• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Szet szedtem..
Meg mindig nem tudok epiteni. Nem latok terben olyasmit ami nincs ott. Elkepzelni sem tudom. Es itt jon kepbe az akvakerteszet lenyege, a terben latas, es ennek az optimalis felhasznalasa. Szepet akartam, reszlet gazdagat, megkaptam @Jopet - tol. Rengeteget segitett, skiccelt, es elkisert. Utana jottek a hozzaszolok, ismet megerosites. Jottek a nagyok, moderatorok, @keszalvo Viktor, "ez igen" elszalltam. Tudtam, hogy vegre megerkeztem. Es jott a novenyesites. Agyon vagtam az egeszet. Ideg voltam, hogy alig van benne. Mar egyre kevesbe tetszett. Pedig ha belegondolok... Matrai, keszalvo, Jopet, ebbol akar egy igeretes scapet tudott volna kesziteni. Elhanyagoltam es csak volt. Tobbszor megszivatott, de igazabol magamat szivattam meg. Mindenkinek koszonom megegyszer.
Hali Henrik!
Szerintem nem az akváriummal volt (van) a baj, hanem veled. ;)
Úgy gondolom, az akvarisztika is egy alkotó hobbi. A lényege, hogy saját magadat adod bele. Ettől lesz a tiéd, és nem a hozzászólásodban felsorolt segítőké. Ha mindenki ugyan úgy és ugyan azt csinálná, igen egyhangú lenne a világ.
Miért akarsz olyat, ami nem belőled fakad? Jó néhány akvát bemutattál már, amit szájtátva néztünk (részemről ez a bontott is az volt). Lehet, hogy az aranymetszés szabályainak éppen nem felel meg, de... tényleg meg kell felelnie???
Vannak emberek, akiknek ez is egy verseny, "véres küzdelem" másokkal és önmagukkal, a nyerés mámorával, vagy a hátsó helyezések nyomasztó kudarc élményével. Ők nem egyéb sportot űznek, hanem éppen ezt. Ez így van jól.
Addig jó, amíg ezt a tevékenységet lazán, szórakozásként tudjuk csinálni, és nem napi rutinként, kényszerből, fogcsikorgatva. Ettől lehet egy akárhogy berendezett akvárium valakinek maga a "boldogsághormon"...
Ha sikerül (és szeretnéd) ezt a szemléletet magadévá tenni, akkor ez az akvád is egy szép emlék lesz, és nem egy tragédia, ahogy most beállítod előttünk. ;)
 
Back
Oldal tetejére