• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Miller's planet

Ötletes!
Egy problémám van vele: nincs "mulm tartója". Próbáltam hasonlót használni (EHEIM gyárit), ami szintén gravitációs (igaz, vastagabb csővel), illetve motroros szivattyúsat is, de nem hozta a kellő eredményt. Pillamatnyilag mindkettő a fiókban hever.
(A motoros egy külön szám, a zsákos mulmtartójával. Aki azt kitalálta... (n) )

Nincs vele különösebb probléma. Igaz mérete miatt sziszifuszi játék de szépen felemeli a talaj szemcséket, átforgatja a mulmot pedig szépen kiviszi a csövön a vedérbe.
Na de ne off-oljuk tovább a naplót. Max vigyük át a diy topic-ba további beszélgetésre[emoji16]
 
A héten tervezem a faunát bővíteni, így alakulna a végleges mennyiség:
- 25 Amano garnéla
- 10 süncsiga
- 6 oto
- 12 vörös neon
- 12 vörösorrú pontylazac

Szerintetek sok lenne 182 literbe vagy estleg a halakból lehet több is? :whistle:
 
Ma vagyunk 3 hetesek.

Jött 10 orange sakura, 8 süncsiga, még 2 oto, 15 vörös neon, 15 vörösorrú ponylazac.
Sajnos 2 vörösorrú elhullott, valószínűleg megsebesültek betelepítésnél. Az egyiket megnyomtam a hálóval, mikor vödörből át akartam helyezni, a másik uszonya pedig beleakadt, és nehezen tudtam kiszabadítani. Egy orange sakurát pedig elkapott a beszívó ág, a résbe szorulva találtam rá. :(

A víz pedig opálos lett. Bacteria bloomra gyanakszom a neten található infók alapján. Várok egy hetet, hogy magától tisztuljon, remélem, így is lesz. Addig csak minden második nap szórok be kevés tápot.

Egyre több a szőr alga, ezért a világítási időt visszavettem 9 óráról 7 órára (13-20).

Alaposan takarítás volt ma. A fákat kivettem, lesikáltam róluk a megmaradt penészt. A fa alatt jó sok mulm, meg a garnéla vedlésből hátramaradt "páncél" volt.

Jövőhéten pedig érkezik a nagynyomású co2 és azzal együtt valószínűleg átállok GA tápokra is. A jézuskától pedig Twinstar 900E-t kérek. :hungry:

43410738360_29ceee6336_b.jpgak9
 
Utoljára módosított:
Sötétben zseblámpa fényénél észrevettem, hogy apró, lebegő kis részecskékkel van tele a víz. Holnap érkezik Seachem Clarity, ha minden igaz, az meg fogja oldani a problémát.

Co2-vel kapcsolatban pedig lenne egy kérdésem. Gyenge fénynél is a 30ppm-re törekedjek, limezöld indikátor oldatra, vagy elég nekem mondjuk a sötétzöld is?
 
Ma vagyunk 3 hetesek.

Jött 10 orange sakura, 8 süncsiga, még 2 oto, 15 vörös neon, 15 vörösorrú ponylazac.
Sajnos 2 vörösorrú elhullott, valószínűleg megsebesültek betelepítésnél. Az egyiket megnyomtam a hálóval, mikor vödörből át akartam helyezni, a másik uszonya pedig beleakadt, és nehezen tudtam kiszabadítani. Egy orange sakurát pedig elkapott a beszívó ág, a résbe szorulva találtam rá. :(

A víz pedig opálos lett. Bacteria bloomra gyanakszom a neten található infók alapján. Várok egy hetet, hogy magától tisztuljon, remélem, így is lesz. Addig csak minden második nap szórok be kevés tápot.

Egyre több a szőr alga, ezért a világítási időt visszavettem 9 óráról 7 órára (13-20).

Alaposan takarítás volt ma. A fákat kivettem, lesikáltam róluk a megmaradt penészt. A fa alatt jó sok mulm, meg a garnéla vedlésből hátramaradt "páncél" volt.

