• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vallisneria nana

LGA

Kertész szaki
Ezt mondja róla a kisokos:
Család: Hydrocharitaceae
Származási hely: Ausztrália
Magasság: 30-80 cm
Szélesség: 2-10 cm
Fényigény: alacsony-magas
Hőmérséklet: 20-28 °C
Vízkeménység: lágy-kemény
pH tolerancia: 6-8,5
Növekedési ütem: közepes
Igény: alacsony

Nekem viszont nagyon kevéssé növögetett - inkább vegetált. Most (8 hónap után!), hogy felér a víz színére, növöget. A V. americana pedig terjed és nő, mint a dudva. Igaz, nincs fénnyel megdurrantva.

Szerintetek érdemes megpróbálni egy low-tech nanóban?
 
Nana-t ha nem világítod elsatnyul. Eleinte alacsony leveleket növeszt, aztán kikopik. Ha rákapcsolod a fényeket egyből magára talál.

Low tech nanoba lehet inkább a mini twister-t mondanám.
 
Úgy lehet nyírni,mint az Eleocharis féléket,vagy a nem kívánt méretű leveleket lentről kell visszavágni?
 
Köszi a gyors választ!
Gondolkoztam rajta,hogy E.acicularisal keverném hátul,de ebben az esetben a keverés nem jöhet szóba,mert éveket öregednék egy-egy nyírással! :D

Ha én csinálnám, biztosan nem keverném. Igaz mindkettő szálas növényke, de a texturájuk/finomságuk teljesen más. Más hangulatot adna az akváriumnak egy nana háttér és egy acicularis is. Viszont vegyesen valahogy egyik sem igazán érvényesülne. Az acicularishoz túl vastag a nana. A nana mellett meg kicsit szerencsétlenül festene a hajszál vékony, de magas fűszál.

Én az acicularis-ra voksolnék. Ez közelebb áll a finom természetes látványhoz.
 
Nyírás szempontjából már előnnyel indul az acicularis,tehát már el is vetettem az ötletet,hogy keverjem!
De persze jogos a szempont!
Inkább maradok a parvula-acicularis kombónál!
 
Hat en az aki jobb illetve a ball hätso reszere nana-t raktam.hätul egy 10 cm-es reszre E.acicularist ültettem,nekem nagyon bejött.kontraszt,a nyirässal sincs gondom.
 
Mitől lehet az, hogy a levelek vége teljesen elsatnyul? Mindegyik ezt csinálja a vízfelszíntől 5 centire.
GA makro mikro 1 liter/w 26 fok, 3 kh 1,5 bubi/s CO
 
mennyi Green Aqua Micro/macrot adagolsz? táptalajod van? mennyi aph? a kh3 kicsit alacsonynak tűnik.
100 literre 5 ml makro mikro 2 jbl ferro jbl táptalaj, 5-6 ph a kh-t tetrával mértem. De inkább 2 mint 3 a kh.
De az is lehet hogy még nem szedte magát össze, mert lehet hirtelen volt neki a vízváltozár RO-ra? Eddig csak a ház köszponti szűrője volt ami 8-9-se vízet csinált.
 
az 5-6 ph az nagyon alacsony, a kh2 is. próbáld a ph-t minimum 6.5-re feltornázni, a kh-t meg 4-5-re.
valószínűleg valóban túl hirtelen volt az átállás RO vízre. próbáld meg fokozatosan,hétről hétre az átállást. először csak 1/3 RO víz, aztán a fele,végül a végleges keverési arány.
Ha full RO-val cserélsz használj pl mineral gh+-t az ásványi anyagok visszapótlásához.
Vagy ha a ph-t is emelni akarod, akkor a legegyszerűbb kevés kezelt csapvízzel keverni a RO vizet. így keményebb is lesz és a ph-ja is emelkedik, de vigyázni kell, hol a határ, mert a csapvíz pillanatok alatt elviszi az értékeket.
 
az 5-6 ph az nagyon alacsony, a kh2 is. próbáld a ph-t minimum 6.5-re feltornázni, a kh-t meg 4-5-re.
valószínűleg valóban túl hirtelen volt az átállás RO vízre. próbáld meg fokozatosan,hétről hétre az átállást. először csak 1/3 RO víz, aztán a fele,végül a végleges keverési arány.
Ha full RO-val cserélsz használj pl mineral gh+-t az ásványi anyagok visszapótlásához.
Vagy ha a ph-t is emelni akarod, akkor a legegyszerűbb kevés kezelt csapvízzel keverni a RO vizet. így keményebb is lesz és a ph-ja is emelkedik, de vigyázni kell, hol a határ, mert a csapvíz pillanatok alatt elviszi az értékeket.

Konyhai RO berendezés, és ivóvízre 4 kh vizet csinál. Itt is visszasózza a vizet, azt hiszem azzal lesz a jobb. Egyébként minden más nő mint a gomba, mindenféle algám megszűnt. Azért akartam minél előbb átállni, mert az utóbbi időben volt ecset zöld fonal algám is mielőtt átálltam a GA mikro makrora, és minél előbb meg akartam szabadulni tőlük. Örömmel jelentem ez meg is történt :) De úgy látom már ez a növény is kezdi magát össze szedni. Olyan gyorsan nő, hogy már szinte félek tőle, hogy valamelyik este megtámad.
 
Sziasztok,
Most indítom az első aksimat, és a 3. napra érdekes "kinövései" lettek a vallisnerianak...
Vajon ez az agancsalga lehet, netán valami fura kinövése / virágzása a növénynek?! Próbaképp kivágtam egy darabot, és Easy Carbos oldatba tettem - lekonyult, de nem váltott színt (azt olvastam, az agancsalga pirosra vált tőle)...
user

user

Minden tippet kösz!
 
Sziasztok,
Most indítom az első aksimat, és a 3. napra érdekes "kinövései" lettek a vallisnerianak...
Vajon ez az agancsalga lehet, netán valami fura kinövése / virágzása a növénynek?! Próbaképp kivágtam egy darabot, és Easy Carbos oldatba tettem - lekonyult, de nem váltott színt (azt olvastam, az agancsalga pirosra vált tőle)...
user

user

Minden tippet kösz!
Gyökér.
 
És ez a levelek végén nő? Vagy csak a friss beültetés megzavarta?
(Egyébként más növényen / tárgyon valóban nem jelent meg hasonló, és csak a legnagyobb leveleken van.)
 
Úgy tejeszkedik a Valisneria, hogy növeszt egy indát, az bemegy a földbe, legyökeresedik és kihajt az új növény. Az inda valószínűleg megvolt már az ültetéskor is, de csak mostanra kezdett gyökereket növeszteni. Dugd be a földbe, ha gondolod. Ha jól érzi magát, megállíthatatlanul fog terjedni.
 
Back
Oldal tetejére