• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minimal Nano.

Ha felengeded a vízfelszínig, akkor erősebb hajtásokat kapsz.
Én inkább valamilyen más növényt ültetnék a jobb sarokba. Végig Rotalával túl egysíkú lenne a háttér....szerintem:bag:
 
  • Like
Reactions: fkf
Kösz a gyors válaszokat Szilvi+Emzé!
Akkor várok még 2 hetet legalább.Jobbat nem tudtam kitalálni a jobb hátsó részre.Az tény ,hogy nem lesz egy túlzottan kreatív akvárium,de nem ez a cél.Egy könnyen karbantartható egyszerű növényes a célom.
Küldök még két képet,a mini Parvula állapota szerintetek?Egy hónapos az akvárium,gond nincs vele de nem tudom fejlődik-e rendesen.?


SAM_1431 by fkfzrt, on Flickr


SAM_1432 by fkfzrt, on Flickr
 
Teljesen jól néz ki a parvulád is :) Kicsit jobban talán szétszedhetted volna, de agy is be fog gyepesedni majd :)
Néha érdemes kicsit meglegyezgetni takarítás közben, hogy a szálak között lévő szmötyit is le tudd szívni.
 
  • Like
Reactions: fkf
Teljesen jól néz ki a parvulád is :) Kicsit jobban talán szétszedhetted volna, de agy is be fog gyepesedni majd :)
Néha érdemes kicsit meglegyezgetni takarítás közben, hogy a szálak között lévő szmötyit is le tudd szívni.

Köszi!Meg vagyok nyugodva.;)
 
Sziasztok!
Ismét eltelt két hét.
A változásokról.
Lekerült a harisnya a kifolyóról,kapott egy Gush szűrő védőt. Az üvegtető nem igazán tetszett,ezért levettem róla.
Kifogyott az első Tropica 60 palackom,de már itthon van 3 új palack.
A növények szépen fejlődnek,főleg a Rotala. Kezd beindulni a Parvulám is lassacskán.
Áttértem a heti vízcserékre.A világítás most 6óra 15percet megy naponta,ezt is emeltem negyed órával.
Ma vízcsere!
Jöjjenek a képek.:ROFLMAO:

Fotó0474 by fkfzrt, on Flickr


Fotó0477 by fkfzrt, on Flickr


Fotó0502 by fkfzrt, on Flickr

Végezetűl az RC-garnélák szépen szaporodnak(y)
Annyira nem rossz,ahogy kinéz a képeken.
 
Nagyon szépek a növények, meg értem Én, hogy minimál stílus, de az Én szememnek nagyon hiányzik 1-2 kő és/vagy 1-2 ágacska. Rengeteget dobna az összképen szerintem.
 
  • Like
Reactions: fkf
Kösz Beni!
Az az igazság,hogy sok érzékem nincs egy ütős layout kialakításához.:ROFLMAO:
Nemrég kezdtem az akvakertész pályafutásom,remélem ídővel ez változni fog!?.
 
Kösz Beni!
Az az igazság,hogy sok érzékem nincs egy ütős layout kialakításához.:ROFLMAO:
Nemrég kezdtem az akvakertész pályafutásom,remélem ídővel ez változni fog!?.
Biztos vagyok benne, hogy fog! Amikor összeraktam az első akváriumomat (a kettőből), előtte vagy másfél hétig pakolásztam egy 120*40 cm-es területre a 3 db red moor fámat, és kb 35 kg követ. Rettenetes kompozíciók voltak, de néhány nap után elkezdtek drámaian javulni az összképek, és ha nem is lett tökéletes a végeredmény, azért még most is elégedett vagyok vele. A második akváriumomnál már nem volt kérdés, nem voltak próbálkozások, fejben megvolt a layout, és egyszerűen ösztönösen tettem be mindent, és így bő 3 hónap után is tökéletesnek érzem a kompozíciót!
Gyakorolni kell, és ezt szerencsére lehet fejben is, meg másoktól is lehet ötletet meríteni. Azonban a végén mindig a Tiéd lesz a főszerep, hiszen pont olyan köveid és ágaid sosem lesznek, mint amiket megálmodtál, így aztán úgyis kicsit improvizálni kell élesben! ;)
 
  • Like
Reactions: fkf
Biztos vagyok benne, hogy fog! Amikor összeraktam az első akváriumomat (a kettőből), előtte vagy másfél hétig pakolásztam egy 120*40 cm-es területre a 3 db red moor fámat, és kb 35 kg követ. Rettenetes kompozíciók voltak, de néhány nap után elkezdtek drámaian javulni az összképek, és ha nem is lett tökéletes a végeredmény, azért még most is elégedett vagyok vele. A második akváriumomnál már nem volt kérdés, nem voltak próbálkozások, fejben megvolt a layout, és egyszerűen ösztönösen tettem be mindent, és így bő 3 hónap után is tökéletesnek érzem a kompozíciót!
Gyakorolni kell, és ezt szerencsére lehet fejben is, meg másoktól is lehet ötletet meríteni. Azonban a végén mindig a Tiéd lesz a főszerep, hiszen pont olyan köveid és ágaid sosem lesznek, mint amiket megálmodtál, így aztán úgyis kicsit improvizálni kell élesben! ;)
Köszi a biztatást.Egyenlőre megpróbálom ebből kihozni a maximumot.
Addig is okosodok itt köztetek.
A következő project ugyanez az akvárium+technika lesz,valami köves,sziklás elrendezésben.Van egy hasonló méretű aksim,majd abba
megkomponálom.Az biztos,hogy a köveket nem rendelni fogom,hanem elmegyek személyesen megnézni,kiválogatni.
De ez még a jövő zenéje.
 
Már a kövek válogatása előtt rakd össze fejben a layoutot, "teljes 3D-ben", és ahhoz válogasd a köveket. És persze többet vegyél, mint amennyi kell, mert egy kicsit valószínűleg módosítani kell a kezdeti elképzeléseket.
 
  • Like
Reactions: fkf
Back
Oldal tetejére