• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minimal Nano.

Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés.
Szerencsére minden oké az aksival.Ma vagy holnap meg kéne nyírnom a Rotalát,kezd bedurvulni.
A kérdésem az lenne,hogy a levágott hajtásokat közvetlenül a meglévő bokor tövébe,körbe,vissza szokták-e ültetni?
Ezeken a hajtásokon már sokkal szebbek a levelek,mint a régi alsóbb szárakon.
Kép oldalról

Fotó0515 by fkfzrt, on Flickr

felülről

Fotó0516 by fkfzrt, on Flickr


Fotó0517 by fkfzrt, on Flickr

A másik kérdésem az lenne,hogy a fentebb látható képen a moha köré milyen növényt javasoltok ,ami nem nő túl magasra
és bírja a nagyobb áramlást . kb 15 cm-es növényre gondoltam.
Volna még egy észrevételem.A Parvula ahol nagyobb az áramlás(az akvárium jobb oldala)lassabban terjeszkedik,és lassabban fejlődik mint mondjuk az akvárium közepén vagy a bal szélén.?
Minden ötletre vevő vagyok!;)
 
Szia!

A kérdésem az lenne,hogy a levágott hajtásokat közvetlenül a meglévő bokor tövébe,körbe,vissza szokták-e ültetni?
A másik kérdésem az lenne,hogy a fentebb látható képen a moha köré milyen növényt javasoltok ,ami nem nő túl magasra
és bírja a nagyobb áramlást . kb 15 cm-es növényre gondoltam.
Volna még egy észrevételem.A Parvula ahol nagyobb az áramlás(az akvárium jobb oldala)lassabban terjeszkedik,és lassabban fejlődik mint mondjuk az akvárium közepén vagy a bal szélén.?
Minden ötletre vevő vagyok!;)

Az elsőre:Igen!
A másodikra: pontosan hogyan köré, el szeretnéd a mohás részt takarni?
Milyen hatást szeretnél vele elérni: ellensúlyozni a Rotala bokrot, színesíteni az összképet, háromszöges elrendezést, átmenetet, stb...?

Néha előfordul, hogy a túl nagy áramlás nem kedvez egy növénynek (nálam az Elatine nem szerette), próbálj változtatni az áramláson!

A.ttila
 
Kösz Attila.
Helyesbítek,nem köré,hanem a moha mögé.
A jobb oldal nagyon üres,ezért akarok oda még valami növényt,vagy növényeket.
Az áramlásból vissza tudok venni egy keveset.
 
Sziasztok.
Ma bekerült 8 darab vörös neon az aksiba,nagyon jól néznek ki!(y)
A kérdésem az lenne,hogy a vörös neon hogy áll a garnélákhoz viselkedésben.
 
Sziasztok.
Ma bekerült 8 darab vörös neon az aksiba,nagyon jól néznek ki!(y)
A kérdésem az lenne,hogy a vörös neon hogy áll a garnélákhoz viselkedésben.

A pici garnélákat imádják megkajálni, a nagyobbakra rá se hederítenek. Amelyik garnéla nem fér be a szájukon, annak nincs félnivalója.
 
  • Like
Reactions: fkf
Sziasztok.
Ma bekerült 8 darab vörös neon az aksiba,nagyon jól néznek ki!(y)
A kérdésem az lenne,hogy a vörös neon hogy áll a garnélákhoz viselkedésben.

Szia,

nálam vitorlások és neonok (vörös és normál) mellett szaporodtak az RC-k, persze volt bőven búvóhelyük. :D (Szerintem a neonok nagyon pofátlanok tudnak lenni, ha erőfölénybe kerülnek.) De ha van szaporulat, akkor vedd le a gush szűrő védőt, és ha megnőttek a szűrőben, akkor mehetnek vissza az akiba... :ROFLMAO:
 
Az Ecco Pro200-al meg vagy elégedve? Gondolkodom egy nano aki indításán és ezzel a szűrővel szemezgetek.
 
Köszöntem a válaszokat!(y)
Azt észrevettem,hogy ha beesik valami az aksiba,azt egyből betámadják.
A garnéla állományom ezek szerint kordába lesz tartva.
 
Az Ecco Pro200-al meg vagy elégedve? Gondolkodom egy nano aki indításán és ezzel a szűrővel szemezgetek.
Üdv.
Teljesen meg vagyok elégedve vele.
Egy éve használom minden gond nélkül.A szűrőanyagot érdemes kicserélni.
A gyári befolyót se árt egy lilly-re lecserélni.
Keveset fogyaszt,halk,pár mozdulattal szét lehet kapni,könnyű a karbantartása,egyszerű a feltöltése és a légtelenítés.
Nano aksihoz szerintem ideális.
 
Üdv.
Teljesen meg vagyok elégedve vele.
Egy éve használom minden gond nélkül.A szűrőanyagot érdemes kicserélni.
A gyári befolyót se árt egy lilly-re lecserélni.
Keveset fogyaszt,halk,pár mozdulattal szét lehet kapni,könnyű a karbantartása,egyszerű a feltöltése és a légtelenítés.
Nano aksihoz szerintem ideális.

Köszi az infót, teljes gázon üzemelteted a nanóban, vagy folytva van? Azt hallottam, hogy folytás nélkül erős a flow?!
 
Köszi az infót, teljes gázon üzemelteted a nanóban, vagy folytva van? Azt hallottam, hogy folytás nélkül erős a flow?!
Üdv.
Megy kakaón,ezért a jet befolyó nem igazán működik. Lilly vel "tökéletes" az áramlás mindenhol.
Friss ültetésnél én visszavenném az áramlást,ameddig a növények már rendesen összefogják az aljzatot.
Nem tudom mekkora akváriumot tervezel,és milyen aljzatot.A szűrőanyag is közrejátszik,hogy mennyit vesz vissza
a teljesítményből.
 
Üdv!
Kösz az érdeklődést.
Rotala mondhatni golyóálló.Megpróbáltam Co2 nélkül hátha működik.?Hát nem!
Egy hét elteltével megjelent az olajos réteg+darabos árú a víz felszínén.Volt minimális ecsetalgám ott ahol nagy volt az áramlás,most már ott is van ecset ahol meg alig van áramlás.Tápozás,vízcsere,világítás a régi.A vörös neonokat elajándékoztam,megint csak Rc garnélák vannak.Ők viszont szépen szaporodnak.Tegnap visszatettem a nyomkodós Co2-őt,majd megnézem javul-e a helyzet.
 
Érdeklődnék hogy javult-e a helyzet a "nyomkodós" co2-vel illetve mennyire voltál/vagy vele megelégedve? friss képek vannak esetleg?
 
Back
Oldal tetejére