• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Miller's planet

Nagyon tetszik, több klafa minden. Amit kicsit félve mondanék hogy túl sok a talaj az elején. Szebb lenne ha 1centiről indulna felfelé. Persze ízlések és pofonok
 
Nagyon tetszik, több klafa minden. Amit kicsit félve mondanék hogy túl sok a talaj az elején. Szebb lenne ha 1centiről indulna felfelé. Persze ízlések és pofonok
Igazad van, szebb lenne, de a kövektől hátrafelé már Amazónia van. Félek attól, hogyha leszívok a homokból, akkor előrejön a talaj, esetleg még a lávakövek is elmozdulnak.
Vagy teljesen alaptalan a félelmem? Ma lesz a karbantartás, ha azt mondjátok, hogy szívhatok le belőle, akkor nekiugrok. 🤪
 
Egy működő dolognak, jobb nem megbolygatni, mert többet árthatsz. Ha mégis le akarsz szívni a homokból, akkor tedd fokozatosan, ne egyszerre.
 
Utoljára módosított:
Elég mozgalmas volt a mai nap. :whistle:

Leszívtam a homok felét az előtérből, a parvulát újraültettem. A Microsorum pteropus-t áztattam kicsit carboban, és csak a harmada került vissza. Mohákat alaposan megtépkedtem, a bacopát pedig nagyon megnyírtam, mert nem volt már szép az alja. Az üvegek és a csövek is kaptak egy takarítást. Estére pedig megy a diffúzor Superge-be.

Rendet tettem a szekrényben is, már nagyon nagy kupi volt + feltettem egy mágneses késtartót.

7268172682
 
Sziasztok!

Jó régen nem írtam. :/
Eléggé átalakult az akvárium. Köveket kikaptam a két széléről, néhány növény is kijött és újak kerültek be, majd későbbi posztban írok egy listát róluk. Hátul még van 2 lyukas rész, mert onnan kikaptam pár növényt, majd be fog nőni a helyük.

Sajnos 2 algázó gébem elhullott. Úgy látom, hogy nem esznek, pedig elég sok mindennel próbálkoztam már. A többi hal, garnéla jól elvan.

Már 2 hete nem volt nyírás, takarítás, de ma sort kerítek rá. :rolleyes: Többnyire szoktam tartani a heti karbit.

8-8ml mic-mac megy bele naponta és 4ml excel.

77136
 
Az akváriumot bontottam. Megkérnék egy moderátort, hogy helyezze át a befejezett naplók közé.

Az utóbbi időben elég sok időt töltöttem karbantartással, mert a moha mindenfelé elterjedt. A mulm sok helyen meg tudott "ragadni", nem volt túl jó az áramlás, kicsi volt a szűrő.
Ez volt az első akvám, sok tapasztalatot szereztem. Kövi projektnek egy 60p akváriumot szeretnék, erősen pirítva. Remélem, hamar elmegy a mostani felszerelés, és indíthatom a kövit. :rolleyes:😀

Egy utolsó kép:

49283399602_ac9b91cbfd_c.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére