• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microsorium pteropus 'Narrow'

Levinen

Kertész szaki
Az akvakertsészetben a Narrow, a Microsoriumok közül talán a legkedveltebb. Vékony, szerteágazó, élénk zöld levelei, gyönyörű hatást ad az akváriumnak. Ha esetleg faágak közé van helyezve, a zöld és a barna szín kontrasztja, már egy fél siker. Lassú növekedésének köszönhetően, hosszú távon is megőrzi az eredeti összképet.

Család: Polypodiaceae
Kontinens: Ázsia
Magasság: 10-20 cm
Szélesség: 10-20 cm
Fény igény: nagyon alacsony-erős
Hőmérséklet: 18-30 °C
Víz keménység: nagyon lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 5-8
Növekedési ütem: lassú
Tartás: nagyon könnyű

3782065_4d6e20db23cd1a1295dc6170fb5407b4_m.jpg
 
Kedvenc akváriumaim egyike is a Narrowtól olyan amilyen ;)
img_0926.jpg

Sajnos, mint minden Microsoriumnál, hajlamos a levelei feketedésére. Egyelőre a CO2 szint emelésével tudtam ezt kiküszöbölni, de láttam olyan akváriumban is hibátlan Microsoriumot, ahol még hírből sem hallottak a növények CO2-ről...
 
Utoljára módosított:
Áhh ez a növény is best of.. Én is láttam minden állapotában Microsoriumot én egy év tartás után éreztem rá, a micronál a fény a titka sokszor.. Remélem adtam ötletet.. ;)
 
Ami a lassú növekedést illeti, az enyém 2 hónap alatt megduplázta a levelei számát. A fénnyel maximálisan egyetértek, nálam is ez működik.
 
Magyarországon hol lehet beszerzni ezt a növényt? Mert a webshop link moderálva oldalán nincs fenn.Talán rendelésre?
 
dekalabda00 said:
Magyarországon hol lehet beszerzni ezt a növényt? Mert a webshop link moderálva oldalán nincs fenn.Talán rendelésre?

Rendelésre tuti hoznak neked debreceni webshop link moderálva-nél.
 
Azt vettem észre, hogy 9 óra megvilágítással (1W/l) a növekedése stagnál. 11 óra megvilágításnál rendkívül gyorsan hozza az új leveleket.
 
Valaki látott már olyat hogy a levél végén hoz pici leveleket?És biztos hogy nem Windelov.
 
Így szaporodnak a Microsorum-ok. Ezek a pici hajtások szépen elkezdenek nőni, aztán külön tőként lehet tovább nevelgetni egy idő után.
 
Épp ma csináltam egy nagyobb karbantartást a nagy akváriumon.

Észrevettem, hogy az egyik Narrow-nál szokatlanul sok olyan levél van ami elágazik egy másik levélbe. Szóval a nagy levél formájából egy másik kis levél ágazódik el és így képez egy egészet. Tapasztaltatok már hasonlót? Mitől lehet ez a torzulás? Más narrow levelein nem látok hasonlót.
 
Hm, érdekes amit írsz, mert nekem egy jó hónapja kezdődött , hogy a sima Microsrium pteropusom levelei jobbra és balra is elágazva nőnek, azaz szabályos kereszt alakúak...Erre varrjál gombot.. ;)
 
viktorlantos said:
Épp ma csináltam egy nagyobb karbantartást a nagy akváriumon.

Észrevettem, hogy az egyik Narrow-nál szokatlanul sok olyan levél van ami elágazik egy másik levélbe. Szóval a nagy levél formájából egy másik kis levél ágazódik el és így képez egy egészet. Tapasztaltatok már hasonlót? Mitől lehet ez a torzulás? Más narrow levelein nem látok hasonlót.

Ugyan erről számolt be nekem Laci aki meg is mutatta webcamon a dolgot és én se tudtam semmi épkézláb dolgot mondani neki.
 
viktorlantos said:
Épp ma csináltam egy nagyobb karbantartást a nagy akváriumon.

Észrevettem, hogy az egyik Narrow-nál szokatlanul sok olyan levél van ami elágazik egy másik levélbe. Szóval a nagy levél formájából egy másik kis levél ágazódik el és így képez egy egészet. Tapasztaltatok már hasonlót? Mitől lehet ez a torzulás? Más narrow levelein nem látok hasonlót.
Nálam a sima Microsorium pteropus viselkedik hasonlóan, úgy néz ki pár levél mint az egyujjas kesztyű.
 
Én erre az mondom,hogy olyan ez,mint amikor a gyümölcsfa az oltás alatt kezd hajtani.Vadhajtás lesz belőle.A 'Narrow'-ot is " keresztezték" valahogy,köztudott,hogy a sima Microsoriumnak elágazik a levele.Nekem volt olyan Microm,aminek durvább erezete volt,mint a "seprű",nem olyan hajlékony.
Ennek erőteljesen elágazott a levele.Majdnem az összes ilyen volt,óriásak voltak.A "durvasága" és az elágazás miatt likvidáltam.
De tényleg a sima Micronál Ti tapasztaltátok?
 
Back
Oldal tetejére