• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microsorium pteropus 'Narrow'

viktorlantos

Alapító
Admin
Neked a "trident" lenne a nyerő. Egy nanoban a narrownak is hosszú levelei lesznek. Agyonüti az arányokat :eek: .
Tridentből is kétfélét láttam már. Az egyik kicsit vastagabb volt. A legutóbbi amit tesztelünk a legvékonyabb amit eddig láttam. De a needle és a trident kb azonos.
Fura hogy a két microsorum nem csak alakra más. A Needle-nek sokkal szárazabbak a levelei. Nehezebben alkalmazkodik a víz alatti léthez. Tridentnél nem láttam ilyet.

viktorlantos

Alapító
Admin
Lehet én vagyok béna,de nem sikerült egy normális fotót sem találni róla a neten:(
A lényeg, hogy a Trident, Needle stb levelei hosszabbak. Viszont szép vékonyak.
A Micro P. Petite fele akkora levelekkel rendelkezik de széles a levele.

Ördögi kör :)

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
A needle leaf azért lenne szerintem jobb, mert ha csak pár levelét hagyod meg mindig, akkor is kisebb lesz, mint egy petite ugyan annyi levéllel.

kuchi

Legenda
Van egy nagyobb Micro bokrom,és szeretnem 2 fele szedni úgy,hogy ne sérüljön meg!Kérdezném,hogy egyszerűen ketté vágjam?

Luigi13

HAC különdíj
Van egy nagyobb Micro bokrom,és szeretnem 2 fele szedni úgy,hogy ne sérüljön meg!Kérdezném,hogy egyszerűen ketté vágjam?
Nyugodtan vágd ketté a vastag részénél úgy, hogy mindkét résznek maradjon gyökere!

Guszti256

Kertész szaki
Sziasztok!

Próbálta már valaki Microsorum fajoknál a carbo használatát algaírtás céljából? Mennyire viseli el, ha hígított állapotban közvetlenül az arcába kapja a carbot?

Etele

Legenda
Tropica Microsorum pteropus Windelov most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua párom vette ajándékba talán a Kutseránál, de nem fix, nagy nehezen találtam neki helyet.
Viszont: azokon a leveleken, amik rajta voltak, hozza folyamatosan a kis növényeket gyökérrel mindennel, nem győzőm szedegetni róla mert csúnya. Amit náálam hozott új levelek, azok gyönyörű egészséges harsogó zöldek, és 0 ifjoncot nevel rajtuk.
Essek neki, és vágjam le a régi leveleket? Semmi bajuk azoknak, kicsit sötétebbek ugyan, de egészségesek. Vagy pedig...?

(Meg mitől lehet ez? Gondolom jelez valamit vele a növény...)

Beni

VIP kertész
Tropica Microsorum pteropus Windelov most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua párom vette ajándékba talán a Kutseránál, de nem fix, nagy nehezen találtam neki helyet.
Viszont: azokon a leveleken, amik rajta voltak, hozza folyamatosan a kis növényeket gyökérrel mindennel, nem győzőm szedegetni róla mert csúnya. Amit náálam hozott új levelek, azok gyönyörű egészséges harsogó zöldek, és 0 ifjoncot nevel rajtuk.
Essek neki, és vágjam le a régi leveleket? Semmi bajuk azoknak, kicsit sötétebbek ugyan, de egészségesek. Vagy pedig...?

(Meg mitől lehet ez? Gondolom jelez valamit vele a növény...)
Öreg/beteg leveleken szokott elkezdeni hajtásokat hozni. Nyugodtan levághatod ezeket a leveleket, hoz helyettük újakat. A levágottakat ha kiteszed az ablakba egy befőttesüvegbe, akkor 1-2 hónap múlva be lehet takarítani a termést! (y)

Etele

Legenda
Még várok a kopasztással, hogy hozzon sok új levelet, de aztán kapnak a pofájukra. :D

Egyébként van narrow meg sima pteroptus is, azokat is ha úgy van kopasztom kicsit, de azok közül még soha egyik sem hozzott sarjat a levél végén. Egy bébi adagot egyébként a Windelov sarjak közül már rákötöztem egy kis kőre, nevelkednek szépen, szóval megvan az utánpótlás is. :)

Etele

Legenda
Ma délelőtt meguntam, levágtam az összes régi levelét a Windelovnak.
Remélem ezzel még intenzívebb fejlődésre ösztönzöm. :) A rizómája jó nagy bumfordi, szóval van benne kraft elvileg.

IMG_1732 by EteleHun, on Flickr

Oldal tetejére