Jövőhéten pedig érkezik a nagynyomású co2 és azzal együtt valószínűleg átállok GA tápokra is. A jézuskától pedig Twinstar 900E-t kérek. :hungry:

View attachment 65032ak9
Nekem is van szőr és agancs alga is de szerintem nálam a világítás kevés is, ezért megy majdnem 12 órát (0,24W/l).

Ezt visszavegyem világítási időben? Segíthet?

Tápozás és a szűrés rendben van úgy gondolom.
 
Nekem is van szőr és agancs alga is de szerintem nálam a világítás kevés is, ezért megy majdnem 12 órát (0,24W/l).

Ezt visszavegyem világítási időben? Segíthet?

Tápozás és a szűrés rendben van úgy gondolom.

Utánaolvastam és elég sok minden okozhatja (egyenletlen co2, bomló növény, táphiány, sok fény...).
Nálam egyébként lehet, hogy szakáll alga van inkább, mert elég hosszúak a szálak. GA oldaláról idézve: "Növényes akváriumban túl hosszú világítási periódusra, vagy alacsony CO2 szintre és / vagy nitrát hiányra utal."
Most csökkentettem a világítási időt, jövő7en jön a co2, aztán meglátjuk, hogy terjeszkedik-e tovább. :bored:

Volt egy kis ecset algám a fa tetején, ott nagy áramlás van. Nyomtam rá egy kis tömény carbot és 2 nap alatt eltűnt. Növényre szerintem higítva lehet tolni, de én még nem próbáltam.
 
Lehet töményen is tolni növényre, moha, gyep kivételével. Először az áramlást és a szűrést kell javítani ecsetnél! Utána variálj a fénnyel ha az előbbi nem segít. Tápozást is nézd át!
 
Körülbelül 2 hét után megszűnt az opálosság.
Először Clarityvel próbálkoztam, de pár nap után se láttam, hogy tisztulna a víz. Szétszedtem a szűrőt, és a perlon, meg a Seachem Purigen is tiszta szmötyi volt. Perlont cseréltem, purigent regeneráltam, ezután picivel jobb lett a víz, de közel sem tökéletes. Mértem cseppteszttel, minden érték jó volt.
Pár nap elteltével, egyik napról a másikra teljesen eltűnt a köd, megszűnt a felszíni hártya.
Szerintem bacterial bloomom volt, a Clarityt kár volt használni, elég lett volna tényleg csak várni. :)

Elhullás tudtommal nem volt, mindenki él és virul.
Keletről érkezik garnélavédő a befolyóra. Reményeim szerint hamarosan lesznek kis garnélák.

Algát csak az üvegen látok, a csiguszok miatt nem kapartam le.

Négy napja átálltam Green Aqua Micro Macro-ra, és Exelre, napi 2-2-4 ml.

Co2 az új fénnyel együtt fog majd jönni valószínűleg, és az is lehet, hogy csak jövőre, majd ha újraindítom az akit. Már most azon pörög az agyam, hogy milyen legyen a scape. :D

45443522612_fdd409f551_b.jpg
 
Sziasztok!
Lassan 4 hónapos az akvárium, a heti 50% vízcserék mentek folyamatosan.
Volt egy nagyobb alga-bumm is, mely a szűrő takarítása után elég szépen visszahúzódott, de azért maradt nyoma.
Érkeztek újabb lakók, mert asszony szerint kevés volt a hal :D Még 5-5 vörös neon és vörösfejű pontylazac, 5 süncsiga, 3 oto és 3 algázó géb (nagyon jófejek :D).
Cseréltem a gyári ody fénycsöveket Sylvania csövekre, ég és föld a különbség szerintem.
A napokban beindítottam a nagynyomású co2-öt is, 1 bubi/sec pöfög befele.

