• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vallisneria americana var. asiatica

Rákosi Gergő

Kertész szaki
Család: Hydrocharitaceae
Származási hely: Délkelet-Ázsia
Magasság: 20-50+ cm
Szélesség: 5-10 cm
Fényigény: alacsony-nagyon magas
Hőmérséklet: 18-28 °C
Vízkeménység: lágy-kemény
pH tolerancia: 6-8,5
Növekedési ütem: gyors
Igény: alacsony
 
056a.jpg
 
Sziasztok. Nem találtam erről a növényről topicot, ezért indítottam. Nekem sajnos egyes leveli vége sárgul, és foszladozik, pedig azt írják nem egy igényes növény, ráadásul EL szerint tápozom a micro macrot és a többi igényesebb növéyn is jól érzi magát. Nem értem mi baja. Amúgy nagyon szép üde zöld színe van, csak hát az idősebb levelek foszladozása nagyon csúfítja.
 
Hello
Azt szeretném kérdezni tőletek hogy ez a növény hogy viseli a nyírást ? Nem szeretném hogy a vízfelszinen is fent legyen ! Ha megvágom akkor annak a szálnak vége ???
 
Fene se érti ezt a növényt.
GA-tól rendeltem, a 3 tő annak rendje és módja szerint megeredt, de a növények másfél hónapja csak stagnálnak, új leveleket alig hoznak, a régiek sem nagyon nőnek. Viszont a talajban a kis kúszó indáikon már a sokadik új hajtást hozzék. Ezek szerint jól érzik magukat? Nem értem.
 
Mennyire bírja ez a kis csoda a félárnyékot?
Van 4 tövem (1 anyanövény és 3 sarj), kiszedtem a nagy akváriumból mert nem passzolt a layoutba (mondjuk max. 20 centi magasra nőttek pedig fény+táp megvolt rendesen), lehet berakom a nanoba amit most csinálok, de ott olyan 0,5W/liter lesz csak, vajon bírni fogja?
Háttérbe pont passzolna, mert kompakt kis növény, nem foglal sok helyet, az esetleg hosszúra növő szárakat meg szépen le lehet csippenteni.
 
Sziasztok.
Látom itt is viszonylag kevés infó van erről a növényről. Tapasztalata van valakinek vele? Víz és táp igénye milyen?
Én hallottam olyat róla, hogy kálium igényes.
 
Sziaztok. A vallisneria fajoknak elég a 0,3 watt/l, ha ettől több van nem fogja jól érezni magát, foszladozni, mállni kezd a levele. A micro táp túladagolását is így jelzi. Ha elég egészséges a levele nyugodtan lehet nyírni a vízre felé úszó részeket.
 
Back
Oldal tetejére