keltésével kihajtani a mulmot), a dekort óvatosan ütögetni, vagy közvetlenül a leszívócsővel vízcserekor "kiporszívózni", vagy ha nincs nagyon beépítve az akváriumba akkor zuhanyrózsával a fürdőszobában kiöblíteni (nekem ennél a módszernél burjánzottak a legjobban).
A nyírás (tépés) elengedhetetlen a hosszútávú algamentességéhez így is.

A.ttila
 
Igazad van. Nem a legszebb, de szerintem a legigénytelenebb az összes közül, és amiért mégis tetszik, az az hogy nagyon lassan nő, és ha nő is akkor se lesz az a szerte ágazó. Igazából úgy szeretném, úgy képzelem el, mint az erőben a fák törzséhez és ágaihoz hozzánőt mohát. Csak azok világosabbak. Ezért szeretném először mindenképp kötözni, mert ha nem tetszik akkor csak levágom, és jöhet egy szebb. :) A ragasztással meg lehet, hogy maradnának moha cafatok a fán.
Szia, nekem van kötözve gömbmoha garniknak, jó szorosan megkötöd cérnával, kv 3-4 hét mire a cérna "eltűnik" és utána egységesen szép zöld lesz (most nem tudok neked képet csinálni), megmarad a fán és a garnélák is imádják. hogy mennyire szép? riccia vagy weeping szebbnek szebb, de alma-körte a kettő.
 
Sziasztok!
A christmas, fissidens,weeping és lángmoha fajták rá is nőnek a fára?, belekapaszkodnak?
Vagy mindig újra kell őket kötözni?
 
Sziasztok!
Költözés előtt állok, és az egész akvárium újra lesz telepítve.
Az a tervem, hogy a talajt, és a hátteret valamint a dekorációt is mohásítom teljesen.
Amikre gondoltam az riccia, karácsonymoha, lángmoha, illetve még egy kis valiseneria is.
Az akvárium mérete 120x50x50
A kérdésem az lenne, hogy ahhoz hogy minden megfelelően működjön mennyi micro és macro tápozás kéne ? Mekkora világítás lenne jó? illetve easy carbo elég lenne egy co2 rendszer helyett?
A segítséget előre is köszi.
 
Sziasztok!
Költözés előtt állok, és az egész akvárium újra lesz telepítve.
Az a tervem, hogy a talajt, és a hátteret valamint a dekorációt is mohásítom teljesen.
Amikre gondoltam az riccia, karácsonymoha, lángmoha, illetve még egy kis valiseneria is.
Az akvárium mérete 120x50x50
A kérdésem az lenne, hogy ahhoz hogy minden megfelelően működjön mennyi micro és macro tápozás kéne ? Mekkora világítás lenne jó? illetve easy carbo elég lenne egy co2 rendszer helyett?
A segítséget előre is köszi.
Hú ha, ez legalább 1,5 m2 mohaszőnyeg, még nincs lelki szemeim előtt egy mohával kitapétázott akvárium, de sok sikert.
 
Sziasztok!
Költözés előtt állok, és az egész akvárium újra lesz telepítve.
Az a tervem, hogy a talajt, és a hátteret valamint a dekorációt is mohásítom teljesen.
Amikre gondoltam az riccia, karácsonymoha, lángmoha, illetve még egy kis valiseneria is.
Az akvárium mérete 120x50x50
A kérdésem az lenne, hogy ahhoz hogy minden megfelelően működjön mennyi micro és macro tápozás kéne ? Mekkora világítás lenne jó? illetve easy carbo elég lenne egy co2 rendszer helyett?
A segítséget előre is köszi.

Szia!
Az easy carbo nem helyettesíti a CO2 beoldást, de a felsorolt növényfajok szerintem elvannak nélküle is, csak carbo-val.
Ennyi mohát takarítani és kordában tartani nagy kihívás lesz, kíváncsi vagyok az eredményre.
 
Ebben az aktív talaj témában nem hiszek. Láttam már gyönyörű akváriumot pusztán kavicsos talajjal. Amúgy igen az aljzat kavics lenne.
Azért gondolkodom a mohákban, mert a mostani aksiban folyamatosan küzdök az algával. A ricciám viszotn gyönyörűen fejlődik, a moha takarításának nagy részét gondolom a garnélák elvégeznék, másrészt nem tervezek bele sok állatot, neonhalakat illetve garnélát . Nyirás az meglenne hamar:D
Csak a technika a kérdés ?? Mert most is az a baj, hogy valaki azt irja kevés a fényem van aki azt irja h sok . És már nemtudom kire hallgassak. Azon is gondolkozom, hogy a hátfal lenne csak mohás, és valami cuba- félével vagy hm-el beültetni a talajt.
 
Nem cinkelni akartalak a talajjal (bár az aktív talaj témában hihetsz nyugodtan). Én most ugyanezt csinálom egy 16cm magas aksiban, alúl csak dekor a növények csak mohák illetve kötözöttek. Azért kérdeztem, hogy lesz-e aktív talajod és abban bármi egyéb, mert ha nem (csak homok), akkor CO2 kelleni fog.
Vagy kevés világítást tervezel, működni fog a dolog csak nem fejlődik semmi szépen, vagy normális világítást és ott problémád lesz, hogy a dekorhomokod algásodni fog CO2 nélkül.
 
Back
Oldal tetejére