Egy gyorsan lőtt kép, még co2 nélkül:
31693108067_28a980552c_b.jpg

A belógó fej pedig hozzá tartozik :D
32759898998_4598e8c78b_b.jpg
 
Sziasztok!
Lassan 4 hónapos az akvárium, a heti 50% vízcserék mentek folyamatosan.
Volt egy nagyobb alga-bumm is, mely a szűrő takarítása után elég szépen visszahúzódott, de azért maradt nyoma.
Érkeztek újabb lakók, mert asszony szerint kevés volt a hal :D Még 5-5 vörös neon és vörösfejű pontylazac, 5 süncsiga, 3 oto és 3 algázó géb (nagyon jófejek :D).
Cseréltem a gyári ody fénycsöveket Sylvania csövekre, ég és föld a különbség szerintem.
A napokban beindítottam a nagynyomású co2-öt is, 1 bubi/sec pöfög befele.

Egy gyorsan lőtt kép, még co2 nélkül:
View attachment 70442

A belógó fej pedig hozzá tartozik :D
View attachment 70443
Szép lett.;)
 
Mozgalmas volt a legutóbbi karbantartás. :D
Jobb oldalon toppoltam az ambuliát, mert az alja már nem nézett ki túl jól. Kiszedtem a vízi petrezselymet is, mert kezdte elnyomni a többi növényt maga körül. Ollóval vágtam a szárakat kb. 1-2 cm mélyen a talaj alatt, nehogy a kihúzással a táptalaj felkavarodjon. Jól megtépkedtem a mohákat, rengeteg kicsi narancs garnéla van bennük. Leszívtam a homok tetejét, mert az algázó gébeknek hála annyi amazónia került az előtérbe, hogy egyszerűbb volt így, mint szemenként visszapakolgatni, meg már zöldült is az algától. Egyébként a gébek a kedvenceink, járatokat fúrtak a kövek alá, mindig máshonnan bukkannak elő. :D

Mic-Macból naponta 2-2ml megy most csak, 4ml exel, co2 2 bubi/sec 0-24-ben.

Ahogy a jobb oldal rendbe szedi magát, nekiugrok a bal résznek is. Ludwigia Repens Rubint ki akarom szedni, nem igazán tetszenek a nagy levelei és a vastag szára, és az indiai vízicsillagot is kikapom, mert nem fejlődik úgy nálam, ahogy elvárnám. Valószínűleg rotalákat fogok a helyükre tenni.

Tervben van a lámpa cseréje is, egyelőre még a gyűjtögetés megy. :)

Telós kép:
45960608465_0b1f98648d_b.jpg
 
Megérkezett az új pilács egy Twinstar 900e személyében. Nagyon tetszenek a színek alatta. Viszont a lábak csak kb. 2-2 mm-t fekszenek fel az üvegen (90cm széles akvárium, 8mm-es üveg). Tudnátok tippet adni, hogy milyen esztétikus módszerrel tudnám a lábakat "szélesíteni"? Vagy ne foglalkozzak vele, ez így teljesen normális?Gondoltam, hogy a lábak és a lámpatest közé tennék valamit. A függesztés sajnos nem jöhet szóba, asszony örül, hogy végre megszűnt. :D


IMG_1032.JPGIMG_1033.JPG
 
Sziasztok!

Szeretném lecserélni az előtérben lévő homokot amazóniára, megpróbálkoznék parvula gyep neveléssel. Ennek mi lenne a legjobb módja? :)
Jelenleg a homok és az amazónia határa a kövek alatt van. Nyomjak le egy nagy plexi/műanyag lapot a kövek elé, és szívjam le úgy? Esetleg lapok nélkül is sikerülhet? :unsure::rolleyes:
 
Végül a homokba ültettem, meglátjuk, hogy mi sül ki belőle. :)

Az új lámpával elég jól megindultak a növények, holnap lesz nyírás, takarítás.
Van agancsalgám, amit carbozok. Annak tudom be, hogy megbolygattam a jobb hátsó részt.
5-5ml mic-mac megy, és 4ml exel. Érkezett foszfát teszt, holnap megmérek mindent, amit tudok. Indulás óta csak egyszer mértem rá a vízre.

És egy gyorsan lőtt kép:
72641
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére