• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-Tech, hagyományos holland

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Már régóta vonzódok a holland akváriumok virágoskertekre emlékeztető, harmónikus és színes világához. Most is készítettem egyet. Viszont nem csak a kinézetet tervezem hagyományosnak, hanem a technikát is. :) A kinézettel kapcsolatban elolvastam néhány cikket, fórumot, így kezdett körvonalazódni, mi is az "elvárás." Nagyon figyelek arra, hogy egymás mellett ne legyenek túl hasonló színű, levélformájú növények, és "utca" is kialakítás alatt van. A 10 cm / növényes szabályt "kicsit" átléptem, hiszen az én akváriumomban az 50 éves NBAT szabályok szerint mindössze 6,5 növényfaj lehetne. Jelenleg 10-11 növényfaj van. Sajnos a méret elég nanó egy hollandhoz képest, de most ebből tudok főzni.

Méret: 91 liter (65x35x40)
Fény: összesen 70 watt fény, 2 x 24w T5 865 + 880, és 2 x 11w U kompakt 865
Talajok: beérett komposzt táptalaj(saját készítés), apró kavics feltalaj, a táptalaj dúsítva van időnként komposzt+ agyag DIY tápgolyókkal.
Szűrés: Atman hf 0600 akasztós. A szűrőanyag az egyik műanyag "tüskés" kártya, és időnként cserélt perlonvatta. Ez egy kicsit "el naturálossá" teszi. :)
Víz: javított, lágyított szikes csapvíz. jelenleg olyan 5-6 nk KH, 9-10 nk GH, de a cél 1-2 nk KH és annyi GH, amennyit a talaj ráemel. (ha a talajom engedi addig levinni, már pár hónapja tiszta ozmóval cserélek)
Folyékony: jelenleg MasterLine mikró, és saját keverésű makró(500 ml be: 10 g KNO3, 1g KH2PO4, 6 g K2SO4, ebből 2-3 naponta egy TF flakonos pumpa), ami igazodik a komposzt táptalajhoz és abból készített tápgolyókhoz, amik inkább N-P túlsúlyosak.
vízcsere: 1-2 hetente 20%( tiszta RO)
CO2: Nélküle indult, majd tettem rá egy élesztős verziót, de csak kb. 1,5 hétig ment, addig is kaotikusan, így úgy döntöttem, ráhagyom, stabilabb az egész nélküle.

Az akvárium kb 1 hónapos, de a sok átrendezés miatt még kezdetleges, a háttérnövényzet főleg, ami még hiányzik.

27173132_1730105427049431_6036904648179959763_o.jpg
 
Még rakosgatom ide-oda a növényeket, ez egy kb. 1,5 hetes kép. Azóta megint változtattam 1-2 növény helyén, és került is be új faj, délután felrakom a legfrissebb állapotot.

A tápozásban van még változás, elfogyott a masterline, már 1 hete megint profito megy. A makróm nem vált be, az az érzésem, hogy a komposzt golyók adnak elég makroelemet az akváriumnak, a benne lévő "valami" (érzésem szerint a kálium) csak bekavart a dolgokba, amióta nem makrózok, javul a növények állapota.



27624785_1739439666116007_7401962134310945060_o.jpg
 
A hydrophylla taiwan bal hátul a Ludwigia mögött 2 hete alig akar magasodni, csak hozza az új leveleket, de lent marad. A másik akváriumomban meg naponta 10-15 centit nő az új levelek szára, de kevesebb új hajtást hoz. Nem értem a növény, háttérnek szántam. :D
 
Szia!
Jó kis dzsungel lesz, gratula!(y)
A kép jobb oldalán a Reineckii mögött az a hosszú, szálas növény nevét megkérdezhetném?
Tartottam valamikor (sikeresen), de elfelejtettem a nevét.
Előre is köszi.;)
 
Csapongok, megszüntettem az akváriumot, hamarosan jelentkezek az újabb akváriummal. :)
 
:(
Kár, mert kevesen vállalkoznak holland stílusban, jó lett volna követni egy újabb kísérletet.

A hollandban az a "rossz", hogy elvárt ez a nagyon szabályos, rendezett kinézet. Ebbe untam egy kicsit bele. A következő scape-et teljesen más alapokra helyezem, terveim szerint már a jövő héten elkezdtem.
 
A hollandban az a "rossz", hogy elvárt ez a nagyon szabályos, rendezett kinézet. Ebbe untam egy kicsit bele. A következő scape-et teljesen más alapokra helyezem, terveim szerint már a jövő héten elkezdtem.

Az biztos, hogy iszonyat rengeteg munka van vele, de a végén lenyűgöző tud lenni.
Sok sikert és kitartást az újhoz.
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
1
Megtekintések
2K
Deleted member 4326
D
D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére