• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mini holland

K Szoval valahogy hianyzik belolem az a kepesseg, hogy lassam ami nem latszik. Valahogy mindig elfogadtam olyannak a dolgokat, amilyennek lattam. De kossz a drukkot.
Hi!
Kevesen vannak a világban, akik mindenhez értenek. :geek:
Szerencsére, ez a hiányosság ebben a hobbiban viszonylag könnyen orvosolható. Itt a fórumon többször is olvastam, illetve két kollégánál is láttam a "szárazon tervezés" eszközeit: OSB lapból csinálnak egy akvárium méretű keretet, és abban rendezgetik a köveket. Talán ezt tovább is lehet fejleszteni, és műanyag növényeket vásárolva, lehetne azokat is rendezgetni. Így nem kell a képzeletre bízni az elrendezést, hanem folyamatosan ellenőrizheted az eredményt, ami 80-90%-ban utána megvalósítható élesben.
Másrészről, amennyiben a színes növényesítés volt a cél, azt sikerült elérni. A többit a természet, meg 2-3 hónap türelem megoldja. ;)
 
Koszi jol hangzik. De sajna mivel a szuleim testverek voltak, nem csak kek szemeket orokoltem hanem az atlagnal jelentosen kisebb homlok lebenyt, ezert amit osszerakok dobozban, ha szetkapom biztosan nem tudom megegyszer osszerakni. Azert igyekszem valamit tanulni. Elso lecke ereket kellene tagittatni az agyamba mert sok gyakorlas kell, hogy barmit megjegyezzek. Igy tobbszor kell atvennem. Sajna olyan is volt, hogy szegeny Etelevel megbeszeltem a vilagvegen egy talalkozot, es elmentem ures kezzel. Csak azt nem vittem amiert jott.
 
Koszi jol hangzik. De sajna mivel a szuleim testverek voltak, nem csak kek szemeket orokoltem hanem az atlagnal jelentosen kisebb homlok lebenyt, ezert amit osszerakok dobozban, ha szetkapom biztosan nem tudom megegyszer osszerakni. Azert igyekszem valamit tanulni. Elso lecke ereket kellene tagittatni az agyamba mert sok gyakorlas kell, hogy barmit megjegyezzek. Igy tobbszor kell atvennem. Sajna olyan is volt, hogy szegeny Etelevel megbeszeltem a vilagvegen egy talalkozot, es elmentem ures kezzel. Csak azt nem vittem amiert jott.
Remélem nem felejtettél el pattintani egy sört. Ha igen most eszedbe juttattam ;)
 
Sziasztok.
Nagyjareszt minden rendben van. Elkezdtek olvadni a novenyek levelei... Mertem ph-t a sarga kinai 4,5 a nagybol at tettem a ph kontrollert, 7,4. A talaj garantalja elvileg a 6.0-t. Jbl ph teszt szerint 6,0. Kalibralni kell a ph meroimet. Lehet holnap cserelek egy vizet. Bar elvileg felesleges. Lakok jol vannak.
View attachment 61666
ha eljutok hozzád vihetek még egy sárga és egy szürke kínai ph mérőt, ha szeretnél még néhány eltérő eredményt látni. Sőt lejárt csepptesztem is van ;)
 
Hát, még kell egy kevéske idő, amire úgy néz majd ki, mint Gergő képén, de király lesz, kitartás!
Ha addig nagyon fogyna a sör, csak szólj, legalább megnézem élőben a hollandot és meglátogatom Csengét is a hétvégén.
GA-ból mit vigyek?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére