• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Myriophyllum mattogrossense

Akkor megnyugodtam. Folytatom az alga elleni harcot....
Eszembe se jutott hogy a fény hiány miatt az alja gyengébb.

Alapvetően mikroelemekre nem kényes, káliumra sem igazán, a jó nitrát foszfát arányt és kellő mennyiséget viszont megköveteli( talajból vagy vízből, mindegy) Képes totál nullára szívni a nitrátot a békalencsével együtt.

Nekem teljes békalencse "fedés" esetén sem barnult be ( 63l, 24w sunsun LED).
 
Alapvetően mikroelemekre nem kényes, káliumra sem igazán, a jó nitrát foszfát arányt és kellő mennyiséget viszont megköveteli( talajból vagy vízből, mindegy) Képes totál nullára szívni a nitrátot a békalencsével együtt.

Nekem teljes békalencse "fedés" esetén sem barnult be ( 63l, 24w sunsun LED).

10 ppm a nitrát szintem. Nálam 30l 17w twinstar 300 es. Eddig ment maxon de mától vissza dimmelve 1 fokozatot fogom használni. (Ezt az egyet nem próbáltam az alga elleni harcban)
 
10 ppm a nitrát szintem. Nálam 30l 17w twinstar 300 es. Eddig ment maxon de mától vissza dimmelve 1 fokozatot fogom használni. (Ezt az egyet nem próbáltam az alga elleni harcban)

Nálam akkor nő a legjobban és akkor a legszebb, ha hagyom szinte nullára szívni a nitrátot, majd emelek 1-2 adagban olyan 6 ppm-ig, és csak akkor makrózok újra ha kb 3ra levitte. Ez kb 3-4 nap átlagban.

2 perce készült kép:
20191005_122147.jpg

Most éppen valahol 1-2 ppm nitrátnál járhatunk alacsony foszfáttal, mert enyhe légyökeresedést látok néhol, ami a megfigyeléseim szerint ugye a foszforhiány egyik jele. Gyakran jelenik meg együtt pontalgával.
 
Nálam akkor nő a legjobban és akkor a legszebb, ha hagyom szinte nullára szívni a nitrátot, majd emelek 1-2 adagban olyan 6 ppm-ig, és csak akkor makrózok újra ha kb 3ra levitte. Ez kb 3-4 nap átlagban.

2 perce készült kép:
View attachment 81651

Most éppen valahol 1-2 ppm nitrátnál járhatunk alacsony foszfáttal, mert enyhe légyökeresedést látok néhol, ami a megfigyeléseim szerint ugye a foszforhiány egyik jele. Gyakran jelenik meg együtt pontalgával.

Ez nagyon szép. Foszfat miatt nekem is jött a zöld pont és a léggyökér. Ez Ada tapozasnal volt. Amióta GA táp megy azóta eltűnt mindkettő. Én nem merek játszani a tápozással. Ahhoz még nagyon rutintalan vagyok. Adom pontos időben az előírt mennyiséget. Egy kicsit emelésen gondolkodom mert kicsit sargul a marsilea.
 
Back
Oldal tetejére